Hűvösvölgyi ​suli 3. (Hűvösvölgyi suli 3.) 199 csillagozás

Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Szerelmes kamaszként belevágni a nyárba… kell ennél több? Úgy tűnik, igen. Ugyanis számos tényező bezavarhat az idillbe: például egy gyanús telefoncsörgés, vagy egy még gyanúsabb fotó a Facebookon. Vagy egy félre puszi. Vagy egy tévés tehetségkutató. Vagy egy váratlan külföldi kiküldetés. Kinek mi.
Az események sodrásában és a „mi az igazán fontos” eldöntésében a biztos kapaszkodót még mindig a barátnők jelentik, na és persze az ikertesó, aki ha kell, falaz, ha kell, vigasztal, ha pedig úgy adódik, akár a szigorú biztonsági őrrel is szembeszáll.
A HŰVÖSVÖLGYI SULI ikrei nem unatkoztak a nyáron. Miközben rájöttek, hogy a szerelem a „járás” fázisában is bonyolult dolog, olyasmikről is tapasztalatokat szereztek, mint például a show-biznisz, vagy az a fránya önbarnító.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kapcsolódó zóna

!

Hűvösvölgyi suli

18 tag · 16 karc · Utolsó karc: 2016. november 15., 16:10 · Bővebben

Kassai Dóri · Kassai Nóri · Domján Attila

Ferger_Jolcsi P>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Ezer éve már, hogy olvastam az első két részt, így nem sokra emlékszem belőlük, de szerencsére erre nem is volt szükség e rész olvasásához. Teljesen érthető volt, különálló történetként is nagyon jól megállja a helyét. Nagyon élveztem, könnyed, laza kis történet, de mégis megvolt benne, ami kell: szerelem, álmok és tervek, gimi, na meg egy jó kis függővég. A főszereplő ikerpár ennél eltérőbb már nem is lehetne egymástól: az egyikük rendezett, a másikuk teljesen szétszórt, mégis teljes mértékig kitartanak egymás mellett. Jácintot én nagyon megkedveltem, bár elég kevés jelenetet kapott, nagy sajnálatomra. Remélem, hogy ez a következő részben már másképp lesz, én neki drukkolok. :)

Camelia>!

Haha.
Régen ez volt a kedvenc részem. xD
Valahogy mindig a hármasok a kedvenc részeim.
Itt jött Attila, ha jól emlékszem.
Kicsit én rögtön belesett. És csak még jobban megszerettette az olvasást kicsi énnel. Akkor ott örültem, hogy jobban be láthatunk egy szerelmi életbe.
Ez volt az első olyan könyvem. És épp emiatt imádtam.
Attilát is. Az más kérdés, hogy utána meg megutáltam. xD
A borítóktól mindig oda meg vissza vagyok. És ebben a részben a történet is csodás volt. Kicsiként imádtam az ikrek életét.
Ami a legjobban tetszett, hogy van egy ikertesótok. Értitek?! Én mindig is akartam ikret. :D

LoveRosie>!

Mi van a levélben? :O
Attila, megőrjítesz! Miéééért?!
Hát ez a rész nem volt semmi! Azonnal ide a következő részt! *--*

kiruu P>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?! miért? miért? miért? miért? miért? miért?
neeeeeeem lehet igaz. I want that levél.
Nem volt jobb, mint az első, mert Dórit visszafejlődni éreztem. Nóri szokásos módon nem érdekelt. Attilát hiányoltam miért írt abban a rohadt levélben?!. A kedvenc szereplőm pedig alig szerepelt.. viszont kíváncsi vagyok a műtétre.
Még mindig semmi nothing köze a Szent Johanna Gimihez.

potterhead>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Őőőő… MIÉRT ADTAM AZ ELSŐ KÉT RÉSZRE ÖT CSILLAGOT? – ezt a kérdést muszáj csupa nagy betűvel feltenni! Nem értem, hogy… Áá, mindegy, ez most a harmadik rész értékelése. A három csillag talán találó, de(!) nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon erőltetett volt minden, mint az előbb leírt sok „nagyon”. Majd, idegesített a főszereplő. Majd nem nyerte el a tetszésemet, és alig tudok mondani valamit, mert… Alig volt valami. Mondjuk mondhatni eseménydúsnak, de kb. végig pokerface arcot vágtam. Volt pár poén, de ahjj.. Erőltetett volt. A vége pedig olyan, mint a dió. Kezdődött volna valami, de be is fejeződött. Ohh! Még valami! A chatelések helyfoglalók, simán meg lehetett volna oldani máshogy. Nagyon nem jött be. Na meg ha valaki írónőnek készült, akkor miért nem ír helyesen? (Mármint a chatben, de az iszonyat hosszú mással- és magánhangzókra is gondolok.)

