Superman: ​Születési előjog 24 csillagozás

Mark Waid: Superman: Születési előjog Mark Waid: Superman: Születési előjog

SUPERMAN: SZÜLETÉSI ELŐJOG
Eredeti megjelenés: Superman: Születési előjog 1-6. száma, 2003 szeptembere és 2004 februárja között

A világ tudja, hogy Superman az igazságért harcol…
De mi késztetett arra egy kansasi farmerfiút, hogy kettős életet éljen, és a Daily Planet kellemes modorú riporterének álcája mögött elindítsa a karrierjét, mint Metropolis legnagyobb szuperhőse?

ACTION COMICS 245. száma
Eredeti megjelenés: 1958 októberében

A gonosz földönkívüli, Agykeselyű, lezsugorította a kriptoni várost, Kandort, és egy üvegbe zárva tartotta. Amióta megmentette a várost, Superman most először odamegy, hogy a hazájának egy miniatürizált darabjába kalandozzon. Ez idő alatt a Földön egy renegát tudós a Jövő Emberének adja ki magát.

Eredeti cím: Superman: Birthright

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377184653 · Illusztrálta: Leinil Francis Yu, Gerry Alanguilan
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377184646 · Illusztrálta: Leinil Francis Yu, Gerry Alanguilan

Superman · Lois Lane

Dominik_Blasir>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Szükségünk volt még egy Superman-eredettörténetre? Nem mondanám azt, hogy én annyira hiányoltam – mondjuk az eddigiek között volt egészen szerethető és meglehetősen unalmas is, vagyis létjogosultságát tulajdonképpen látom. Szívesen olvasnék egy olyan eredettörténetet, ami valóban markánsan eltérő megközelítéssel él, ami tud újat mondani a kansasi farmerfiúról, ami tényleg új színt ad hozzá a figurához. Csak sajnos a Születési előjog sem ez a történet.
Lassan élek a gyanúperrel, és Superman tényleg egy annyira unalmas karakter, hogy lehetetlen érdemi érzelmi gazdagsággal és komplex cselekménnyel rendelkező eredetsztorit írni hozzá. Waid megközelítésével persze nincs probléma: érthetően-követhetően, olvasmányosan-gördülékenyen végigdarálja a klasszikus jeleneteket, végigveszi a szereplők jellemét és kapcsolataikat, még egy csata is bőven belefért. Talán nem pont ezeket a helyzeteket láttuk eddig, talán nem pont így ismertük a történetet eddig, de egy pillanatig sem éreztem, hogy olyat olvasok, amit korábban nem. (De legalább végre láttunk DC-kötetben is Leinil Yu illusztrációkat – szerintem megbízhatóan hozza a korrekt szintet, szóval legalább nagyjából jól mutatnak a rajzai.)
Akármennyire is volt potenciál a Luthor-kapcsolatban, akármennyire is voltak ügyes momentumai a „kettős személyiség” problémakörnek, akármennyire is érdekesek voltak a visszaemlékezések, most már ezt kevésnek gondolom így túl a 40. Eaglemoss-köteten. Mostanra határozottan megcsömörlöttem közepes DC-sztorikból, és hát várnám azt, ami majd visszamenőleg is értelmet ad ezeknek.

Sylvanas_Windrunner>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Nos, ez nem volt rossz, de túl jónak sem éreztem. Az első kötet kb. a közepéig annyira unalmas volt, hogy alig bírtam magam átrágni rajta. Az afrikai vonal meg a Kentek vívódása egymással, és a ruha készítése teljesen érdektelen volt számomra. Viszont miután a sztori átkerült Metropolisba, onnantól egész jó volt, lendületesebb lett, jobban lekötött. A Luthorról szóló visszatekintések is tetszettek, jól bemutatta az Ő hátterét is, viszont a motivációját már kevésbé. Lois karaktere nem volt túlzottan szimpatikus, és még a vége felé sem változott meg róla a véleményem sajnos.
Leinil Francis Yu rajzaitól néha levert a víz, annyira utáltam, néha meg egész tűrhetőek voltak, de a legtöbb esetben a hajamat is szívesen kitépkedtem volna tőlük. A kis Kal-baba annyira szörnyen nézett ki, hogy már-már spoiler. Később meg Clark idióta vigyoraitól szenvedtem nagyon… Aztán, amitől totálisan kiborultam, az az volt, hogy a 2. kötet elején teljesen egyértelműen kiderült, hogy a kedves rajzoló életében nem látott még közelről, élő, lélegző szarvasmarhát…KÖNYÖRGÖM, MI AZ A FOGAZAT???? Ennek azért jobb lett volna utána nézni… Vagy esetleg mutáns teheneket szeretett volna ábrázolni? Nem tudom, nem is értem, de ahányszor ránézek, kicsit szeretném a fejemet a falba verni. spoiler Azért ezt elég sokáig tartott elengednem!
Azért mire a végére értem, kicsit sikerült megnyugodni, és az exit bunyó is egészen bejött, annak ellenére, hogy spoiler, de itt legalább rendben volt az ábrázolás… Jó ötlet volt még, hogy a kis újságcikkek is megjelentek a képeken, szerencsére ezek az apróságok sokat dobtak az egészen.
Maga a kötet minősége engem még mindig aggaszt, ugyan most gépelési hibákat nem találtam, de ez nem jelenti azt, hogy nem siklottam el felettük véletlenül. A 2. kötet végén a fekete szövegdobozokban alig lehetett látni a fehér szövegeket, ami nagyon zavaró volt, még akkor is, ha csak pár oldal volt érintett. Az 1. kötetemnél a borító ragasztása eléggé rosszul sikerült, csomó ragasztó kinyomódott a szélekre, de szerencsére a lapokat nem érte el, nincsenek összeragadva, viszont maga a borító belső fele nagyon csúnya. Nyilván ez nem a kiadó hibája, hanem a nyomdáé, viszont ha az ember minőségi munkát szeretne kiadni a kezéből, akkor ezekre jó volna odafigyelni. Bár lehet, hogy csak én vagyok mindig olyan szerencsétlen, hogy hibás vagy sérült kötetet kapok…

