Vissza ​a jövőbe 1 csillagozás

húsz év szabadság Közép-Európában
Mart Laar: Vissza a jövőbe Mart Laar: Vissza a jövőbe

„A könyv azt mutatja be, hogy az emberek szabadságvágyának köszönhetően miként bukott meg a kommunizmus, és miként egyesült újra Európa. 1989 hősei a szabadságra vágyó emberek és nem a szovjet vagy a nyugati vezetők voltak. És ami még ennél is fontosabb: ez alatt a húsz év szabadság alatt az egykori elnyomott nemzetek megmutatták, hogy milyen csodákra képes az szabadság.” (Részlet az Előszóból)

XX. Század Intézet, Budapest, 2010
224 oldal · ISBN: 9789638808134 · Fordította: Szabó Katalin

KBCsilla P>!
Mart Laar: Vissza a jövőbe

Mart Laar: Vissza a jövőbe húsz év szabadság Közép-Európában

Saját magamon is csodálkozom, hogy a kezembe vettem ezt a könyvet, de ha az embernek a főnöke adja a kezébe, hát mégiscsak illő elolvasni.
Elég távol áll ugyan tőlem a politika, de azt kell mondanom, hogy ez érdekes volt.
Igaz, tömény, de mégsem volt annyira száraz, mint gondoltam.
Sok újat tudtam meg pl. a peresztrojkáról, az egész kelet-európai világról.
Nem azt mondom, hogy a legjobb könyv, de biztos, hogy még néhányszor a kezembe veszem, hogy tárolni is tudjam az információkat.

Jávorszky Béla: A kettéfűrészelt csónakok földjén
Georg von Rauch – Romuald J. Misiunas – Rein Taagepera: A balti államok története
Csepregi Márta (szerk.): Finnugor kalauz
Virányi Elemér: A finnugor népek élettere
Bereczki András – Klima László (szerk.): Ünnepi könyv Domokos Péter tiszteletére
Becca Blond – Regis St. Louis – Nicola Williams: Balti államok – Észtország, Lettország, Litvánia
Toivo U. Raun: Észtország története
Tomasz Torbus – Barbara Warning: Balti országok