Az ​ereklyetartó (Stargate: Atlantis 2.) 20 csillagozás

Martha Wells: Az ereklyetartó

A ​tudás hatalom, a tudatlanság halál…

Az Atlantiszon rekedt földi expedíció egy kisebb osztagot küld ki John Sheppard őrnagy és Dr. Rodney McKay vezetésével, hogy megvizsgálja az ősök egyik elfelejtett városát. Mindenki abban reménykedik, hogy csodálatos kincsek és izgalmas felfedezések várnak majd rájuk.
Felfedezésekben nem is lesz hiány, ám ezek inkább rettenetesek, mint csodálatosak. Mintha csak egy félelmetes kísértetkastély halálos csapdája zárulna lépésről lépésre a felfedezők köré. Az elfelejtett világ tárházában nemcsak az ősi technológia értékes szerkezetei rejtőznek, hanem különös, félelmetes, érthetetlen lények is.
Elképzelhetetlenül nehéz feladat vár Sheppard őrnagyra, amikor rájön, hogy nem számíthat saját csapata tagjaira. A falak suttogása, az erősödő gonosz befolyás mintha csak előhozná a rosszat az emberekből. A város sötét szívében pedig valami felébred…
A felfedezőknek amellett, hogy egy ősi ellenséggel kell megküzdeniük, azt is meg… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

M&C, Budapest, 2007
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638744173 · Fordította: Radnóti Alíz

Dr. Rodney McKay · John Sheppard

Atlantis

Martha Wells: Az ereklyetartó

Egész jó történet, akár a későbbi részekben megjelenő Micheal eredetsztorija is lehetne, ha nem máshogy hívnák a főrosszfiút.
Jól hozza a sorozat feelingjét, de három dolog nem világos;
Ki engedte a közelébe a fordító hölgyet és miért nem ellenőriztés a munkája minőségét?
Valamint, hohy miért is ereklyetartó lett a címe? Nem látom az okát.

CarmenV>!
Martha Wells: Az ereklyetartó

Ennek a kötetnek a borítója valahogy fura, mert jó a kapu a háttérben, de a két fej a szélén olyan furává teszi, főleg, hogy a jobb szeme Rodneynak az olvasás miatt „megtörik”, a képminőség gyenge, a középen állók feleslegesnek tűnnek… igazából az emberek nélkül még jobb lenne.
Az első résznél nekem jobban tetszett,és McKay szövege nagyon jó :D kicsit olyan mint Dr Csont és Sheldon Cooper
„Nem hinném, hogy bárki beszámolt volna magának a különféle, végzetes allergiámról, de azt engedtessék meg elmondanom, hogy ha esetleg megpróbálná nekem beadni az átkozott retrovírusát, akkor igen nagy a valószínűsége, hogy abban a pillanatban feldobom a talpamat”
A történet itt is rövid egy kicsit, és rengeteg az elírás és nekem hiányzik a kép belőle, de összességében nem rossz :)
„Az őrültség itt nem kötelező, de ajánlott” 72 oldal

MrDatalogin>!
Martha Wells: Az ereklyetartó

Az eleje nagyon tetszett, aztán átment laposba. Rodneyval valahogy nem sikerült szimpatizálnom, és nem tudtam eldönteni, hogy ez a könyvben jól eltalált karakternek köszönhető vagy pont azért idegesített, mert nem a sorozatbeli McKay köszönt vissza a lapokon. Szerintem Rodney szavait nem elég olvasni/hallani, látni kell miközben beszél és gesztikulál.
Teyla olyan, mintha mellékszereplő lenne, nem bántam volna, ha több szerepe van a könyvben.
Sheppard megint vitte a történetet, ennek ellenére ebben a regényben egysíkúra sikeredett a karaktere. Annak fényében, ami történt vele, azért elvártam volna több akciót a lelkizések helyett, úgyhogy összességében nézve én kicsit untam. A lidérceket pedig hiányoltam, remélem a harmadik részben végre többet kapok belőlük.

