A ​boldogság kék szörnyetege 20 csillagozás

Mark Willson: A boldogság kék szörnyetege

Petr Hiys, a Terra Hegemónia titkosügynöke nem először indul úgy bevetésre, hogy feladatáról mit sem tud. Informátora, az ő agyhullámaira hangolt, láncon lógó kis türkiz kavics csak lépésenként avatja be a tennivalókba.
Egy biztos: önerejéből el kell jutnia a Hegemónia területén kívül eső Talmusra, egy szuverén bolygóra, s a rendszer legjobban őrzött tornyából el kell rabolnia egy idegen lényt:

A boldogság kék szörnyetegét.

Petr útnak indul, s még nem tudja, hogy ez a megbízatás élete legveszedelmesebb kalandja lesz, s azt sem, hogy emberek és idegen lények milliárdjainka a sorsa függ attól, sikerül-e végrehajtania a feladatát.

A boldogság kék szörnyetege a kedvencem,
néha eltöprengek azon, nem én írtam-e…
Jeffrey Stone

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Phoenix Science Fiction & Fantasy Phoenix Könyvek, Hajja & Fiai

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1992
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457364 · Fordította: Nemes István

Razor P>!
Mark Willson: A boldogság kék szörnyetege

A borító alapján az ember valami űr-Rambós sztorit feltételezne, de ahogy @Noro is említi, ez inkább egy beépülős, titkos küldetéses kémsztori, sci-fi háttérrel. Nem vártam hatalmas csavarokat, de a könyv itt-ott helyenként kellemesen meglepett, a humora pedig rendben volt, különösen a mindenes kereskedőn/embercsempészen derültem jókat.

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1992
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457364 · Fordította: Nemes István
Noro P>!
Mark Willson: A boldogság kék szörnyetege

Nemes István n+1-edik álneve alatt félig-meddig paródiáját írta meg a tipikus kémtörténetnek, űropera-közegbe ágyazva. Egy magát vérprofinak tartó, de gyakran csetlő-botló (mellesleg memóriatörölt) titkosügynök kissé fura kalandjai egy kissé fura bolygón. A borítóhoz képest egészen kellemes meglepetés volt.

pelikanbence>!
Mark Willson: A boldogság kék szörnyetege

Ma azaz 2018. Május 24-én azaz Csütörtökön találtam a garázsunkban ! Izgalmas regény, amelyben a főhősnek meg kell szereznie egy különleges erővel bíró idegen lényt, amely a boldogság kék szörnyetege. Vicces és izgalmas már-már űroperára hajazó regényt volt szerencsém elolvasni ! Kedvencem ez a regény ! :)

Anó P>!
Mark Willson: A boldogság kék szörnyetege

Ígért a fülszöveg hatalmas izgalmakat, humort, hajmeresztő kalandokat…igazàból egy egyszerű,egyszer olvasós scifit kaptam. Nem volt az alapsztori rossz,de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

Razor P>!

– És lesz pénzed üzemanyagra?
– Hülyének nézel, mon kompre? Csak nem képzeled, hogy pénzt adok ilyesmire, mikor egy szép katonai telephely terül el az alagút folytatása fölött? Már a nagyapám is onnan lopta a szükséges felszereléseket, és a családi tradíciók ápolása, mongyő, nálam szent dolog.