Így ​is lehet nevelni és tanítani 8 csillagozás

Erőszakmentes kommunikáció az iskolában és otthon
Marshall B. Rosenberg: Így is lehet nevelni és tanítani

John Holt szerint az oktatás gyakran a hülyeség tanítása, melyet a szorongás és bűntudat állandó növelésével, szinte folyton a külvilág tetszésére vagy nemtetszésére hagyatkozással érünk el. Olyan körülményekkel, amelyek alkalmazkodó, neurotikus, robopátiás viselkedést alakítanak ki, de kevéssel járulnak hozzá az éréshez, az emberi fejlődéshez.
Nos, Marshall Rosenberg gyökresen más utat javasol. A megszokottól oly mértékben eltérőt, hogy könyvétől nem egy pedagógus és szülő haja várhatóan az égnek áll majd. Csakhogy ez az út járható, és gyönyörű eredményekhez vezet! Szívből ajánljuk hát a könyvet minden nyitott gondolkodású pedagógusnak és szülőnek.

Agykontroll, 2005

Juci P>!
Marshall B. Rosenberg: Így is lehet nevelni és tanítani

Marshall B. Rosenberg: Így is lehet nevelni és tanítani Erőszakmentes kommunikáció az iskolában és otthon

Ez inkább csak ízelítő, kedvcsináló, kicsit összeollózott hatása van, de azért arra jó, hogy lássuk: mennyire nehéz igazán jól csinálni ezt a módszert… Azért én nem adom fel, hogy egyszer az életben még ezzel fogok foglalkozni.

Rideg_András>!
Marshall B. Rosenberg: Így is lehet nevelni és tanítani

Az alapgondolat nagyon jó és én is egyetértek vele, de a mód ahogyan le van írva, kicsit szájbarágós és unalmas. Tömörebb, de rövidebb verzió több csillagot érdemelne.

fszilvi>!
Marshall B. Rosenberg: Így is lehet nevelni és tanítani

a tesztek abszolút használhatóak. jó dolgokat ír le, de szerintem ez is az idealizált iskolákról szól, mint minden ilyen témájú könyv.
vannak benne megfogadandó tanácsok.

fszilvi>!

Mások minősítése, bírálása, elemezgetése és megítélése voltaképpen saját szükségleteink álruhába bújtatott kifejezése.