A ​probléma neve Cindy 2 csillagozás

Marnie Burton: A probléma neve Cindy

Cindy tündéri, vonzó teremtés. Steven azonnal bele is szeret. Csak ne lenne mindig olyan butuska! Steven még azt is elfogadja, hogy Cindy szeretne segíteni a farm rendbehozásánál – bár mit tudhat egy nagyvárosi lány a gazdálkodásról! Csak amikor a lány barátait is sorra Texasba citálja, teszi föl magának a kérdést Steven: vajon szerelme legyőzi-e türelmetlenségét?

Eredeti cím: Ein Problem namens Cindy

Eredeti megjelenés éve: 1990

Téka, Budapest, 1991
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 963739351x · Fordította: Dancsecs Zsuzsanna

virginbergh I>!
Marnie Burton: A probléma neve Cindy

A fülszövegből nem sok minden derül ki, ezért pár sort írnék a történetről:
Steven olajmágnás, akinek van egy távoli rokona, bácsikája, aki megkéri rá – vagyis csak utólagosan, mert eleve odaküldi a lányát Steven egyik farmjára – hogy pár hétre lássa vendégül a lányát, Cindyt. A lány megérkezik, nem mondom, hogy allűrmentes, de modellként dolgozik, nagyvilági életet él, szóval érthető a viselkedése. Viszont kedves mindenkivel és szívesen segít, ahol tud. A lelakott farm miatt azt hiszi, hogy Steven szegény és segíteni akar neki, ezért odahívja a városi barátait, hogy segítsenek a farm körüli teendőkben.
A fülszöveg becsapós, mert Cindy egyáltalán nem buta, szerintem sokan így viselkednénk egy farmon, ahol nem ismerjük ki magunkat, és nem elhanyagolható tény, hogy Steven szinte azonnal megrohamozza a lányt a szépsége miatt. Más indoka nincs rá. Állandóan azt ismételgeti, hogy nem tudja magát türtőztetni, meg kell kapnia Cindyt, mert Cindy gyönyörű. És pont.
A három csillagot csak Cindy és a meghívott fiúk érdekes személyisége miatt adom, mert különben nagyon bosszantott volna végig, ami itt ment.
Cindy elhitte, hogy a szenvedély egyenlő a szerelemmel.
spoiler
Majdnem kifelejtettem, de muszáj leírnom. Fájdalmas arról olvasnom, amikor a jóképű férfi erőszakoskodik a nővel, a nő láthatóan tönkremegy a huzavonában és naponta látják, hogy sír, mégis a környezetük mosolyogva tekint rájuk, mint szerelmes párra és a férfit angyalként tartják számon, aki biztos „megneveli” majd a nőt és jó hatással lesz rá.