Sheila>!
Martha Wells: Az ereklyetartó

Nagyon jó fordítás és jó történet, egyszerűen hibátlan. Izgalmas, egy kicsit az elején talán félelmetes is, de összességébe véve nagyon jól passzol a sorozathoz.
Habár arra még most sem tudtam rájönni, mi köze a címnek a történethez… :DD

Nessie_95>!
Martha Wells: Az ereklyetartó

Személy szerint nekem nagyon tettszett, olyan érzésem volt, mint ha a sorozatot nézném! :D

takiko>!
Martha Wells: Az ereklyetartó

Sokkal jobb volt, mint a Felemelkedés, bár ebben az is közrejátszott, hogy egy olyan történetet dolgoz fel, amit a sorozatban nem láthattunk.
Viszont a kiadás… én ezt anno interneten keresztül rendeltem, és egy olyan selejtes kiadást kaptam, hogy azóta is dühöngök, ha kézbe veszem. Jó pár olyan lap van, ahol az éppen aktuális oldal helyett egy korábbi oldal lett ismét belenyomva, és itt nem csak 1-2 ilyen hibáról beszélek, hanem három helyen is, sőt a végén pont a csattanónál – vagyis azóta se tudom, hogy Sheppard végül is hogy intézte el Dorane-t. Az elgépelésekről nem is beszélve, amikből rengeteg van.
Maga a történet viszont fordulatos, humoros, ahol kell, és izgalmas, szóval nagyon élveztem.

Sznida_Nóri>!

Rodney kifejezetten utálta, ha valamiben más emberektől függött. Ezek ugyanis kivétel nélkül tévedést tévedésre halmoztak, és általában ostobák is voltak, de miután megérkezett Atlantiszra, ő maga is elképedt, hogy milyen gyorsan hozzászokott A Shepparddal való együttműködéshez. Időnként nehéz volt elfogadni, azt a tényt, hogy az a jóképű élsportolónak látszó fickó elég okos volt ahhoz, hogy bekerülhetett volna a legintelligensebb emberek számára fenntartott MENSA-programba, ám nem került be, mert nem érdekelte a dolog. Ráadásul ugyanez az ember úgy vadászott geniikre a város folyosóin, mintha azok csak nagyra nőtt csótányok lettek volna. Mi sem jellemezte jobban az őrültségét, mint hogy egy szál késsel a kezében nekiment a legerősebb lidércnek. Mostanra azonban Rodney hozzászokott mindehhez.

119. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Rodney McKay · John Sheppard
Jeffi P>!

– A legtöbb filmben egy ilyen hely elképzelhetetlen lenne emberevő mutánsok hordái nélkül, akiknek ráadásul még titokzatos telepatikus erejük is van.
– Ez nevetséges! – hördült fel John. – Az ilyen helyen zombik élnek. Emberevő zombik.

36 - 37. oldal

Kapcsolódó szócikkek: John Sheppard · zombi
Jeffi P>!

– Ezt a jelenetet láttam egyszer a moziban – sziszegte Rodney összeszorított foggal. – Mindenki meghalt.
– Én vagy ötven fimben láttam ilyet, és egyszer sem jött be nekik – válaszolta John, miközben levegő után kapkodott az erőfeszítéstől. A vállán érezte a kattanást, ahogy a zár kinyílt, és a nehéz ajtó kissé megmozdult.

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Rodney McKay · John Sheppard
Jeffi P>!

Úgy érezte magát, mintha ő is a Watership Down című mese egyik nyuszija lenne. A nyulai kétségbeesetten megpróbálták távol tartani a rókákat az odúiktól, mivel tisztában voltak azzal, hogy képtelenek lennének megvédeni magukat az erősebb ellenféltől. Persze, a Háború és békének is megvoltak a maga szépségei, ám ennek ellenére örült, hogy mégiscsak a mesekönyvet hozta magával Atlantiszra.

Hippoforaccus >!

Emlékképek jöttek elő arról, amikor a genii éa a kolya megszállta a várost.

Hippoforaccus >!

– Mik ezek a koanok? Itt élnek az alagutakban? Meglehetősen váratlanul bukkantak fel.
– Ezek földönkívüli ragadozók.

Jeffi P>!

A kék égők hideg fénye kifakította a színeket. Mindannyian holtsápadtnak, élettelennek tűntek, mint a vízből frissen kiemelt vízihullák.

Jeffi P>!

Valamivel korábban John felszállt a tócsaugróval, és kapcsolatba lépett Atlantisszal.

Kapcsolódó szócikkek: Atlantis · John Sheppard
Jeffi P>!

John habozott, majdnem megkérdezte a nőt, látta-e a Holtak hajnalát, esetleg olvasta-e a Standet. Valószínűleg nem.

Kapcsolódó szócikkek: Holtak hajnala · John Sheppard

Stargate: Atlantis sorozat · Összehasonlítás