Bibliai ​csaták 1 csillagozás

I.e. 1400 – I.sz. 73 Ajtól Masszadáig
Martin J. Dougherty – Michael E. Haskew – Phyllis G. Jestice – Rob S. Rice: Bibliai csaták

Könyvünk a bibliai kor húsz csatamezejére kalauzolja el az olvasót. Olyan harcokba, mint a Méróm vize, Mikmász, Samária és Lákis ostroma, a Mésa elleni háború, a babiloni hódítás, Emmaus, Bét-Cúr, Jeruzsálem ostroma és még sok más. Az egyes csaták tárgyalását lényegre törő, jól áttekinthető adattár vezeti be, amely részletes információkkal szolgál az ütközetek helyszínéről, dátumáról, a hadvezérekről, a harcoló egységek számáról és jellegéről, valamint az egyes csaták végső kimeneteléről. Több mint kétszáz színes és fekete-fehér térkép, műalkotás és fénykép illusztrálja a kötetet, megismertetve az olvasót magukkal a csatákkal, a főszereplőkkel, illetve a korabeli harctéri taktikákkal. A Bibliai csaták nélkülözhetetlen kézikönyv mindenkinek, aki érdeklődik az ókor történelme iránt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csaták Ventus Libro

Ventus Libro, Budapest, 2010
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639926042 · Fordította: Baló András Márton

Ikarosz>!

Hiánypótló és meglepően tárgyilagos könyv, sok képpel. Külön tetszett, hogy a bibliai beszámolót minden esetben komoly forrásként kezelte, egyszer sem próbálta hitelteleníteni, pedig több helyen megjegyezték az írók, ha valamit esetleg túlzásnak tartottak. Sőt, nem egy helyen a csodákat is megemlítették, ha nem is fogadták el, hogy megtörtént, ezt mindenképpen értékelem.
Elég közérthetőek a leírások, bár néhol találkoztam érdekes mondatszerkezetekkel, nem tudom, hogy az eredeti szöveg vagy a fordító felelőssége. A képek is szépek, emelett hasznosak, lehetett volna több fénykép a helyszínekről, de így sincs hiányérzete az olvasónak. Minden fejezethez nagy és színes térkép van, ezekkel kapcsolatban csak annyi kifogásom van, hogy az északi irányt és a méretarányt illett volna megadni, mert egy-két térképnél csak néztem, hogy merre van az arra, ki lehetett találni, de zavaró volt.
Amit még komoly hiányosságnak éreztem, az az, hogy nem ártott volna, ha a fejezetek közben meglettek volna adva a konkrét bibliai részek, amik az adott eseményeket tárgyalják. Egy fejezetnél volt, de ott a Makkabeusok könyvére hivatkozik (ami nem bibliai könyv), ezt mindegyik fejezetnél megtehették volna.
Ezekkel a hiányosságokkal együtt is nagyon jó és érdekes könyv, jó áttekintés, bátran ajánlom a téma iránt érdeklődőknek.