A ​ruha 2 csillagozás

100 ötlet, ami örökre megváltoztatta a divatot
Marnie Fogg: A ruha

A ruha című könyv a divattörténet 100 úttörő modelljének bemutatásán keresztül tárja fel a divat múltjának és jelenének folyamatos kölcsönhatását, nem feledkezve meg az egyes darabok későbbi újraértelmezéseiről sem.
A XIX. századi európai öltözködést forradalmasító Joséphine császárné empire stílusú ruháitól kezdve Christian Dior New Look sziluettjén át Mary Quant miniruhájáig valamennyi ruhadarab a viselettörténet egy-egy mérföldköve, melyek segítségével nyomon követhető az egyes divatötletek születése, majd évszázadok alatti újjáalakulása.
A könyv feltárja a tervezők és a korszakok közötti kapcsolatokat, és lehetővé teszi, hogy az olvasó felismerje az egyes hatások jelentőségét, felfedezze az eredetiség varázsát, ugyanakkor áttekintést kapjon a divat történetéről.

Corvina, Budapest, 2015
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631362961 · Fordította: Izsó Zita

Nienna001 MP>!
Marnie Fogg: A ruha

Marnie Fogg: A ruha 100 ötlet, ami örökre megváltoztatta a divatot

Ez egy nagyszerű könyv. Imádtam! Gyönyörű képek, rengeteg információ, szuper könyv. Nagyon sok mindent tanultam belőle, honnan és hogyan jöttek olyan ötletek, amik tényleg megváltoztatták a divatot, sokszor ma is felbukkanva a ruhákon. Pl: pliszé, A-vonal, pöttyök stb.

F. Dózsa Katalin: Letűnt idők, eltűnt divatok 1867–1945
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat
Orosz Anna (szerk.): A divat
F. Dózsa Katalin – Szatmári Judit Anna – Szentesi Réka (szerk.): Divat, kultúra, történelem
K. Rowland-Warne: Öltözködés
Milena Lamarová – Olga Herbenová – Ludmila Kybalová: Képes divattörténet az ókortól napjainkig
François Baudot: Divat a XX. században
Poós Zoltán: Rock&Roll Áruház