Tom ​Sawyer kalandjai 1 csillagozás

Mark Twain – Lucía Mora: Tom Sawyer kalandjai

Új sorozatunkban négy fokozatban könnyű olvasmányokat kínálunk: az olvasással még csak most ismerkedő gyerekeknek szóló könyvektől egészen a már szívesen olvasó gyerekek szintjéig, akik a klasszikus történetek olvasmányos változataival barátkozhatnak meg, mielőtt kézbe vennék az eredetit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass velünk! Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2016

tilia_tomentosa>!
Mark Twain – Lucía Mora: Tom Sawyer kalandjai

Az eredetit már többször is olvastam. Nagyon szeretem ezt a történetet. Igazi kaland a gyerekeknek. Szerintem jól sikerült a lerövidítés. Minden kezdő olvasónak szívből ajánlom, hátha kedvet kapnak később az eredeti elolvasásához is.

tilia_tomentosa>!

Mark Twain
Ezen írói álnéven vált ismertté Samuel Langhorne Clements (1835-1910). Tizenkét éves korában elveszítette az édesapját, ezért munkába kellett állnia egy nyomdában. Később valóra váltotta az álmát, matrózként dolgozott a Mississippin fel-le cirkáló egyik nagy gőzösön. 1862-ben egy újsághoz került, egy évvel később már Mark Twainként írta alá a cikkeit. 1867-ben körutazást tett a mediterrán országokban, valamint Egyiptomban és Palesztinában. Az útról írt könyve nagyon sikeres lett. Járt Európában, hosszabb ideig élt Angliában.
1876-ban írta meg a Tom Sawyer kalandaji című regényét. Ez a csínytevő fiúról szóló lenyűgöző regény ma is sok gyermek kedvenc olvasmánya – függetlenül attól, mennyi idő telt el a megírása óta.

68. oldal (Napraforgó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Mississippi (folyó)