Amerikából ​jöttem, mesterségem címere Szülész Nőgyógyász 0 csillagozás

Könyv a változásért
Marsden Wagner: Amerikából jöttem, mesterségem címere Szülész Nőgyógyász

Ez ​a könyv tükör. Megmutatja, milyen valós kockázatokat rejt, ha eltávolodunk a szülés évmilliók alatt kimunkált, természetes útjától. A szerző az Egyesült Államok gyakorlatáról ír. A történetek, a példák, a számok, a tudományos eredmények onnan valók. Tényszerűen áll előttünk, milyen veszélyeket rejt a szülés megindítása, hogy anyák és újszülöttek veszíthetik el az életüket. Ott egy Misoprostol nevű gyógyszert alkalmaznak. De ne higgyük, hogy ami tőlünk távol van, az nálunk nem lehetséges. A Misoprostol hatóanyaga a nálunk is nap mint nap használt prosztaglandin – és itt van még nekünk számtalan más szer vagy módszer: oxitocin, burokrepesztés, az anya hasának erőltetett nyomása vagy egy „kissé fájdalmasabb” vizsgálat. Az orvosok a tengerentúlon hétköznapra időzítik a szüléseket, hogy hétvégén a családjukkal lehessenek. Ebben segítenek a „hatékony” gyógyszerek. Nálunk sem születik hétvégente annyi kisbaba. Karácsonykor, többnapos ünnepeken kiürülnek a szülészetek. Ott sok államban… (tovább)

Alternatal Alapítvány, Budapest, 2010
310 oldal · ISBN: 9789638542731 · Fordította: Földvári Balázs

Arlene Eisenberg – Sandee Hathaway – Heidi Murkoff: Az a 9 hónap
Marton István: Terheskönyv
Stuart Campbell: Nézd, hogy növök!
Székely József: Klinikai ismeretek a szülészet-nőgyógyászat köréből ápolónők részére
Papp Zoltán (szerk.): A nőgyógyászat kézikönyve
Kovács András: Nővédelem – anyavédelem – családtervezés
Rákóczi István (szerk.): Vérzékenység és thromboembolia a szülészeti és nőgyógyászati gyakorlatban
Lampé László – Batár István – Szállási Árpád: A magyar szülészet-nőgyógyászat története
June Thompson: A problémamentes terhesség
Horn Béla – Zoltán Imre: A szülészet tankönyve