A ​zen diéta forradalma 4 csillagozás

Kis lépésekkel a nagy változások felé
Martin Faulks – Philippa Faulks: A zen diéta forradalma

A kötetben közreadott módszer a zen mesterek bölcsességét a legújabb kutatási eredményekkel ötvözi. Nem egyszerű fogyókúra, sokkal inkább egy életmód – a testsúlycsökkentés és jó közérzet forradalmian új módszere és programja.
Apró, folyamatos változások sorozata, mely egy életen át elkísér, hogy napról napra egyre jobban érezhessük magunkat. Minden változás, minden kis lépés sikerélményt nyújt, életerőt, harmóniát, jó közérzetet biztosítva egy életen át. Nincs szükség nagy elhatározásokra és fogadalmakra – az apró, következetesen megtett lépések sorozata mindenkiből a lehető legjobbat hozza ki
Ez a könyv a testsúlyom kézbenntartására fordított évek tapasztalatait sűríti össze – a diétát és a gyakorlatokat. Mindent kipróbáltunk, amit itt olvasol, és tényleg működik. Ezennel a kezedbe adjuk a testsúlyod, a megjelenésed és az egészséged karbantartásának eszközét. Csak be kell tenned a kulcsot a zárba, és kinyitni az új világba vezető ajtót.

Eredeti cím: The Zen Diet Revolution

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kossuth, Budapest, 2013
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630976589 · Fordította: Angster László

Jeffi P
Martin Faulks – Philippa Faulks: A zen diéta forradalma

Martin Faulks – Philippa Faulks: A zen diéta forradalma Kis lépésekkel a nagy változások felé

Kedves Faulks család!
Ne adj a könyvednek Zen diéta címet, ha igazándiból nem arról akarsz írni. Viszont becsülöm, hogy beismertétek már az elején, hogy táplálék kiegészítőkkel foglalkoztok, ezekből lettetek gazdagok. Becsülöm, mert így tiszta volt, hogy a könyv vége teljesen haszontalan számomra, tekintve, hogy az edzés mellett (amiről nem írtatok szinte semmit), megtudhattam, milyen táplálék kiegészítőt szedjek és az miért jó nekem!
Nem számoltam, hogy a zen diéta hányszor volt leírva, de érzésem szerint minden olyan oldalon, amikor rájött az „író”, hogy nagyon kezd nyugati, és amerikai felfogást tükrözni az írása, és hát gyorsan nyögjük oda, hogy „Zen diéta!!!!” Úgyhogy azért párszor le volt írva.
Az egyetlen használható dolog, az az volt, hogy legyél mértékletes, ne akarj rögtön lefogyni, és lassan hagyd el a dolgokat. Lépésről lépésre…de ezt meg aztán minden diétás könyv elmondja. Zen…a zen meg jól hangzik a címben, végtére is…

Emill
Martin Faulks – Philippa Faulks: A zen diéta forradalma

A könyv címének én inkább a „hogyan táplálkozzunk mértékletesen” választanám és úgy talán szélesebb körben olvasnák, mert így félő, hogy csak azok, aki fogyni akarnak. Pedig nem csak nekik szólna.

Anaire

Ha megtanulunk a jelenben élni, nemcsak a kaotikus gondolatainkat csendesíthetjük le, de azt is megtanuljuk, hogyan fogadjuk el magunkat és a körülményeinket, és hogyan nézzünk félelem nélkül a jövőbe. (…) Ha megtanuljuk megragadni a pillanatot, azt is megtanuljuk, mi az, ami fontos, és mi az, amit elengedhetünk. A tudatos jelenlét korántsem arról szól, hogy kibújunk a felelősség alól, vagy hogy kicselezzük a félelmeinket. Inkább arra tanít meg figyelni, ami valódi és fontos, és segít megszabadulni a múlt béklyóitól és a jövőtől való félelemtől.

43. oldal, Első fejezet - Mentális változások: Tudatos jelenlét, minden pillanat számít! (Kossuth, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: jelen · jelenlét · mindfulness
Anaire

A jelenben élni ajándék, olyan állapot, amikor valóban közünk van ahhoz, ami a testünkkel és lelkünkkel történik.

45. oldal, Első fejezet - Mentális változások: Hogyan éljünk tudatosan a jelenben? (Kossuth, 2013)

Anaire

A meditáció technikája arra irányul, hogy általa tiszta, koncentrált pozitív tudatosságot és érzelmi egyensúlyt érjünk el. A meditációhoz gyakorlás és fegyelem kell, és alkalmat teremt arra, hogy mindennap találkozz önmagaddal. Abban is segít, hogy megnyugtassa a lelkedet. Sokan vannak, akik képesek a testüket pihentetni, de csak kevesen, akik a lelküket és a gondolataikat is. A meditáció alkalmat ad arra, hogy felelősséget vállaljunk önmagunkért, és belülről változtassuk meg a gondolkodásmódunkat. Ez a mentális gyakorlat az egyik legfontosabb dolog, amit e modern világban tehetünk, ahol már jóval többen halnak meg stresszhez köthető betegségekben, mint balesetben vagy más betegségekben. Én úgy tekintek erre, mint a legszebb és leghasznosabb tudományra.

49. oldal, Első fejezet - Mentális változások: A meditáció mint a változás eszköze (Kossuth, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: meditáció · stressz
Anaire

Ha elég őszinte tudsz lenni magadhoz, hogy rámutass a nyugtalanságod vagy a stressz forrására, elindulhatsz a megoldás felé vezető úton, hiszen az energiáidat olyan dolgok felé irányíthatod, amelyeken képes vagy változtazni. Ez egyúttal azt is eredményezi, hogy másképp fogsz viszonyulni azokhoz a dolgokhoz, amelyeken nem tudsz változtatni.

40. oldal, Első fejezet - Mentális változások: Vajon te is érzelmi evő vagy? (Kossuth, 2013)

Anaire

Calvin Coolidge (1872-1933) az USA harmincadik elnöke egyszer azt mondta: „Csak az elhatározás és a kitartás mindenható” – és igaza volt. Csak akkor érünk el sikert, ha ragaszkodunk valamihez. Persze követhetünk el bakikat, de ha talpra állunk és folytatjuk, eljutunk oda, ahova akartunk. Ne keseredj el, ha megbotlottál! Nem a hiba számít, hanem az, ahogy kezeled. Napokig szidhatod magad, mert letértél az útról, de meg is vonhatod a vállad: oké, tegnap nem ment valami jól, de ma jobb lesz.

30. oldal, Első fejezet - Mentális változások: Hogyan alakítsunk ki új szokásokat? (Kossuth, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Calvin Coolidge · kitartás · siker