A ​házasság működése 14 csillagozás

Kezelési útmutató
Martin Baxendale: A házasság működése

E nélkülözhetetlen kezelési útmutató birtokában ön sok-sok felhőtlen -sőt boldog- évnek néz elébe házassága használata során. Ez az átfogó, minden részletre kiterjedő kézikönyv valóban mindent elmond, amit az új házasság-tulajdonosnak tudnia érdemes.

Animus, Budapest, 2008
32 oldal · ISBN: 9789639715783 · Fordította: Gábor Anikó
Animus, Budapest, 2004
Animus, Budapest, 1998

konyvolvaso >!
Martin Baxendale: A házasság működése

Kezelési útmutatóként jelentkezik a kiadvány humoros formában. A házasság során szükséges megelőzéseket, teeendőket, észrevételeket, megfontolandó dolgokat sorolja fel.
A házasságot egy gépjármű szervizelésével hasonlítja össze, hasonló a meghibásodási és javítási lehetőség is.Van amiko még nincs totalkár, az alkatrészcsere megoldja a gondot esetleg jól jön egy kis segédanyag (Ft). Aki szereti a rövid, vicces leírást annak ajánlom.
Egyféle segédletnek javaslom új házasulandók részére, akár nászajándékként is.

dagikám>!
Martin Baxendale: A házasság működése

Néhol tényleg viccesnek éreztem, néhol kicsit erőltetettnek.

Martin Baxendale: A házasság működése

Életemben először elolvastam az első oldaltól az utolsóig egy kezelési útmutatót. Nagy szó az esetemben, főleg, hogy egy olyan dologról szól, aminek működtetéséről egyébként van némi sejtésem. Nem bántam meg, hogy végiglapoztam, sőt! :D

Nagyon vicces és élvezhető ez a kis füzet, és külön informatív, hiszen még nincs egy hónapja, hogy házasok lennénk. Persze, ez az egész csak poén, de vannak benne nagy igazságok és véleményem szerint mindenkinek el kellene olvasnia, aki úgy dönt, belevág ebbe a csodás utazásba. Nagyon tetszett, hogy a könyv is erre az utazásra utal, csak járműként vagy eszközként, amivel ketten el lehet jutni egy adott pontba.

Szuper volt. :)

atomarcú P>!
Martin Baxendale: A házasság működése

Elsőre ez a kis füzet nagyon viccesnek tűnik, de mélyen lappangó szarkazmusát csak az tudja igazán értékelni, aki mindezeken már keresztülesett. Végtelenítve idézhető.

Luyze P>!
Martin Baxendale: A házasság működése

Na, ez tisztára olyan, mint egy kocsi gépjármű ha már komoly, fejezzük is ki komoly szavakkal műszaki leírása :O
Sokkal komolyabb, bonyolultabb hangvételű, mint pl. A nő működése című (és itt bevillant egy szőke nő képe ahogy pl. kereket kéne cseréljen, hát ne is értem)

Komolyabbnak tűnik a hangvétele (végülis a műszaki leírások is komolyak) és egy-egy meghatározásnál kíváncsian vártam, hogy ugorja meg, de végig sikerült frappánsan párhuzamot húzni egy autó és a házasság részei, működése stb között :D
Ez is marhajó :D Bár mivel azért koncentrálni kellett, hogy mire is érti a mit is, na és hosszabbak a magyarázatok is, így kevésbé röhögtem végig :D
De a lényeget újra és újra hangsúlyozza és ez jó :) Neeem írom le mi az – kibírooom – olvasd el! :D

a_bookworm_named_honey>!

A zökkenőmentes üzemelés érdekében rendszeresen fecskendezzen szeretetet és készpénzt a HÁZASSÁG-ba.

7. oldal - Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: házasság · készpénz · szeretet
a_bookworm_named_honey>!

Megjegyzés: Mi több, a házzasság létrejöttéhez és üzemeltetéséhez 1-nél több emberre van szükség. Próbálja ezt jól az eszébe vésni!

5. oldal - Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: házasság
a_bookworm_named_honey>!

ÚJRAINDÍTÁS: Lerobbanás esetén próbálkozzon meg a következő egyszerű eljárással (de ne feledje, hogy később még szükség lehet alaposabb javításra is!):
1. BESZÉLJEN
2. HALLGASSON
3. TEGYEN VALAMIT

27. oldal -Mi a teendő üzemzavar esetén?

konyvolvaso >!

Kérjük, barátkozzon meg a gondolattal, hogy új HÁZASSÁG-a nem egy Ferrari, és nem is egy Porsche. Teljesítménye inkább egy Ladáéhoz hasonlítható.

schummyka >!

SZEX-MEGHAJTÓ: Ennek a létfontosságú alkotórésznek a működését a mellékelt szerszámkészlet (vagy bármely rendelkezésre álló célszerszám) segítségével ellenőrizheti. Az ellenőrzés tetszőleges gyakorisággal történhet, valahányszor Ön és vezetőtársa kedvet éreznek hozzá. A műveletet elvégezhetik vizuálisan, manuálisan, orálisan vagy bármely más módon – lényeg, hogy ne ébresszék fel a szomszédokat, és ne okozzanak pánikot házi kedvenceik körében.
MEGJEGYZÉS: A szex-meghajtó működését szerelőlámpa nélkül is ellenőrizheti, de a lámpafénynél történő ellenőrzés sokkal élményszerűbb.

17. oldal (Animus, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: szex
schummyka >!

ÜZEMI HŐMÉRSÉKLET: Ha a HÁZASSÁG döcög, nagy terheket cipel (lásd Kisméretű utasok), vagy ha túl nagy a súrlódás az alkatrészek között, a motorban hirtelen túlhevülés léphet fel. Rendszeres kenéssel a hőmérsékletnövekedés megelőzhető. Itt jegyezzük meg, hogy a szeszesitalokat nem csak kenőanyagként, de hűtőfolyadékként is alkalmazzák. Az óvatosság ez esetben is ajánlatos! Fagyos üzemi hangulatban jégoldóként is alkalmazzunk inkább nagy mennyiségű GYEF-et (lásd Kenés). A szex-meghajtás rendszeres használata ugyancsak hozzájárul az optimális üzemi hőmérséklet fenntartásához.

16. oldal (Animus, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: házasság