Tom ​Sawyer / Huckleberry Finn (Tom Sawyer & Huckleberry Finn 1-2.) 17 csillagozás

Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn

Kevés ​író tudta olyan épen megőrizni magában a gyermekkorát, mint Mark Twain, s annyi humorban feloldani iránta érzett nosztalgiáját, hogy a szereplőkkel egykorú, tizenéves olvasó épp akkora élvezetet talál benne, mint a felnőtt, ha újra belemerül. A Tom Sawyer talán mégis elsősorban gyerekkönyv. A nyolc évvel később, 1884-ben megjelent Huckleberry Finn kalandjai az egész amerikai irodalom egyik alapkönyve. A csavargás, az örök úton levés, a menekülés a polgári konvenciók elől megannyi későbbi regény – és film – témája. Huck nem olvasmányainak bűvöletében él, mint Tom, nem kalandvágy, hanem elemi szabadságösztön hajtja – ezért lesz társává, majd barátjává a szökött rabszolgának, Jimnek, akivel együtt sodródnak a nagy folyón, a Mississippin, az író hajdani matrózéveinek színhelyén, s közben feltárul előttük az amerikai Dél panoptikuma.
Fontos része a könyv varázsának a nyelv: a különféle beszédmódok, dialektusok hallatlan elevensége. Bartos Tibor győzi erővel, szókinccsel és… (tovább)

Tom Sawyer kalandjai: Tom Sawyer kalandjai

Európa, Budapest, 1960
482 oldal · Fordította: Koroknay István

Sennin
Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn

No, Mark Twain az egyik legjobb ifjúsági író azt el kell ismerni :)

ritazsofia
Mark Twain: Tom Sawyer / Huckleberry Finn

Puszta kíváncsiságból. Valószínűleg ha fiú lennék és tizenéves, sokkal jobban magaménak érezném :) Persze azért így is jókat mosolyogtam rajta.
Nekem Huckleberry története jobban tetszett, gyorsabban is haladtam vele, mint az első résszel.

kullancska

Tom Sawyer nagyon-nagyon tetszett, Huckleberry Finn nem annyira