Divat: ​tervezők, trendek, dizájn 5 csillagozás

Marnie Fogg: Divat: tervezők, trendek, dizájn

Vajon ​mi olyan édes és egyedi egy piros, leopárdmintás Dolce & Gabbana felsőben? Mi a titka Chanel időtálló eleganciájának? Miként lehetséges, hogy egész generációk akarnak egyszerre homokóra alakú nőiességet sugározni Dior-ba bújva, vagy vállhangsúlyos erőt mutatni Donna Karan ruháit magukra öltve? Mi áll a hátterében, ha csipkedíszek bukkannak fel a nappali viseletben, és miért érez ellenállhatatlan vágyat a vásárlásra a nő egy kacér csinos estélyi láttán? És hogyan történt, hogy hirtelen divatba jött a magyar, és olyan hírességek, mint Tyra Banks vagy Kanye West írják meg internetes blogjukban, melyik a kedvenc magyar ruhatervezőjük?
A legteljesebb divatenciklopédiát tartja most kezében az olvasó, 125 nemzetközi és 14 hazai márka ismertetésével, színpompás divatfotókkal és az ikonikus ruhamodellek képével és leírásával. A „Divat: tervezők, trendek, dizájn” alapkönyv, amelynek ott kell lennie minden divat iránt érdeklődő olvasó polcán, hiszen lenyűgöző körképet rajzol… (tovább)

Officina '96, 2012

Nikolett0907 P>!
Marnie Fogg: Divat: tervezők, trendek, dizájn

Mostanában elég sok szakirodalmat, könyveket veszek és olvasok a divattervezés és maga tervezőkkel kapcsolatban.
Ez a kötet elsődlegesen azért tetszett, mert mind amellett, hogy szépen összeszedte a nevesebb divattervezők, divatházak tervezőit, külön kitért ( igaz keveslettem, ennél sokkal több tehetséges szakember van a pályán országunkban ) a hazai tervezőkre és az anyagmintákra is.
Összességében hasznos olvasmánynak tartom, érdemes forgatni. :)

Parádi>!
Marnie Fogg: Divat: tervezők, trendek, dizájn

Egyike a legjobb magyar nyelven megjelent divatkönyveknek. Kötelező beszerezni azoknak, akik ebben a szakmában dolgoznak, vagy szeretnének dolgozni. Egyetlen hibája, hogy a hazai tervezőkről szóló rész igencsak hiányos. Bár érdemes lenne hasonló kiadványt csak magyarokról is megszerkeszteni

Nity>!
Marnie Fogg: Divat: tervezők, trendek, dizájn

Imádom a divatot és ez egy nagyon szép, igényes könyv! Örülök, hogy a gyűjteményem része!