Iszlám ​művészet / Islamic Art 0 csillagozás

Unger Ödön világhírű gyűjteménye a Manor House-ban / Edmund de Unger's world famous collection in the Manor House
Martin József: Iszlám művészet / Islamic Art

„Él ​itt egy titokzatos úr, aki nagyon gazdag, hónapokra eltűnik Londonból, soha nem beszél magáról, és a világ legjelentősebb iszlám magán gyűjteményét az otthonában tartja. A Manor House-t nagyjából háromszáz éve építették, és itt élt valaha például Napóleon egyik unokahúga vagy az angol építészet kiemelkedő alakja, Gilbert Scott. Kerestem egy házat a gyűjteményemnek és a családomnak. Korábban Wimbledonban laktunk, de a gyűjtemény kinőtt bennünket. Mára az iszlám művészetet tanulók számára ez a gyűjtemény kötelező tananyag.
Festmények, textíliák, kerámiák, szőnyegek, fémtárgyak, cserepek, porcelánok, miniatűrök. És ott a számos keleti szőnyeg, a másik szerelem. Unger Ödön kilencévesen a piaristák növendékeként beleszeretett egy 16. századi remekmívű vaskazettába, amelyhez egy éves részletfizetéssel jutott hozzá, és alig múlt tíz, amikor Erdélyben meglátta azt a szőnyegdarabot, amelyet máig hálószobájában tart, és amely híres szőnyeggyűjteményének első darabja. Minden egyes… (tovább)

Mundus, Budapest, 2010

Vándor László: Magyar várak
Virág Judit – Törő István (szerk.): A magyar festészet rejtőzködő csodái II. / The Hidden Treasuries of the Hungarian Painting II.
Kovács Orsolya: Szecessziós Zsolnay kerámia / Zsolnay Art Nouveau Ceramics
Gerse László – Vida Emil (szerk.): Híres magyar termékek albuma
Ibos Éva: XIX–XX. századi magyar festészet
Brandt Gyula: Magyar felségjelű Mi-24 harci helikopterek / Mi-24 attacks helicopters with hungarian insignia
Hajnal Gergely (szerk.): Az UV villamosok
Keleti Éva – Szarka Klára (szerk.): Járai Rudolf
Szabó Virág: Szeretettel vár Tata és térsége
Vízy László – Mattyasovszky Zsolnay Tamás – Vécsey Esther: Zsolnay épületkerámiák Budapesten / Zsolnay Architectural Ceramics in Budapest