Idézetek 7

Bla I>!

…nem emelkedett volna a Birodalom legnagyobb hatalmi pozíciójába, ha nem lett volna szenvedélyesen gyanakvó potenciális versenytársaival szemben, és ne semmisítette volna meg őket embertelen hatékonysággal.

Bla I>!

…az őrült császárt megfosztották hatalmától, és az abszolút hatalom a Közbiztonsági Bizottság ellenőrzése alá került.

Bla I>!

Isaac a hegymozgatás mestere, de nem elragadja, hanem megeszi azokat.

marschlako P>!

– Az én nevem Jorge. – Spanyolul ejtette ki a nevét, úgy, hogy „Hor-hé”.
    – Jorge? Úgy, mint Jorge Luis Borges? – kérdezte Hellman, aki olvasott embernek számított, ami a nagyon rövid novellákat illeti.
    – Igen. ő a könyvtárosok védőszentje.

284. oldal, Rpbert Sheckley: A Betonpréri autóvadászai

Kapcsolódó szócikkek: Jorge Luis Borges
marschlako P>!

A régi kormány nem tudta megemészteni, hogy mindannyian jobban járunk a megnövekedett termelés igazságos elosztásával, mint a segélyekkel és az államkincstárral.

234. oldal, Poul Anderson: Platón barlangja

marschlako P>!

– Mire jó a tudomány, ha nem lehet megenni, ágyba bújni vele vagy lelőni azzal ez ember ellenségeit?
     Akkor is barbárnak számít, gondolta Sarns, ha egész életében a Galaktikus Birodalomban élt, melynek egyre kevesebb oka maradt így hívnia magát.

102. oldal, Harry Turtledove: Trantor eleste

marschlako P>!

– Nem hiszem, hogy még mindig Dagobertért harcolnak, inkább csak ellenünk, hogy megtarthassák, amijük van. Ez még hasznosnak is bizonyulhat. És ha mi, illetve te kifüstölöd az Egyetemet, a tudósok szerte a Galaxisban kígyót-békát fognak rád kiáltani.
    – A Galaxis tudósai felőlem felzabálhatják az űrt – szólt Gilmer. De rájött, hogy egy mégsem teljesen igaz. Császárnak lenni részben annyit jelent, mint császár módjára viselkedni.

98. oldal, Harry Turtledove: Trantor eleste