A ​középkori művészet világa 1 csillagozás

Marosi Ernő: A középkori művészet világa

Sajátos kor művészetének világába vezet el ez a könyv.. A vallás határozta meg a századok emberének hitét és cselekvéseit, s az egyház céljait és elveit hirdette a képzőművészet minden ága. Az egyház a fő megrendelő, a világiak szinte teljesen háttérbe szorulnak a művészek foglalkoztatásában. E különös világot ábrázolják a könyvben olvasható dokumentumok, melyeket Marosi Ernő válogatott össze, és látott el jegyzetekkel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Európai Antológia Gondolat

Gondolat, Budapest, 1969
282 oldal

Kallós P>!
Marosi Ernő: A középkori művészet világa

Vizsgaidőszakon vagyok túl, ami (értelmes) olvasás megvonással járt, de azért ezt a kötetet becsempésztem a kötelezők közé a könyvtárban. :D A Romanika eddig nekem pont olyan volt mint az összes többi művészettörténeti stílus, adathalmaz. Ennek a kicsiny és szemmelláthatóan öregecske könyvnek köszönhetően, viszont életre kelt, élt, nyüzsgött, de legfőképp imádkozott körülöttem a Romanika és a Gótika. A rengeteg korabeli életrajztöredéknek köszönhetően megelevenedik az olvasó előtt Monte Cassino, Cluny, és Suger Saint-Denis-e egyaránt és belelapozhattunk az Athoszi festőkönyvbe is. Átláthatóvá válik a Bencések/Ciszterciek szerepe és érthetővé az, hogy miért terjedt (fejlődött) olyan hihetetlenül gyorsan a kereszténység a XI. században. Öt csili kötelezően megy neki!