Ezer ​nap a palotában 18 csillagozás

Új otthonom Toszkánában
Marlena de Blasi: Ezer nap a palotában

Marlena ​de Blasi, aki már Velencébe és Toszkánába is olvasóit magával csábító hévvel szerelmesedett bele, most Olaszország újabb vidékére, Umbriába indul, hogy férjével, Fernandóval az ódon városba, Orvietóba költözzön. Ezen a tájékon se tengerpart, se közeli országhatár, így kevesebb az idegen, és nehezebben is fogadják be a jövevényeket. Marlena hozzálát, hogy befészkelje magát az új helyre, és azzal nyeri meg újdonsült szomszédjait, amihez a legjobban ért: befőzi magát a szívükbe. Történelmi érdekességekben bővelkedő, a táj szépségeit megidéző önéletrajzi írása hol romantikus és érzéki, hol ujjongóan vidám, miközben keresi a helyes egyensúlyt ebben a domb teteji városban, és persze a megfelelő otthont is – amely ezúttal egy tizenhatodik századi, félig-meddig romos palazzo egykori bálterme. Marlena sokféle színes és emlékezetes egyéniséggel köt barátságot, szakácsokkal, grófokkal, pásztorokkal, még egy magányos hegedűssel is, és miközben megismeri történetüket, maga is részesévé… (tovább)

Kulinária, Budapest, 2007
304 oldal · ISBN: 9789638695277 · Fordította: Komáromy Rudolf

lauranne>!

Marlena de Blasi: Ezer nap a palotában Új otthonom Toszkánában

Őszintén szólva nem bánom, hogy vége. Az első rész után úgy gondoltam, hogy bármeddig elolvasnám Marlena történetét, de a harmadik kötet végére mintha egy kicsit kifulladt volna. Nekilódult, lelassult, nekilódult, lelassult – nem tudta folyamatosan fönntartani az érdeklődésemet. De azért azt a Palazzo Ubaldini-beli vacsorát szívesen megnéztem volna.
És nagyon bízom benne, hogy egyszer végre engem is elvet a sors arra a vidékre.

csengeri_zsofia>!

Marlena de Blasi: Ezer nap a palotában Új otthonom Toszkánában

A történet legelejét olvastam már korábban és azt hittem, hogy ez a könyv a folytatása… bár mint utóbb kiderült lett volna a kettő között még egy könyv, de ez nem vont le az élvezeti értékéből semmit.
Míg az Ezer nap Velencébennel nagyon küzdöttem, és sehogy nem tudtam magam bevonni a történetbe, itt rögtön magával ragadott az olasz falusi miliő.
Bár a címadást nem teljesen értem, mert inkább az ezer nap a palotára várva lett volna szerintem a helyes, de a szerző így döntött, akkor ez lett :)
Kellemes kikapcsolódás volt, nem utolsósorban pedig meghozta a kedvem ahhoz, hogy főzzek valami jó kis olaszos, egyszerű, de nagyszerű vacsorát.

Cassiopeia85>!

Marlena de Blasi: Ezer nap a palotában Új otthonom Toszkánában

Marlena és férje elhatározza,hogy ismét költöznek. Ezúttal Orvietoban találnak egy felújításra szoruló palotát. Amíg nem tudnak beköltözni,addig egy penészes lyukban laknak és próbálnak beilleszkedni,megismerni a helyieket. Nem értem a címet,hiszen csak a könyv vége felé jutunk el oda,hogy beköltöznek. Ez inkább arról szól mivel töltik az idejüket addig. Sok evés/ételleírás van benne,de ennél is több olasz mondat/kifejezés/szó,ami utána meg van magyarázva,emiatt szükségtelennek éreztem eredeti nyelven is bennehagyni. Engem nagyon zavart. Felejthető és kihagyható írás.

Gelso>!

Marlena de Blasi: Ezer nap a palotában Új otthonom Toszkánában

a kórházban felfaltam mindhárom kötetet, aztán megszületett a kisfiam :-)
ebben a Miranda-violenza-ja az, amit tartalékolnék mindig otthon a kerti grillezésekhez
ez a vacsoraestély nem volt ám rossz ötlet – visszamentem emlékeimben sienai albérleti lakásunkba – csak azért a kilátásért, amit az ottani ablakokból láttam, és már nem is volt nehéz beleképzelni magamat…