Markoló, ​traktor, kukásautó 9 csillagozás

Nagy járműkönyv
Markoló, traktor, kukásautó

Markoló, traktor, kukásautó – és ez még nem minden! Buldózer, homlokrakodó, betonkeverő, úthenger, kombájn, bálázógép, utcaseprő gép, billenőplatós teherautó, tolólétrás, emelőkosaras tűzoltóautó – a Ravensburger kiadó e képeskönyvében a kisgyermekek megtalálják mindazokat a járműveket és munkagépeket, amelyek az építkezéseken, a földeken, a repülőtereken dolgoznak, és amelyeket a tűzoltók és a szemétszállítók használnak.

Lady_L P
Markoló, traktor, kukásautó

És ma délelőtt a nagyszülők vettek a járműmániás kisonokájuknak egy Nagy járműkönyvet. A kisonoka anyukája különösen nagyon értékeli ezt a könyvet, mert már nem kell amiatt aggódnia, hogy négy szót ismer összesen (kamion, markológép, daru és mittudoménvalamigép), nem, most bővült a repertoár, hála ennek a könyvnek, buldózer és kotró és billenőplatós teherautó! És ez még csak az, amit sikerült megjegyezni! Hahh!
A szövegek szerintem kicsit bugyuták, de a lényeg, hogy a gépeknek az elnevezései benne vannak, meg jók a képek és sok mindenféle vacak van benne, még tehén is. Következetességet igénylő énemnek egyszerűen égnek áll a haja, hogy ha már van repülőtér, akkor miért nincs benne pályaudvar *mélyeket sóhajt és lenyugszik*, de hát mindegy, semmi sem tökéletes, a lényeg úgyis a kukásautó.
A járműmániákus, majdnem 21 hónapos kisfiú folyamatosan hüledezik és lelkendezik a könyv fölött és hurcolássza magával, pedig elég nagy. Nem olyan nehéz, annak ellenére, hogy kartonlapos (ez nagyon-nagyon jó, így bátran adható lelkesedésükben vandálkodó kisebbeknek is), böngészős stílus, szóval sok apró felfedeznivaló van rajta.

gab001 P
Markoló, traktor, kukásautó

Már nem is tudom, hanyadszor hosszabbítom a könyvtárban. Nem lehet tőle megválni. Teljesen kiskezekhez lett kitalálva, nagyon könnyű lapozgatni. Ráadásul elég nagy alakú, így egy oldalt elég sokáig lehet nézegetni, böngészni, s a részletekről beszélgetni. Természetesen nem a szövegen van a hangsúly, az legfeljebb arra jó, hogy belekezdjünk az egyes témákba. Az útépítéstől kezdve, a tűzoltáson keresztül eljuthatunk a földművelésig. Persze a legnagyobb kedvenc a kukásautó. Megunhatatlan.

Mesusz
Markoló, traktor, kukásautó

Nagyon jó kis könyv, sokat lehet benne keresgélni, és ami számunkra a legjobb, nagyon sok traktor van benne. Kisfiam hosszú ideig nézegeti, lapozgatja.

btunde
Markoló, traktor, kukásautó

Érdeklődési kör kipuhatolása után ajánlotta kisfiam figyelmébe a könyvtáros néni. Igazán jól sikerült rajzok vannak benne. Örültem, hogy végre magam is megtudom, melyik járművet hogyan is hívják.

Millázs
Markoló, traktor, kukásautó

Imádnivaló képeskönyv! Színes, élethű, aprólékos, és rengeteg jármű. Kívánságlistás, nem kérdés!

Gabriella_Balkó
Markoló, traktor, kukásautó

Nekem ez nagyon tetszik! Az unokaöcsém lassan már több járművet ismer, mint én. A homlokrakodót eddig nem is tudtam, hogy így hívják. Jók a rajzok, sokat lehet rajta keresgélni. :)

szanes1
Markoló, traktor, kukásautó

Ákos kapta karácsonyra Mamáéktól. A téma miatt természetesen kedvenc!