Cupido ​mérgezett nyila 2 csillagozás

A megszokástól a harmóniáig a szexuális kapcsolatokban
Marnia Robinson: Cupido mérgezett nyila

Cupido nyila az agy primitív részébe fúródik, jóval azelőtt, hogy észbe kaphatnánk. Esélyünk sincs! Máris kirobbanó érzelmek közepette beszippant a szerelem. Egy ideig kötődünk új társunkhoz, majd előbb-utóbb valószínűleg elegünk lesz, elfásulunk, vagy egyenesen ingerültté tesz annak a puszta jelenléte is, akiért nemrég még odavoltunk. Megpróbáljuk megváltoztatni a párunkat, online keresünk vigaszt, vagy új szerelem után nézünk. Az ősi bölcsek már rég felfedezték ezt a biológiai csapdát, és javaslatot is tettek rá, miként kerülhető el: ha „megfelelő módon” szeretkezünk, helyreállíthatjuk az egyensúlyt, és így természetesen a harmónia is helyreáll a kapcsolatunkban.

A Cupido mérgezett nyila a személyes tapasztalatokat, a neurológia legfrissebb felfedezéseit és a sokak által elfeledett ősi bölcsességeket izgalmas módon ötvözve szembemegy a divatos elképzelésekkel, és a szerelem, a szexualitás és a szex újszerű, üdítően gyakorlatias megközelítését kínálja.

Gemini, Budapest, 2019
462 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634700975 · Fordította: Habony Gábor

Marnia Robinson: Cupido mérgezett nyila

Marnia Robinson: Cupido mérgezett nyila A megszokástól a harmóniáig a szexuális kapcsolatokban

Nagyon érdekes könyv, hiánypótló az biztos. Emlékszem, még évekkel ezelőtt @Vladi volt olyan kedves és beavatott ennek a könyvnek a rejtélyeibe, akkor nagyon fel is keltette az érdeklődésem, de sajnos egész eddig váratott magára, viszont nem akartam könyvtári példánnyal beérni, így meg is vettem: nem bántam meg.
Igazából ha másért nem, csak a szemléletváltás miatt érdemes elolvasni. Magam sem tudok vele 100%-osan egyetérteni, hiszen a tapasztalataim mást mutatnak, persze az is lehet, hogy én még az agyam alapján mindig „mézeshetek”-ben voltam, és ezért … nem tudom.
Tetszett, hogy rengeteg forrásból dolgozik (300+), ezzel számomra rendkívül hitelessé válik, akár egy szakkönyvnek is elmenne. A felépítés is tök oké volt, a vicces kis idézetek és a személyes megtapasztalások a hangulatot és a színvonalat is emelték.
Nekem kicsit talán az volt visszás, hogy nagyon szerette volna elérni a szerző, hogy mindenki karezza segítségével teljesedjen be, és én speciel nem zárkózom előle el, de azért sokmindent máshogy gondolok. Az átadásokból biztos, hogy fogok a párommal kipróbálni ezt-azt, szerintem neki sem lesz ellenére a törődés és a gyengédség. Jó, hogy a könyv ehhez is gyakorlatias példát ad.
Tuti fogom még lapozgatni, köszönet érte a @Fumax-nak, hogy elhozta nekünk, kár, hogy nem ismerik többen ezt a könyvet. :)

Női aranyszabály:
Ha kereke vagy farka van, akkor baj lesz vele.

Kapcsolódó szócikkek: kerék
Fumax KU>!

Az egyik éjjel meg akartam lepni a férjemet. Elküldtem a gyerekeket, hogy aznap aludjanak anyámnál. Magamra öltöttem egy bőr fűzőt, a tűsarkú cipőt, és felvettem egy álarcot is. A férjem hazajött a munkából, fogta a tévé távirányítóját és egy sört, és annyit kérdezett:
– Hé, Batman! Mi van vacsorára?

Kapcsolódó szócikkek: álarc · Batman · fűző · sör · távirányító
Fumax KU>!

Ahogy a férjem megjegyezte: „Ha az orgazmus lenne a varázsszer, akkor a pornófüggők lennének a legegészségesebb emberek a világon.”

Kapcsolódó szócikkek: egészség · orgazmus
Fumax KU>!

A génjeidet nem érdekli a hosszan tartó boldogság. Te csak a busz vagy számukra egy hosszú és bonyolult utazás során, aminek a célja ismert: több utód. Ennek megfelelően vannak beprogramozva. Nem érdekli őket, hogy te festetted-e ki a Sixtusi Kápolna mennyezetét, mennyi barátod van a Facebookon, felfedezed-e az élet értelmét, vagy hogy nem sikerült befizetned az adót. Őket csak az érdekli, hogy minél több másolatot készítsenek magukról kisbabák formájában – akik persze majd további kisbabákat csinálnak.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · Facebook · gén
Deidra_Nicthea I>!

Szerelembe esni nagyszerű dolog, végignézni a vonzalom elhalását borzalmas.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem · vonzalom
Fumax_Gemini KU>!

Figyelemre méltó módon a különféle ősi hagyományok bölcsei is megfigyelték, hogy a szexuális jóllakottság valójában eltávolítja egymástól a párokat, kimerültséget és diszharmóniát okoz. Természetesen, dolgoztak is a problémán, és felfedeztek egy kerülőutat. Rájöttek, hogy a szeretkezésnek két alapjaiban különböző módja van, és a céltól függ, hogy melyiket érdemes alkalmazni.

A megtermékenyítést célzó szex nemzésre való. A csúcspont azért jön el, hogy a spermák a pete felé száguldjanak. Ezzel szemben a kötődést elősegítő szex elsődleges célja a harmónia és a jó érzések keltése. Mindkét mód közösüléssel jár, hogy hatékonyan enyhítse a szexuális feszültséget. A megtermékenyítő szex neurokémiai összeomlással éri el ezt a célt, amit egy meglepően lassú visszatérés követ a homeosztázishoz (az orgazmus előtti egyensúlyi állapothoz). A kötődő szex mély nyugalommal és csillapító hatású vonzalommal átitatott, gyengéd szeretkezéssel enyhíti a feszültséget, így frissítő elégedettséget kelt, és hosszan tartó egyensúlyhoz vezet.

ivett_hosszu>!

Tanulj mások hibáiból; nem biztos, hogy élsz addig, hogy te is elkövethesd mindezeket a hibákat.

Deidra_Nicthea I>!

Dr. Domeena Renshow, a Loyola Egyetem Szexuális Diszfunkció Klinikájának vezetője szerint a nyugati válások nyolcvan százaléka a párok szexuális életének feszültsége miatt következik be, és a házastársi kapcsolatban maradó párok ötven százalékának is problémai vannak ezen a területen.

Kapcsolódó szócikkek: válás
ivett_hosszu>!

A mi tragédiánk az, hogy egyre éhesebbek leszünk. Többet akarunk, gyorsabban és erősebben. A „most” már nem olyan jó, mint korábban volt, és holnap már ez is kevés lesz.

Vladi>!

A karezza hasznát úgy lehet a legjobban megtapasztalni, ha kipróbáljuk legalább három hétig, azután visszatérünk a hagyományos szexhez.
Hagyományos szexuális gyakorlatot folytatva általános, hogy a házasság első egy vagy két évében a házastársi elégedettség csökken.
A túlzott libidó is lehet a szexuális telítettség eredménye.

Kapcsolódó szócikkek: elégedettség · libidó