!

A ​könyvtolvaj 1042 csillagozás

Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj
Olvasók Boltja 3.192 Ft
Bookline · 3.990 Ft –15% 3.391 Ft
Book and Walk 1.999 Ft
Könyvtár

1939, a náci Németország
A Halálnak sohasem volt még ennyi dolga, de ő már tudja, hogy ez még csak a kezdet. Mert a Halál bölcs és kíváncsi, szeretne mindent tudni az emberekről. Együtt is érez velük, ha csak ideje engedi.
Ő meséli el ezt a történetet, amely egy német kislányról, Lieselről, a családjáról és a barátairól szól. Meg fanatikus németekről. És egy zsidó fiúról, akit a háború alatt egy pincében rejtegetnek.
Liesel imád olvasni, és ha csak teheti, könyveket lop. De a legkedvesebb könyve az, amit a pincében rejtőzködő zsidó fiú ír neki.
És egyszer csak hullani kezdenek a bombák.

2005-ben jelent meg az ausztrál író regénye, amely az egész világon bestseller lett, és számos díjat nyert el. 2013-ban mutatták be a belőle készült filmet Brian Percival rendezésében.
Zusak könyve már most klasszikus: megható, elgondolkodtató, felejthetetlen.

Eredeti mű: Markus Zusak: The Book Thief

Eredeti megjelenés éve: 2005

Európa, Budapest, 2015
540 oldal · ISBN: 9789634052289 · Fordította: M. Nagy Miklós
Ulpius-ház, Budapest, 2014
410 oldal · ISBN: 9789633830130 · Fordította: M. Nagy Miklós
Ulpius-ház, Budapest, 2014
598 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633831908 · Fordította: M. Nagy Miklós · Illusztrálta: Trudy White

Liesel Meminger · Rudy Steiner · Hans Hubermann · Max Vandenburg · Rosa Hubermann · Ilsa Hermann · Alex Steiner

Németország · Molching · Stuttgart

Elcserélné vagy eladná

1.000 Ft ★★★★★ Eladó
Ildi könyve Markus Zusak: A könyvtolvaj

eme

EGY APRÓ KIS TÉNY
A könyvtolvaj rajongói haragudni fognak rám. Nincs kedvem szépítgetni. Nem tolerálom valami jól a téma konzumtermékké cukrosítását.

ÚJABB TÉNYEK
Ez a könyv mese. Tanmese.
Ez a könyv eligazít a dolgok megértésében. Mindent tud, és mindent a szádba rág.
Ez a könyv túlírt tömény giccs.
A náci korszakról szóló közhelyek, klisék gazdag gyűjteménye.

EGY DEFINÍCIÓ, AMIT MEGTALÁLTOK A SZÓTÁRBAN
Giccs – a művészetek eszközeit használó, a művészet látszatát keltő, többnyire kereskedelmi természetű és célú alkotás. A giccs egyszerű érzelmi, gondolati sablonokat, kliséket közvetítő termék, a konzumkultúra része, a közhelyesség, sztereotípiák halmozása, túlzások, szinesztézia, az elvárásoknak való megfelelés eszközeivel hat.

EGY KIS ETIMOLÓGIA
giccs – a szó eredetének egyik magyarázata szerint a német kitschen szóra vezethető vissza, azaz az utca sarát összekaparni, a talált anyagokból újat összeállítani.

FONTOS INFORMÁCIÓK
Ez a könyv a náci Németországban játszódik. Az elbeszélő maga a halál.
Marketingfogás, divatkövetés. Lassan kimerül a szóba jöhető szempontok tárháza e témában.
A halál emberi arca, megszelidítése. Szimpatikus, érző, sőt néhol érzelgős hangvételű elbeszélés. Hatásvadász, színes-szagos, érzékekre és érzésekre hatni vágyó előadásmód. Idegesítő stílus.
Rövid mondatok. Kijelentések. Egyértelműségek. Értékítéletek. Minden fekete-fehér. Néhol piros.
Az elbeszélő öntelt, magabiztos. Némiképp jogosan. Tudja, receptje be fog válni.
Előre elmondtam nektek két eseményt, mert nem nagyon érdekel, hogy izgalmasan meséljek. (…) Az odáig vezető machinációk azok, amik kétségbe tudnak ejteni, amik zavarba ejtenek és megdöbbentenek. Azok érdekelnek.

A főhősök meseiek. Inkább jelzések, mint emberek. Hihetetlenül jók, a rosszak meg megjavulnak vagy megbűnhődnek, néha önszántukból vállalva a büntetést. Vannak áldozatok is, ez elengedhetetlen a hatáskeltéshez. Aztán meg ki hinné el, hogy a körülményeket figyelembe véve mindenki túléli – végtére is világáháború dúl.
A cselekmény soványka, sablonosan hollywoodi vagy hollywoodiasan sablonos, a happy end minden kötelező veszteség és tragédia ellenére garantált. Többnyire a Himmel utca 33. szám alatt játszódik.