Nikymeria P>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Valóban nem sokat adott hozzá Supermanhez ez a történet. Annak, aki nem olvasott Supermanről, annak tökéletes. Aki igen, annak felesleges… Ennek ellenére nem húzom le. 4 csillag.

Th3DarkKn1ght>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Zsinórban a harmadik Mark Waid által írt képregény, amit olvasok és ez az eddig legjobb! Pedig ezt az eredettörténetet már nem egyszer feldolgozták, mégis sikerült izgalmasan bemutatni.

A két kötet a Kripton bolygó pusztulásától mutatja be az eseményeket, Superman és Luthor közti első nagyobb összecsapásig. A kriptoni részeknél tetszett, hogy megcserélték a szülei jellemét, most Lara az optimista a fiúk megmentésével kapcsolatban, míg a legtöbb történetben Jor-el tölti be ezt a szerepet. Innen ugrunk az ifjú Clark Kent-hez, aki a világot járja és még nem igazán tudja, hogy mihez is kezdjen a képességeivel. Nagyon erősen indított a kötet az afrikai résszel, Clark végig emberien van ábrázolva. Innen kezdve láthatjuk Superman-né válását. Nem gondoltam volna, hogy ennyire bírni fogom, de remekül lett megírva a karaktere. Látszik, hogy a Man of Steel innen is vett inspirációt. Tetszett, ahogy meglett indokolva, miért nem hord maszkot, hogy elrejtse a személyazonosságát. A xenofóbia témája is előjön és láthatjuk, hogy Superman ezt hogyan próbálja meg kezelni. A végén persze egy idegen inváziós harcot kapunk, de ez is teljesen rendben van. Jó volt, hogy a hangsúly végig Clarkon van, a többiek tényleg csak arra szolgálnak, hogy az ő története teljes legyen. A két kötet közül egyértelműen az első a jobb, de a második csak egy kicsit van lemaradva, viszont az utolsó oldalakkal sikerült behoznia a hátrányát! A rajzok tetszetősek és stílusosak. A borítókon olyan a színezés, mintha copic filccel készült volna. :)

A Superman – Születési előjog egy nagyszerűen megírt eredettörténet, szerethető és könnyen azonosulható főszereplővel! Mondom ezt úgy, hogy nem éppen a szívem csücske a karakter! XD

MortuusEst>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Hát… nem vagyok Superman fan, de annyira talán emlékezni fogok később is, hogy „egy újabb Superman eredettörténet”.

Léczfalvy_Lili>!
Mark Waid: Superman: Születési előjog

Egy kvázi unásig ismert eredetsztori újabb köntösben. Superman itt is baltával van faragva de hála a szemüvegnek, felismerhetetlen inkognitó. :D
Viszont ez mégis jobban tetszett, mint az előzőek. Bár én továbbra sem azért szeretnék képregényt „olvasni” mert ennyi szövegre vágyom. Eltolódnak a határok és sok a szöveg. Kevés mondattal de több képi megjelenéssel jobban át tudnám érezni a kikapcsolódást. Bár itt határozottan jár a két kötetre együtt a 4 csillag.

Sylvanas_Windrunner>!

Nem számított, hogy megmukkanni sem tudtam. Nem találtam arra szavakat, hogy leírjam, milyen hatással van rám a meteorit sugárzása. Olyan volt, mintha a véremet akkumulátor savval cserélték volna ki… Mintha a gravitáció, amelyet az évek során figyelmen kívül hagytam, most hirtelen le akarta volna szaggatni a húsomat a csontjaimról. Soha nem éreztem ehhez foghatót.

Kapcsolódó szócikkek: Superman

Kormány… hirdetések… ne adj’ isten média… ezek a dolgok a hét minden napján 24 órában manipulálnak bennünket, ezt tudjuk is. Harcot hirdetünk ellenük, de a legtöbbünknek nincs arra energiája, hogy minden nap minden percében küzdjön ellenük.

Kapcsolódó szócikkek: Lois Lane