Hűvösvölgyi ​suli 3. (Hűvösvölgyi suli 3.) 148 csillagozás

Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Szerelmes kamaszként belevágni a nyárba… kell ennél több? Úgy tűnik, igen. Ugyanis számos tényező bezavarhat az idillbe: például egy gyanús telefoncsörgés, vagy egy még gyanúsabb fotó a Facebookon. Vagy egy félre puszi. Vagy egy tévés tehetségkutató. Vagy egy váratlan külföldi kiküldetés. Kinek mi.
Az események sodrásában és a „mi az igazán fontos” eldöntésében a biztos kapaszkodót még mindig a barátnők jelentik, na és persze az ikertesó, aki ha kell, falaz, ha kell, vigasztal, ha pedig úgy adódik, akár a szigorú biztonsági őrrel is szembeszáll.
A HŰVÖSVÖLGYI SULI ikrei nem unatkoztak a nyáron. Miközben rájöttek, hogy a szerelem a „járás” fázisában is bonyolult dolog, olyasmikről is tapasztalatokat szereztek, mint például a show-biznisz, vagy az a fránya önbarnító.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kapcsolódó zóna

!

Hűvösvölgyi suli

14 tag · 18 karc · Utolsó karc: 2019. november 17., 22:56 · Bővebben

Kassai Dóri · Domján Attila · Kassai Nóri

Ferger_Jolcsi P
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Ezer éve már, hogy olvastam az első két részt, így nem sokra emlékszem belőlük, de szerencsére erre nem is volt szükség e rész olvasásához. Teljesen érthető volt, különálló történetként is nagyon jól megállja a helyét. Nagyon élveztem, könnyed, laza kis történet, de mégis megvolt benne, ami kell: szerelem, álmok és tervek, gimi, na meg egy jó kis függővég. A főszereplő ikerpár ennél eltérőbb már nem is lehetne egymástól: az egyikük rendezett, a másikuk teljesen szétszórt, mégis teljes mértékig kitartanak egymás mellett. Jácintot én nagyon megkedveltem, bár elég kevés jelenetet kapott, nagy sajnálatomra. Remélem, hogy ez a következő részben már másképp lesz, én neki drukkolok. :)

Camelia

Haha.
Régen ez volt a kedvenc részem. xD
Valahogy mindig a hármasok a kedvenc részeim.
Itt jött Attila, ha jól emlékszem.
Kicsit én rögtön belesett. És csak még jobban megszerettette az olvasást kicsi énnel. Akkor ott örültem, hogy jobban be láthatunk egy szerelmi életbe.
Ez volt az első olyan könyvem. És épp emiatt imádtam.
Attilát is. Az más kérdés, hogy utána meg megutáltam. xD
A borítóktól mindig oda meg vissza vagyok. És ebben a részben a történet is csodás volt. Kicsiként imádtam az ikrek életét.
Ami a legjobban tetszett, hogy van egy ikertesótok. Értitek?! Én mindig is akartam ikret. :D

LoveRosie

Mi van a levélben? :O
Attila, megőrjítesz! Miéééért?!
Hát ez a rész nem volt semmi! Azonnal ide a következő részt! *--*

zsebibaba007
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Nekem ez a sorozat fáj. Nagyon. Mi a franc volt ez???
Bánom, hogy elkezdtem olvasni, a 4.kötetet csak akkor fogom elolvasni, ha túl sok szabadidőm és 0-ás várólistám lesz :D

kiruu P
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?! miért? miért? miért? miért? miért? miért?
neeeeeeem lehet igaz. I want that levél.
Nem volt jobb, mint az első, mert Dórit visszafejlődni éreztem. Nóri szokásos módon nem érdekelt. Attilát hiányoltam miért írt abban a rohadt levélben?!. A kedvenc szereplőm pedig alig szerepelt.. viszont kíváncsi vagyok a műtétre.
Még mindig semmi nothing köze a Szent Johanna Gimihez.

potterhead
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Őőőő… MIÉRT ADTAM AZ ELSŐ KÉT RÉSZRE ÖT CSILLAGOT? – ezt a kérdést muszáj csupa nagy betűvel feltenni! Nem értem, hogy… Áá, mindegy, ez most a harmadik rész értékelése. A három csillag talán találó, de(!) nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon erőltetett volt minden, mint az előbb leírt sok „nagyon”. Majd, idegesített a főszereplő. Majd nem nyerte el a tetszésemet, és alig tudok mondani valamit, mert… Alig volt valami. Mondjuk mondhatni eseménydúsnak, de kb. végig pokerface arcot vágtam. Volt pár poén, de ahjj.. Erőltetett volt. A vége pedig olyan, mint a dió. Kezdődött volna valami, de be is fejeződött. Ohh! Még valami! A chatelések helyfoglalók, simán meg lehetett volna oldani máshogy. Nagyon nem jött be. Na meg ha valaki írónőnek készült, akkor miért nem ír helyesen? (Mármint a chatben, de az iszonyat hosszú mással- és magánhangzókra is gondolok.)

