Dögös ​dinók 13 csillagozás

Martin Oliver: Dögös dinók

Úgy kezdődött, hogy megjelentek a dinoszauruszok, és évmilliókig uralták a Földet.
Aztán egyik pillanatról a másikra kihaltak.
Most pedig egyszerűen nem lehet tőlük megszabadulni!

Ez az izgalmas ismertető nem csupán csupasz csontokról szól! Segítségével felfedezhetsz néhány elképesztő állatot, és megismerheted az őrült őslénykutatókat őrületbe kergető rejtélyeket. Lerántjuk a leplet a dinópotyadékról, a dinódiétáról és a dinódilis duóról! Tanulmányozd a T-rexet, adj fel barátaidnak találós kérdéseket a dögletes dinoszauruszokról. Azt is kipróbálhatod, milyen dinódetektív válan belőled. Kétségkívül nyomra vezető nyomozó leszel.

Eredeti cím: Dead dinosaurs

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tudástár Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2000
134 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636275246 · Fordította: Pálfalvi Ilona · Illusztrálta: Daniel Postgate

jezsek P>!
Martin Oliver: Dögös dinók

A sorozat kevésbé sikerült része, de talán erről az tehet, hogy egy átlag gyerek a dinó-mániának köszönhetően a könyvben szereplő érdekességeket már tudja, vagy hallott róla. A humort sem találtam olyan jónak, de egynek elment.

pelikanbence>!
Martin Oliver: Dögös dinók

Még 2003-ban kaptam csak úgy ajándékba ! :) Dínók ! És ezzel mindent elmondtam. Ráadásul humorosan tálalva. IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!! :))))

Martin Oliver: Dögös dinók

Vicces, jópofa könyv, bár néha kicsit erőltetettnek éreztem a humorát. Persze sok újdonságot nem mondott, illetve kicsit elavult is, de azért elég szórakoztató volt.

Szávitrí>!

[…] ha azt az időszakot, mióta élet van a földön egy naptári évre sűrítenénk, és az élet január elsején kezdődött volna, akkor a dinoszauruszok megjelenése december 5-re tehető. December 24-e körül már ki is haltak. Az emberiség jó későn, december 31-e utolsó pillanataiban érkezett!

24. oldal, Dinoszaurusz-korok (Egmont, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: dinoszaurusz · emberek
Szávitrí>!

Csontvadászok, dinoszaurusz-detektívek, paleontológusok – akármilyen nevet adhatsz nekik, egy dologban megegyeznek: odavannak a dinókért!
    Hogy kiderüljön, elég őrült vagy-e az ilyen munkához, egyszerűen válaszolj az alábbi kérdésre. Ha választhatnál, melyiket részesítenéd előnyben?
A. Főnyeremény a lottón.
B. Néhány perc egy élő T-rex társaságában.

Ha az A-t választottad, akkor túl értelmes vagy ahhoz, hogy paleontológus legyél. Ha a B-t, akkor komplett őrült – gratulálunk, azt kapod, amit megérdemelsz!

84. oldal, Őrült őslénytankutatók (Egmont, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: paleontológus · tyrannosaurus rex
Garbitsch>!

A paleontológus felfedező, tudós és detektív is egyben – izgalmas, igaz? Ám ha meghallod, hogyan beszélnek, lelohad a lelkesedésed.

8. oldal, Bevezetés (Egmont-Hungary, 2000)

Szávitrí>!

1899-ben egy észak-amerikai sivatag rendkívül jó lelőhelynek bizonyult a paleontológusok számára. A földön többek között Stegosaurus-, Apatosaurus- és Diplodocus-csontok hevertek szanaszéjjel. Annyi megkövült csont volt arrafelé, hogy egy juhász ezekből építette fel a kunyhóját – sokkal könnyebb volt a csontokat összeszedegetni, mint kövek vagy fa után kutatni!

97. oldal (Egmont, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: 1899 · apatosaurus · diplodocus · stegosaurus