FORDÍTÁS
Himmel = ég, égbolt, menny, paradicsom

Jelképes. Ahogy sok minden más is az. Jelképek túlzsúfoltsága.
Vannak benne rajzok, mesék is. Néhol mintha kisherceges akarna lenni. Nem igazán sikerül neki. De a barátságról (is) szól. Meg a szórázó fájáról.
A szavak fontos szerepet játszanak a könyvben. Életet adnak és életet vesznek el. Szeretjük és gyűlöljük őket. És bedőlünk nekik. (Elárulom: a vége még engem is megríkatott. Mondjuk, tudok én szirupos filmeken is pityeregni, ha úgy adódik.)

MÉG VALAMI, AMIT TUDNOTOK KELL

Ha a második világháborúról, nácizmusról, holokausztról vagy akár barátságról szeretnétek jó könyvet olvasni, nem ez a megfelelő választás.

Ciccnyog ISMP

És nincsenek szavak.
Csak színek.
Könnyek.

Észrevétlen léket rágott szívembe a fájdalom.
Talán tudtam. És mégis hagytam.
Mert szeretem a színeket.
Engedtem, hogy kivegyen belőlem mindent.
Álmokat, emlékeket, hitet, megértést, a hiábavalóságot, a szomorúságot, a miérteket, a megmásíthatatlant, a múltat, mások múltjának elképzelt darabjait.
Odaadtam őket, hogy szavakba zárhassa. A saját szavaiba.
Hogy szépségbe és romlásba, mosolyokba és sikolyokba csomagolja, amit aztán visszadobhat.
És most csak ül, vár, hogy szívem köré fagyjon újra a világ.
De az már nem lesz ugyanolyan.
Ellopták a lelkemet.
Én hagytam nyitva az ablakát.
A halál sem kopogtat, csak jön.
Kedvenc színébe öltöztet, karjába vesz és mint tüzes esőcseppek, táncoltok romjain az életnek.
Nincs fájdalom. Nincs magány.
Valamiért mindig megéri. Valakiért mindig.
Nincsenek könnyek.
Csak szeretet.
És szavak.

n P
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Amikor egy gyerek szemével kell látnom, olvasnom a Hitleri időkben történteket, úgy érzem könnyebb dolgom van.
Elmondom miért…
Mert ők a csillagokat az égen is meglátják nem csak a szívek felett bevarrva…
Mert az ő szájukból a borzalmak is túlélhetőbbek…
Napfény van a szemükben.
Mert az ő szavuknak hatalma van.
Mert van szeretet és bizalom amit a gyerekek szinte mindig megértenek.

Közepesen tetszett…
Azért kezdtem bele, mert @f_andi ajánlotta ill. nagyon érdekelt, hogy @kamonda mire alapozta a hozzászólásában írtakat.
Nem találtam meg a könyv soraiban az ő érzéseit…

Lehet merész dolog Krisztusi gondolatokat idézni ehhez a könyvhöz, én mégis megteszem:

„…ha olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.” ( Máté 18:3)

Röfipingvin MP
Markus Zusak: A könyvtolvaj

„Mi jó van a szavakban?”

Fodor Ákos
DRÁMA

— Vallj színt! rivallják.
— Szivárvány… suttogom.

Mrs_Herondale
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Telesírtam ezt a rohadt könyvet.
Figyelem! Némi áradozás következik a könyv zsenialitásáról
Imádtam minden egyes porcikáját,utáltam minden igazságtalanságát és kegyetlenségét.Liesel története a szívemhez nőtt,és nagyon nem szeretném még elengedni őt. Csak lopkodnám az újabb és újabb könyveket Ilsa Hermanntól,amik tovább mesélik nekem a lány életét. Egyszerűen tökéletes volt számomra A könyvtolvaj.
A fogalmazása varázsolt el először,a Halál és a stílusa,bölcsessége.Utána kezdtem megszeretni a szereplőket,szép sorban,ahogy felnőttek az orrom előtt.A szerelem annyira tiszta volt és igaz,mint amilyen csak két ártatlan bár mondjuk mennyire ártatlan Rudy és Liesel? gyerek lelke lehet,és persze szívszorító gonoszkönyv . A számomra legkedvesebb része a történetnek Liesel és Max barátsága volt.Ahogy kibontakozott,elmélyült,elszakadt és összeforrt,és én végig ott lehettem,és ezt…köszönöm. Az biztos,hogy a háború kegyetlenségeit alig mutatta be a könyv,és ezeknél sokkal rettenetesebb dolgok történtek,de azért így is elborzadtam néhányszor.
Nem gondoltam volna,hogy ennyire szeretni fogom A könyvtolvajban lapuló kedves,megríkató, szívmelengető pillanatokat. Nagyon boldog vagyok,hogy elolvastam.

BlissX

HÁROM APRÓ KIS TÉNY:

Egyedi. Gyönyörű. Haláli. ^^

Ulpius-ház, Budapest, 2010
598 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543871 · Fordította: M. Nagy Miklós · Illusztrálta: Trudy White
Miamona
Markus Zusak: A könyvtolvaj

A könyvtolvaj, aki nem csak könyveket lop… Hanem szíveket is. Az enyémet mindenesetre jól elcsente. És összetörte. Rátaposott, majd felemelte, letörölgette, felrajzolta a falra, hogy aztán onnan is leessen, összetörjön, és kezdődjön elölről…

És már nincs az a tűz, ami felmelegít… Vagy mégis?