Hermione7244
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

hm….olyan kozepes volt :)) dori a multkori reszben jobban tetszett,jacintrol nem tudom mit gondoljak,timi idegesit,nori meg mindig nem szimpi…a tortenet nehol tetszett nelhol nem….a vege az pedig egesz jo :))

Regina_Rudolf
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Az első két rész még tetszett is, de ez….hát nem.
Hogy lehet valaki ennyire szerencsétlen???
Dóri engem nagyon idegesített ezzel a sok szerencsétlenkedésével.A szereplők se valami érdekes, Nóri nekem nem szimpatikus, Timi idegesítő….
Szerintem nem nagyon hasonlít a Szjg-höz, mivel ebben kicsit több az élet, és a nyárról is van írva (mondjuk Dóri szerencsétlenkedése mindent elront).
A vége aztán jól meg lett írva, hiszen így biztos mindenki elolvassa a folytatást.

lonely15
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Végre egy sulis napló, ami a nyárról szól! Ilyet még Laura sem mert, talán azért, mert Reni egy annyira személytelen és unalmas karakter, hogy nem lehet róla írni. A HVS-ben mindig tetszett, hogy nem az iskolára fekteti a hangsúlyt, sőt, alig van benne róla szó – előtérbe kerülnek a fontosabb, viccesebb, érdekesebb témák. Ezen kívül ennek a résznek a javára legyen mondva, a borító gyönyörű lett. A másik három borítón a színek ütik egymást, ízléstelenül vannak összeválogatva, ez viszont… nagyon szép lett, komolyan!
A sztoriban csak úgy halmozódtak egymásra a félreértések. Dóri konkrétan minden elront azzal, hogy rögtön megsértődik, túl gyorsan vonja le a következtetéseket, mindent, egyszerűen MINDENT félreért. Ennyire hülye ember tényleg nem létezik. Plusz túl gyorsan történt minden, napról napra haladtunk, közben száz oldal múlva közölték, hogy mindjárt vége a szünetnek.
A 4. részre nem voltam kíváncsi, de a vége… az tényleg olyan ütős lett, hogy el kell majd olvasnom a következő részt is.

csitti
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Az elején úgy gondoltam, hogy „áh, ez tényleg nagyon elcsépelt, meg sablonos és tudom, hogy mi fog történni, blablabla”. De aztán a történet előrehaladtával egyre jobb lett, és azért tartogatott meglepetéseket. A vége, ha nem is a legfrappánsabb, de jó kis befejezés lett, arra késztet, hogy várjam a következő részt. :)

Szelén P

– Csak úgy volt, hogy az utca végén találkozunk!
– Baj, hogy eléd jöttem? Ha szeretnéd, elfutok az utca végéig és megvárlak ott!

31. oldal - 3. Bébicsőszök (Studium Plusz, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Domján Attila · Kassai Dóri
Rebeka_C

– Nyugi, kétszer nem lehet ugyanabba a kutyaszarba belelépni!

Rebeka_C

– Szia, Bence! Valami baj van?
– Szia, Dóri! Rég láttalak!
– Nórit viszont láttad tegnap, úgyhogy a látvány azért nem volt olyan rég – (…)

Kapcsolódó szócikkek: Kassai Dóri · Kassai Nóri
Etike P

– Mert? Rosszabbul fogsz énekelni, ha Spongya Bobos a bugyid, mintha csipkés tanga?

Rebeka_C

Amíg a lakást fésültük át négyzetcentiméterről négyzetcentiméterre az ünneplős nacim után kutatva, arra lettünk figyelmesek, hogy a földön apró fehér kis cafatkák hevernek szanaszét. Nórinak is feltűnt a dolog, epésen meg is jegyezte:
– Itt hullott atomjaira a húsvéti nyúl, vagy mi?

Suzana

Én ha ciki vagyok, szeretem sok ember előtt égetni magam.

Médea

– Te nem vagy túl kedves srác. Mondták már?
– Kedves vagyok, csak őszinte.

Médea

– Jajj, ne kezdd megint! Mindenki fent van a Facebookon! Aki nem, az nem is létezik!
– Ja, bocsánat, akkor te most egy nem létező emberrel folytatsz párbeszédet. Milyen érzés?

Kapcsolódó szócikkek: Facebook
Suzana

A féltékenység forrása az önbizalomhiány!

Hűvösvölgyi suli sorozat · Összehasonlítás