Martin Rees (szerk.)

Univerzum 7 csillagozás

A világegyetem képes enciklopédiája
Martin Rees (szerk.): Univerzum

Felejthetetlen utazásra indulhat az olvasó, a Naprendszer szívétől az ismert Világegyetem külső határáig. Az enciklopédia feltárja a világűr félelmetes csodáit. Más könyvek leírják a tér különféle arculatát, az „Univerzum” megmutatja őket, miközben látványos kiránduláson deríti fel a bámulatos tulajdonságok és jelenségek minden fajtáját.

Ikar, Bratislava, 2006
512 oldal · ISBN: 9639678007 · Fordította: Both Előd, Ill Márton, Greguss Ferenc, Horvai Ferenc
Ikar, 2006
534 oldal · ISBN: 9639678007 · Fordította: Both Előd

Epilógus>!

Martin Rees (szerk.): Univerzum A világegyetem képes enciklopédiája

Súlyos könyv, íme a bizonyság:

Ilyen az, amikor a molyra többedmagával rászakad az Univerzum, amely Így már multiverzum, ugye. Ezen példa megdönthetetlen bizonyíték a sokvilág elmélet mellett. (Legalábbis annyira sok, amennyi már egy polc túlcsordulását okozhatja.)

Mivel a fenti látvány csak számomra gyászos, ezért mindenki másnak jó mulatást hozzá!
A szemlélő talán elrebeghet egy rövid fohászt, hogy ugyanez nem vele esett meg egy könnyűnek ígérkező, nyári vasárnap délután.
Majd legközelebb.

Mezzanine>!

Martin Rees (szerk.): Univerzum A világegyetem képes enciklopédiája

Akár csak egy galaxisban is több milliárd csillag lehet… az Univerzum szerintem ötcsillagos.
Lenyűgöző munka: elképesztő illusztrációk, gyönyörű képek és rengeteg tudás. Egész évben böngészhető, újra és újra elővehető képeskönyv; terjedelme okán edzéstervbe is beépíthető. Eredeti áron azonban megfizethetetlen, bár nem csodálni való drágasága.
A magyarítás néhol apró csorbákat szenvedett, pl. maradtak angol égtájak; és egyetértek @pat-el miszerint itt-ott kevésbé érthető. Az ilyen összefoglaló jellegű műveknél felróható lenne még a részletek hiánya. Szerintem azonban ha valakiben kétségek maradnak, illetve többet szeretne tudni bátran olvasson tovább más könyveket. Még egy ilyen böszme könyvbe sem fér bele minden, pláne az univerzumról.
Apró félelmem volt olvasás közben, hogy mire a végére érek háromnegyede elavul, újraszámolják, revideálják, bebizonyítják az ellenkezőjét, stb. Valószínüleg így is történt, de mégsem zavart:) Bármennyire szeretne egzakt tudomány lenni a csillagászat, mégiscsak rengeteg elmélet halmaza adja a vázának több elemét. Szóval mint sci-fi rajongó állítom, hogy ez jó kis TUFA volt! (TUFA=tudományos fantasztikus a Supernem-től származó átvételre megfontolandó kifejezés – jobb, mint a sci-fi, SF. Elvileg:)

akire>!

Martin Rees (szerk.): Univerzum A világegyetem képes enciklopédiája

A legszebb képanyagú könyv a témában. A lírai lelkűeknek is ajánlom felhős éjszakákra!
Szövegét sajnos nem Timothy Ferris írta, így az szárazabb. A fizika szakon is ajánlott olvasmány.

pat P>!

Martin Rees (szerk.): Univerzum A világegyetem képes enciklopédiája

A pontosság kedvéért: karácsony óta böngészem, és ezentúl is fogom, tehát nem klasszikus kiolvasással (elolvasással) állunk szemben.
A képek egyszerűen fantasztikusak, gyönyörűek. A Hubble űrtávcső az emberi civilizáció egyik csúcsa.
A szöveges rész nem az igazi, valahogy mintha az író/fordító nem igazán értene a témához, a magyarázatok gyakran érthetetlenek.