Pearl ​Jam 18 csillagozás

Martin Clarke: Pearl Jam

A Pearl Jam egyike azon kevés zenekarnak, amelyek már legelső lemezükkel (esetükben ez a Ten volt) világméretű hisztériát váltottak ki, és egyike azon nagyon keveseknek, amelyek nem rokkantak bele a népszerűségbe. (Bár, mint e könyvben látni fogjuk, többször közel jártak ehhez.)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legendák élve vagy halva Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2009
208 oldal · ISBN: 9789632661124 · Fordította: Tomori Gábor

Helga_Dávid>!
Martin Clarke: Pearl Jam

Sajnos már a könyv elején a Köszönetnyilvánításnál világosság vált számomra, hogy ez a könyv csak egy kiegészített Wikipédia szócikk.
A szerző ugyanis nem találkozott, beszélt a zenekar egyetlen tagjával sem a könyv megírása kapcsán!!! Ez számomra döbbenet. Gyakorlatilag fogta a neten fellelhető cikkeket és rögzített rádióadásokat és az alapján írt egy könyvet a Pearl Jamről. Így természetesen pont a lényeg veszik. Mivel számomra az életrajzi köteteknek, zenekarokról szóló könyveknek pont az a lényege, hogy kapunk tőle valami pluszt. Ebből a kötetből viszont így teljesen hiányzik a személyes hang. Egyáltalán nem hozta hozzám közelebb a zenekar tagjait. Semmilyen új információval nem tudott szolgálni.
Gyakorlatilag egy olvasmányos Wikipédia kiegészítésként fogható fel.
Ha többet szeretnétek megtudni a Pearl Jamről és/vagy Eddie Vedderről ne ezt a könyvet vegyétek a kezetekbe, inkább nézzétek meg valamelyik róluk szóló dokumentumfilmet.

eeszter>!
Martin Clarke: Pearl Jam

Igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy ez a könyv szinte csak cikkek összeollózása. (Felmerült bennem, hogy mit szólhatott a zenekar a könyv megjelenéséhez? Erről nincs szó benne, pedig érdekelne…) Ennek ellenére én tudtam élvezni, mert amolyan lusta zenehallgatóként egyáltalán nem kutattam a zenekarról szóló cikkek után annak idején, max elolvastam ami épp a kezem ügyébe került, de közel sem mindent. Azért írom, hogy annak idején, mert régebben sokkal több Pearl Jam-et hallgattam (most a könyv hatására újra elővettem a régi albumokat). De ez máris egy jó hatása volt a könyvnek, hogy ismét Pearl Jam hallgatásra sarkallt :)

krlany I>!
Martin Clarke: Pearl Jam

Hát fúúú! Miért nem Eddie Vedder írta? … Hát a könyv, az nem egy nagy valami, az írója tulképpen csak összegyűjtötte az anyagokat és kronológiai sorrendbe rakta. Szerkeszteni szerkesztett, írni annyira nem. Viszont egy nagyon jó témát talált magának. És a zenekar, az emberkék, az út, amit bejártak, az mindent visz. Sokat ad, tanít, életre nevel, tiszteletet követel. Nagyon megérdemlik. Most kezdtem csak el igazán rajongani.

juc01 P>!
Martin Clarke: Pearl Jam

Kamaszkorom egyik szép időszaka… Imádok nosztalgiázni, viszont szegény Eddie nem lett szimpatikusabb. Bár lehet, hogy ez a könyv hibája. Tetszett viszont a Nirvanás kapocs.

kissakos I>!
Martin Clarke: Pearl Jam

A grunge mozgalomròl és eztel együtt elég tartalmas cikksorozatot sikerült összehoznom pàr éve, îgy elég sok hàttérinfom van a témàròl.

A könyv kissé rövid, és elnagyolt néhol ezért komolyan ajàajànlom mindenkinek hogy a cikkeimet olvassa mellé:). Eddie Vedder pedig biztos hogy fontos ember a sajàt zenekaràban, de azért van még 4 màsik ember ott akiknek kîvàncsi lettem volna a véleményére és a visszaemlékezéseire, de ez csak eléggé szőrmentén történik meg. (igaz a kötet eredeti angol címe: Eddie Vedder and the Pearl Jam) .mindezek ellenére egy olvasmányos és informatív darab, érdemes megismerkedni vele.

Cartaphilus, Budapest, 2009
208 oldal · ISBN: 9789632661124 · Fordította: Tomori Gábor

kissakos I>!

"Láttam egy soulénekest, aki elmesélte nekem, hogy gyakran mennek oda az emberek hozzá azzal, hogy az ő zenéjére estek szerelembe vagy szerelmeskedtek valakivel, ami nagyon szép dolog. Gondoltam, micsoda óriási könnyebbség lehet ezt hallani valakitől ahelyett, hogy „öngyilkosságot akartam elkövetni amíg meg nem hallottam a dalotokat” vagy a „barátom temetésén játszottuk a zenéteket”. A hírnév mást és mást jelent egyes embereknek." Eddie Vedder

Kapcsolódó szócikkek: Eddie Vedder