Apa, ​építsünk kuckót! (Apa 3.) 13 csillagozás

Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

„Hogy ​lehet ekkora csend és rend ebben a házban?” – csodálkozik el Rózsadombi Benedek, amikor elcsigázottan hazaér a munkából. Ám ez csak vihar előtti csend és rend. Hamarosan kiderül, hogy a ház udvarán hegyekben állnak a család ingóságai, mert a Rózsadombi gyerekek, akiket a korábbi történetekből már jól ismerhetünk, szemétdombot építettek időtöltésképp. Apa majdnem szívszélhűdést kap, ám ekkor Putkela szomszéd építő ötlettel áll elő… a szó legszorosabb értelmében! Mi lenne, ha lombházat építenének a gyerekekkel most, hogy minden elképzelhető alapanyag készen áll az udvaron. Apa először vonakodik ugyan, de aztán Putkela bácsival együtt annyira belejön a lombkuckó csinosítgatásába, hogy a gyerekek csak útjában vannak. Oszi, Vejnő és Annamari azonban nem csügged. Saját kuckót kerekítenek, méghozzá a világ legkuckósabbját. De mit kezd vajon a család két kuckóval? És Apa lába miért a gyerekek dobozkuckójából kandikál ki, amikor Anya hazaér estére? Az Apa, építsünk kuckót! Markus… (tovább)

Koinónia, Kolozsvár, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789731651965 · Fordította: Jankó Szép Yvette · Illusztrálta: Markus Majaluoma

Nienna001 P>!
Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

A gyerekeket egyedül hagyni otthon, hogy játszanak, annak igen komoly következményei lehetnek. Például, hogy kihordják az összes bútort a kertbe. Ekkor a szomszédnak lesz egy fényes ötlete, építsenek kuckót. Annyira vicces és kedves ez a történet, hogy biztos jól szórakoznak rajta a kisebb olvasók is, nekem nagyon tetszett.

repe993 P>!
Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

Ez gyakorlatilag minden anya rémálma: apára bízzuk a csimotá(ka)t és nem akarjuk tudni, hogy mi történt. Hát valahogy így. :D

bagulia>!
Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

Vicces, könnyed, és igazán laza mese hasonló stílusú apukával. Óvodás korosztály és én is nagyon élveztük. Az illusztráció kicsit Pettson és Alma Magdi keveréke. Igazi apás mese, amin anyukaként is hangosan nevettem. Ez volt az első könyvünk a sorozatból, de biztosan nem az utolsó.

tilia_tomentosa>!
Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

Klassz volt ez a rész is. Nekem Annamari a kedvencem! Nagyon izgalmassá válik a kuckóépítés, bár nehezen indul. Persze Putkela szomszéd is segít.

Bakó_Blanka>!

Zseniális! :D
Amikor először olvastam, a lányom békésen elaludt mellettem, én meg könnyes szemekkel röhögve folytattam a könyvet…

SEA13>!
Markus Majaluoma: Apa, építsünk kuckót!

Nagyon szeretjük ezt a könyv sorozatot, ami megjelent magyarul beszereztük már. Sok boldog percet okozott már nekünk. Gyermekem újra és újra kéri. De még én felnőttként is szívesen olvasom. Ja és a szomszéd bácsink pont olyan mint Putkela úr : )

Apa sorozat · Összehasonlítás