A ​Keresztapa visszatér 1-2. 17 csillagozás

Mark Winegardner: A Keresztapa visszatér 1-2. Mark Winegardner: A Keresztapa visszatér 1-2. Mark Winegardner: A Keresztapa visszatér 1-2.

A ​keresztapa visszatér című regényben megjelennek a már jól ismert legendás alakok: Tom Hagenj, a Corleone család ügyvédje és consigliéréje, aki Nevadában politikai pályára lép, miközben igyekszik megvédeni a fivérét, Francesca Corleone, Michael elhunyt bátyjának Sonnynak a lánya, aki váratlanul megismeri a család igaz történetét, és keserves döntés elé kerül, Don Louie Russo, a chicagói maffia feje, aki ostobának tetteti magát, de körmönfont tervet sző, hogy befurakodjon Corleonéék felségterületére, Peter Clemenza, a Corlenonék jól megtermett alvezére, aki mindenki másnál többet tud a család titkairól, M. Corbet Shea nagykövet, a szesztilalom éveinek szeszcsempész és Corleonéék üzletfele, aki szeretné, ha a fiát választanák elnöknek – és ehhez némi segítségre szorul régi barátaitól, Johnny Fontane, a világ legnépszerűbb szalonzene-énekese, aki lemezfelvételeleivel új magaslatokra emelkedik, a washingtoni hatalmi elit kegyeibe férkőzik, és kétes kapcsolatot tart fenn hírhedt… (tovább)

Eredeti cím: The Godfather Returns

614 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639574554 · Fordította: Komáromy Rudolf
Geopen, Budapest, 2005
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639574554 · Fordította: Komáromy Rudolf

Nikolett0907 P>!
Mark Winegardner: A Keresztapa visszatér 1-2.

Maffia, bűnözés, de a család, a vérvonal szent és sérthetetlen.
Nem gondolom, hogy rossz lenne, hiszen olvasmányosan van megírva.
De nem is kiváló, hisz az eredeti mindig jobb, érdekesebb, ahogy mondani szoktam „ízesebb”.
Érdekes meglátásokat pedzeget, néhol kissé túlzónak éreztem, ugyanakkor a mély gondolatoknak is bőven helyet adó.
A karakterek változatosak, van kedvelt és utáltabb, de egy sincs amelyik megmaradna a lelkemben és hosszan foglalkoznék létével és tetteivel.
Olyan kategória, melyet egyszer szívesen kézbe veszek, olvasok, átgondolom, de nem tartom érdemesnek az újabb kézbevételre a későbbiek folyamán.

Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

Bazil P>!
Mark Winegardner: A Keresztapa visszatér 1-2.

A keresztapa visszatér és a másik könyv az ő bosszúja egyszeri elolvasásra érdemes, ha nagyon ráér az ember, egyrészt azért mert a két könyv (három) elég sok oldal, másrészt meg azért, mert ezer jobb könyv vár még elolvasásra, ami ennél azért előbbre való. De: aki rajongója a Puzo féle könyvnek meg pláne a filmeknek, annak megéri, mert az ember egyszer csak ott lesz abban a világban, és jó érzés az ismerős szereplők között járni-kelni.
Ez a könyv egy dologban zseniális: beleilleszkedik időrendben pontosan mint a mozaik hiányzó darabkái az eredeti történetbe, oda ami a könyvben illetve a filmekben nincs benne. Azaz „így is történhetett volna” érzése lesz az embernek egy idő után miközben olvassa, de tudja, érzi, hogy az eredeti szerző nem így írta volna meg.
Úgyhogy felemás érzés keríti hatalmába az embert, amit mindenképpen ennek a könyvnek köszönhetek: újra végignéztem a filmeket. Azért az az igazi!

ludovika>!

-Tudod, mi a mocskos digó definíciója? Az az olasz úriember, aki éppen elhagyta a helyiséget.

2. könyv, 109. oldal

ludovika>!

A tagadás hajtotta élet olyan, mintha egy csapat azon erőlködne, hogy ne veszítsen.

2. könyv, 60. oldal