Milyen ​színű a boldogság? 22 csillagozás

Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

El tudjuk-e képzelni, milyen színű a boldogság? Sárga? Vagy esetleg kék? Vajon mindenki ugyanazt a színt választaná? Ezekre a kérdésekre felelgetnek a könyv lapjait kitöltő, különböző színű illusztrációk, melyek egy-egy boldog pillanatot mutatnak meg nekünk.
A kötet a Silent Book Contest – csendes képeskönyvek nemzetközi versenyében döntősként szerepelt, akkor még szöveg nélkül. Ezúttal Szabó T. Anna csodálatos versével gazdagodva tárulnak elénk a képek, ami egy újabb, különleges színt ad ehhez a tarkasághoz.
Bogarásszuk együtt a képek közötti apró összefüggéseket, meséljünk, verseljünk róluk kedvünkre!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2017
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103172 · Illusztrálta: Maros Krisztina

ziara P
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

A boldogság pillanatokból áll, azoknak különböző színe is lehet. Nekem teljesen az Amélie csodálatos élete című film eleje jutott róla eszembe, ahol a főszereplő lány felsorolja, milyen egyszerű, hétköznapi dolgokat szeret, nekem is rengeteg ilyen van, és ez a könyv ezeket juttatta eszembe újra és újra. Gyönyörű könyv, gyönyörű verssel. Imádtam.

Honey_Fly P
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Többek között arany, lila, fekete és sötétzöld. Ezek a színek számomra mind kedvesek így öröm volt lapozgatni ezt a szép könyvet. Szabó T. Anna verse nagyon harmonikusan kíséri végig az egyedi illusztrációkat. Olyan érzést keltett bennem a könyv, mint a „Szól a nóta halkan” című dal. Csendes, sejtelmes és vonzó. Nem klasszikus értelemben vett mesekönyv így azoknak ajánlom akik szeretnek képek alapján maguk történeteket szőni.

Sicc
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Csodaszép, fantáziadús illusztrációk (kétszer végigbogarásztam) Szabó T. Anna „értelmezésével”. Szeretem.

Kriszta IP
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Szépségesen szép könyv. Könyvtárból van, de lehet hogy beszerzek egyet itthonra is. Gyönyörködöm Maros Krisztina képeiben, pontról pontra elemezgetem őket és ámulok, hogy tud valaki ennyi harmóniát, részletgazdagságot és összerendezettséget vinni egy egész könyvnyi illusztrációba. A 8 éves lányom is apró örömujjongásokkal fedezett fel a képeken összefüggéseket :)
A vers pedig, amit Szabó T. Anna írt a könyvhöz, szintén csodaszép. Jó olvasni soronként is, a képek alá írva, és jó olvasni egyben is, a könyv végén.
Szóval ez egy nagyon szép kiadvány.

dianna76 P
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Először decemberben olvastam el könyvesboltban. A jelölés és az értékelés elmaradt. Aztán tegnap ismét elolvastam, megcsodáltam az egyik gyermekkönyvtárban, de visszatettem a polcra. A másik könyvtárban is ott kínálta magát az új könyvek polcán, így aztán megsajnáltam, és végül kikölcsönöztem. Ez annyit jelent, hogy harmadszori megtekintés és olvasás után adtam a fejem az értékelésére. Nos, ez az értékelés bizony nem egyszerű, mert ez a könyv csodaszép illusztrációkkal van tele. Mindemellett az oldalanként adagolt szövege nagyon kurta, de maga a vers összességében, egyben és egy szuszra olvasva szép. Maros Krisztina képei nagyon összhangban vannak az adott sorokkal. Ráérzett a dolgok lényegére! A színvilág is tetszetős.
Mindezen dicséretek ellenére, nem tudom öt csillagra értékelni, mert ez egy gyermekkönyv, de nem lehet összerakni kerek történetté az egészet. Kicsit um. elvont, nem cselekménytartalmú. Ez megint az a könyv, amit egy felnőtt többször is szívesen kézbe vesz, fellapoz, elolvas, megcsodál, de egy kisgyermek nem biztos, hogy értékelni tudja. Én mindenesetre örülök, hogy végül hazahoztam magammal tegnap. Szeretném párszor még megcsodálni. Tényleg benne rejlik milyen színű is a boldogság: csupán egy pillanatnyi állapot, ami bárhol, bármikor és bármiben ott rejtezhet. Csak el kell kapni!

Pagony, Budapest, 2017
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103172 · Illusztrálta: Maros Krisztina
Basset
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Nem hittem volna, hogy létezik olyan 40 oldalas könyv, amiben 16 sor van, mégis megér 2500 Ft-ot: ez egy olyan könyv! A rajzok szépek, izgalmasak és a színorgia is elképesztő, a vers pedig még álomszerűbbé teszi az utazást a könyvbe. Ez tényleg egy olyan könyv, amit ha kinyitsz, megszűnik a kinti világ! Kedvenc!

atalant I
Maros Krisztina – Szabó T. Anna: Milyen színű a boldogság?

Kicsit zavarban vagyok, mert sosem „olvastam” még hasonló könyvet, de az biztos, hogy gyönyörű szép!