Apa, ​vegyünk nyaralót! (Apa 5.) 11 csillagozás

Markus Majaluoma: Apa, vegyünk nyaralót!

„Micsoda kidőlt-bedőlt kulipintyókat árulnak, uramisten! Száz lepedő egy ilyen deckatákolmányért. Huháhhááá! Ki veszi ezt meg?”, hahotázik Rózsadombi Benedek, amikor meglátja az apróhirdetések közt azt a bizonyos tóparti nyaralót. A sors különös, robotikus humora révén azonban hősünk hamarosan boldog nyaralótulajdonos lesz, és a nyár beköszöntével elindul gyermekei társaságában a kissé kajla, de annál több izgalmat tartogató kulipintyó felé. Oszi, Vejnő és Annamari az első perctől teljes odaadással veti bele magát az újabb kalandba, Apa viszont csak akkor kezdi el őszintén élvezni a rémálomnak induló üdülést, amikor a víz, a kristálytiszta víz végre felbugyog a száraz kútból, időközben pedig lehull a lepel a jó öreg Putkela úrról. Ezzel a reménnyel és kacagással teli ötödik kötettel zárul Markus Majaluoma Apa-sorozata.

Koinónia, Kolozsvár, 2020
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731652351 · Fordította: Jankó Szép Yvette · Illusztrálta: Markus Majaluoma

repe993 P>!
Markus Majaluoma: Apa, vegyünk nyaralót!

Nem egészen olyan, mint a képen, és véletlen volt, de legalább lehet kuflit keresni ültetőfával, meg házat építeni a meztelen csigának, hogy ne fázzon (meg), kiskutyát keresni. Hát valahogy így.

tilia_tomentosa >!
Markus Majaluoma: Apa, vegyünk nyaralót!

Tetszett ez a része is a sorozatnak. Apa mindig próbálja kihozni a maximumot a három gyerekből, a helyzetből, no meg a szomszéd bácsiból. És a végén megjelenik anya is, ahogy ebben a kötetben is.

SEA13>!
Markus Majaluoma: Apa, vegyünk nyaralót!

Mi nagyon szeretjük ezt a sorozatot. Tegnap este is többszöri olvasás után is tud nevetést csalni az esténkbe. Ajánlom.