Liesel történetével még 2011-ben ismerkedtem meg eredeti nyelven. Most újraolvastam, immár magyarul. Fel voltam rá készülve, hogy ugyanazt az élményt nem adhatja még egyszer, ám csalódnom kellett. Mert adta.

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2013/12/a-konyvto…

misscaty I
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Elolvastam a könyvet… mert mindenki olvasta, mert a szerzője ajánlotta a Csillagainkban a hibát, mert komoly témájú, mert kihíváshoz kell, mert először egy könyvesboltban (otthagytam), majd szembejött a könyvtárban is.
Nem tudom, hogyan találkoztunk először, s milyen hatást gyakoroltunk egymásra, most viszont már egészen biztos vagyok benne, hogy hasznomra volt a történet. Épp amennyit kivett belőlem, annyit adott is hozzám.
S megízleltem a kor nehézségeit, a szenvedéseket, hallhattam emberek sikolyait, valamint a halálhoz intézett hívószavakat. Most aztán már tényleg ismerem ezeket is.
'Engem az emberek kísértenek.'
Drága Liesel. A szavaknak hatalma van, de kihalófélben vannak. Tekints ide.

Bibi_3 P
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Nagyon nehéz erről a könyvről bármit is írni. Tegnap óta próbálom a gondolataim összeszedni. De a második harmada a könyvnek összeroppantja azok lelkét, akik tudnak érezni.
Az elején néha úgy … a könyvet, hogy csak úgy koppan….
kérdések a fejemben? : Most akkor meghal? ki? hol? mivan? mikor? nem értem és egyébként is KI az ISTEN beszél???
…….
Majd pörögtek az oldalak, gondolván arra, hogy én egy hős leszek és akkor is elolvasom. De ez a könyv, hogy 90%? mégis az első értékelésben (khmm porig gyalázzák a könyvet?!)
Nos, ha elolvasod rájössz… igen ez van ennyi százalék. Miért? mert végre nem csak arról lehet olvasni, hogy jajj szegény zsidók és félreértés ne essék, nekem is volt zsidó felmenőm, még üknagyszülő révén és a családom is sokat szenvedett, főleg a háború utáni helyzetben. ( oroszok ugyebár :S ) De manapság a „hatásvadászat”, bizony abból van, hogy Holokauszt (és persze más nem szenvedett a háborúban). NEM, ez a könyv leír mindent, nem szán senkit és mégis mindenkit.
Elég sokszor éreztem a hamut a számban vagy hallottam a bombákat. Lelki füle mindenkinek van ugye, vagy olyan nagymama, dédmama (legalábbis remélem mindenkinek van szerencséje ehhez) aki mesélt arról az időszakról.
Azt hiszem kell egy saját példány is, mert nem elképzelhetetlen, hogy újra elő fogom venni a későbbiekben. ……… vagy többször!

Gitta_Moly

Én és a könyv?
Imááádtaam! ♥ Méghozzá nagyon ♥ Nagyon, nagyoon szép történet. A filmet is rongyosra néztem. Néhol nevetős, sok helyen sírós résszel, mindenképpen újraolvasás lesz!

popKORN0725

Mint a legtöbb bánat, ez is örömmel kezdődött.

95. oldal, Második rész: A vállrándítás - A sötétség lánya (Ulpius, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: bánat · öröm
Xavér P

(…) a Duden szótár egyértelműen téved, már ami a rokon értelmű szavakat illeti.
A csend egyáltalán nem néma és nyugodt, és nem béke.

Kapcsolódó szócikkek: béke · csend/csönd · némaság · nyugalom
NoemiSmile

Az egyetlen dolog, ami rosszabb, mint egy fiú, aki gyűlöl.
Egy fiú, aki szeret..

mosolytó

Engem az emberek kísértenek.

594. oldal (utolsó mondat)

Kapcsolódó szócikkek: ember, emberiség
csillagka P

Valami okból a haldokló emberek mindig olyan kérdéseket tesznek fel, amire már tudják a választ. Talán azért, hogy úgy haljanak meg, hogy igazuk volt.

Kapcsolódó szócikkek: halál · haldoklás
tataijucc

Egy hógolyó az arcodon biztosan a lehető legjobb kezdete egy tartós barátságnak.

55. oldal, Első rész: A sírásó kézikönyv - A csók (Ulpius, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: barátság · hógolyó · Liesel Meminger · Rudy Steiner
fülcimpa

(A gyerekember időnként sokkal, de sokkal eszesebb, mint a döbbenetesen tompa agyú felnőttek.)

40. oldal (Ulpius, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: felnőtt · gyerek
Pistacchio

Néha bele tudnék halni, hogyan halnak meg az emberek.

506. oldal, Kilencedik rész, A kártyás

Kapcsolódó szócikkek: halál
fülcimpa

Soha nem jelent jót, ha a felnőttek sugdolóznak.

108. oldal (Ulpius, 2010)