Solya24>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

hm….olyan kozepes volt :)) dori a multkori reszben jobban tetszett,jacintrol nem tudom mit gondoljak,timi idegesit,nori meg mindig nem szimpi…a tortenet nehol tetszett nelhol nem….a vege az pedig egesz jo :))

Regina_Rudolf>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Az első két rész még tetszett is, de ez….hát nem.
Hogy lehet valaki ennyire szerencsétlen???
Dóri engem nagyon idegesített ezzel a sok szerencsétlenkedésével.A szereplők se valami érdekes, Nóri nekem nem szimpatikus, Timi idegesítő….
Szerintem nem nagyon hasonlít a Szjg-höz, mivel ebben kicsit több az élet, és a nyárról is van írva (mondjuk Dóri szerencsétlenkedése mindent elront).
A vége aztán jól meg lett írva, hiszen így biztos mindenki elolvassa a folytatást.

lonely15>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Végre egy sulis napló, ami a nyárról szól! Ilyet még Laura sem mert, talán azért, mert Reni egy annyira személytelen és unalmas karakter, hogy nem lehet róla írni. A HVS-ben mindig tetszett, hogy nem az iskolára fekteti a hangsúlyt, sőt, alig van benne róla szó – előtérbe kerülnek a fontosabb, viccesebb, érdekesebb témák. Ezen kívül ennek a résznek a javára legyen mondva, a borító gyönyörű lett. A másik három borítón a színek ütik egymást, ízléstelenül vannak összeválogatva, ez viszont… nagyon szép lett, komolyan!
A sztoriban csak úgy halmozódtak egymásra a félreértések. Dóri konkrétan minden elront azzal, hogy rögtön megsértődik, túl gyorsan vonja le a következtetéseket, mindent, egyszerűen MINDENT félreért. Ennyire hülye ember tényleg nem létezik. Plusz túl gyorsan történt minden, napról napra haladtunk, közben száz oldal múlva közölték, hogy mindjárt vége a szünetnek.
A 4. részre nem voltam kíváncsi, de a vége… az tényleg olyan ütős lett, hogy el kell majd olvasnom a következő részt is.

Ananiila>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Nem tudom eldönteni, hogy az én vételi egységem nem volt rendesen beállítva vagy ez a rész most tényleg nem volt olyan jó. Többször idegesített, mint ahányszor szórakoztatott.
Dóri egy csomó olyan tulajdonsággal rendelkezik amit én nagyon nehezen tolerálok és ez most nagyon zavart.
Egyébként még mindig aranyos és könnyen emészthető kis olvasmány.
Sokszor használom azt a kifejezést, hogy mondat közben van vége egy könyvnek, de itt és most ez tényleg így van!

csitti>!
Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 3.

Az elején úgy gondoltam, hogy „áh, ez tényleg nagyon elcsépelt, meg sablonos és tudom, hogy mi fog történni, blablabla”. De aztán a történet előrehaladtával egyre jobb lett, és azért tartogatott meglepetéseket. A vége, ha nem is a legfrappánsabb, de jó kis befejezés lett, arra késztet, hogy várjam a következő részt. :)

Szelén>!

– Csak úgy volt, hogy az utca végén találkozunk!
– Baj, hogy eléd jöttem? Ha szeretnéd, elfutok az utca végéig és megvárlak ott!

31. oldal - 3. Bébicsőszök (Studium Plusz, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Domján Attila · Kassai Dóri
Rosie16 >!

– Szia, Bence! Valami baj van?
– Szia, Dóri! Rég láttalak!
– Nórit viszont láttad tegnap, úgyhogy a látvány azért nem volt olyan rég – […]

Kapcsolódó szócikkek: Kassai Dóri · Kassai Nóri
Rosie16 >!

– Nyugi, kétszer nem lehet ugyanabba a kutyaszarba belelépni!

Kapcsolódó szócikkek: kutyaszar
Etike P>!

– Mert? Rosszabbul fogsz énekelni, ha Spongya Bobos a bugyid, mintha csipkés tanga?

Kapcsolódó szócikkek: bugyi
Rosie16 >!

Amíg a lakást fésültük át négyzetcentiméterről négyzetcentiméterre az ünneplős nacim után kutatva, arra lettünk figyelmesek, hogy a földön apró fehér kis cafatkák hevernek szanaszét. Nórinak is feltűnt a dolog, epésen meg is jegyezte:
– Itt hullott atomjaira a húsvéti nyúl, vagy mi?

Suzana>!

Én ha ciki vagyok, szeretem sok ember előtt égetni magam.

Médea>!

– Te nem vagy túl kedves srác. Mondták már?
– Kedves vagyok, csak őszinte.

Médea>!

– Jajj, ne kezdd megint! Mindenki fent van a Facebookon! Aki nem, az nem is létezik!
– Ja, bocsánat, akkor te most egy nem létező emberrel folytatsz párbeszédet. Milyen érzés?

Kapcsolódó szócikkek: Facebook
Suzana>!

A féltékenység forrása az önbizalomhiány!

Kapcsolódó szócikkek: féltékenység

Hűvösvölgyi suli sorozat · Összehasonlítás