Sötét ​titkok 3 csillagozás

Martin Cruz Smith: Sötét titkok

A ​félig fehér amerikai, félig puebló indián Martin Cruz Smith egy hallatlanul izgalmas politikai krimi-kalandregénnyel, az azóta tetralógiává terebélyesedő Gorkij park-kal robbant be a nemzetközi könyvpiacra 1981-ben. Legújabb könyve, a Sötét titkok Viktória királynő uralkodása alatt játszódik egy észak-angliai bányavárosban, ahol a sötét tárnákban sötét titkok lappanganak. Ezeket deríti ki fokozatosan Jonathan Blair, az álszent konvencióknak minduntalan fittyet hányó, de éppen maláriában szenvedő bányamérnök és Afrika-kutató, akit a legalább olyan gazdag, mint amilyen cinikus Hannay püspök, a bányavidék tulajdonosa azzal bíz meg, hogy derítse ki, hová tűnt el nyomtalanul lányának vőlegénye, a környék szegényeit szenvedélyesen megtéríteni igyekvő Maypole káplán. Két nőalak játszik fontos szerepet a történetben: Charlotte, a püspök zabolátlan természetű és lázadó szellemű lánya, aki gyűlölettel támad a rossz hírű Blairre, és Rose, aki vezéregyéniség a nadrágviselésükről és kétes… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

Európa, Budapest, 1997
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630762366 · Fordította: Nagy Nóra

smetalin>!
Martin Cruz Smith: Sötét titkok

Nagyon sok érdekes részletet tudhattunk meg a szénbányászokról és a csilléslányokról. Hogyan éltek, miből állt a munkájuk, milyen veszélyek leselkedtek rájuk a föld alatt. Ez mind mind nagyon érdekes volt, viszont iszonyat lassan csordogált a történet. Mert igen, volt azért egy fő szál is, eltűnt itten egy káplán is akit nagyon meg kellett találni Blair Úrnak, hisz ez volt a jegye ahhoz, hogy visszatérhessen imádott Afrikájába. Blair nyomozott is rendesen, általa tudtuk meg milyen sötét titkokat is rejt magában a föld mélye, melyet egy robbanás hozott a felszínre. Ahhoz, hogy megtudjuk hova tűnt a káplán és mely titkok lappanganak a városban, meg kell ismernünk ott lakóit, szokásaikat és Blair tűrőképességét.
Az író stílusa, az emberek ábrázolása nagyon jó, csak egy kicsit több életet, cselekményt is vihetett volna a történetbe hogy ne aludjunk el olvasás közben.

mate55>!
Martin Cruz Smith: Sötét titkok

Szeretem azokat a könyveket, amikor már az első fejezetnél érezni lehet, hogy jól döntöttem, amikor a kezembe vettem. Ahogy haladtam sorról-sorra teljesen elvesztem, beszippantott a történet. Az egy Észak-angliai bányavárosban játszódó krimi a becsületről, a reményről, az emberi gonoszságról mesél. spoiler