Koldus ​és királyfi 8 csillagozás

Mark Twain – Kathleen Olmstead: Koldus és királyfi

Tudor Edward és Tom Canty külsőre egyformák, de igen különböző életet élnek. Edward Anglia trónjának várományosa, Tom apja azonban koldus és tolvaj. Amikor a két fiú egy napon véletlenül találkozik, úgy döntenek, hogy ruhát cserélnek, és kipróbálják, hogyan él a másik… Ez a merész hőstettekben bővelkedő, izgalmas és megrendítő történet arra készteti az olvasókat, hogy képesek legyenek más szemszögből szemlélni az őket körülvevő világot.

A Klasszikusok könnyedén sorozat lehetővé teszi az ifjú olvasók számára, hogy már gyerekkorukban megtapasztalják az időtlen történetek varázsát. A könnyebb érthetőség kedvéért lerövidített és nagy gonddal átírt klasszikus regényekben ugyanazokat a fordulatokat és izgalmakat élhetik át, amelyek az eredeti történeteket közkedveltté tették.

Eredeti cím: The Prince and the Pauper

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok könnyedén Alexandra

Alexandra, Pécs, 2012
158 oldal · ISBN: 9789633570135 · Fordította: Farkas Krisztina · Illusztrálta: Jamel Akib

konyvolvaso >!
Mark Twain – Kathleen Olmstead: Koldus és királyfi

Régi klasszikus történet Mark Twaintől. Két teljesen eltérő környezetben élő fiatal találkozik.
Aki túl jó módban él az szeretne könnyedebb életet„ aki szegénységben az a jólétről álmodozik.
Egyszer csak elhatározzák magukat, hogy ruhát cserélnek 1 napra és kipróbálják magukat a másik heylében.. Ebből végül bonyodalom lesz, mert nem volt annyi idejük, hogy mesélni tudjanak magukról, életkörülményeikről, ismerősökről, feladatokról, szokásokról. Egyikük sem ismeri a másik adott helyzetben hogyan viselkedik ami miatt a környezet nem tudja mire vélni a változást. Tetszett nagyon ez a történet és a megírása is. Ez olyasmi mint nálunk a Mátyás király mesék ahol a király álruhában megismeri a népét,de itt még csak a leendő uralkodóról beszélünk. Ajánlom annak aki megelégszik a rövidített, könnyen olvasható verzióval vagy kevesebb szabafideje van olvasásra.

duby>!
Mark Twain – Kathleen Olmstead: Koldus és királyfi

Egy örök klasszikus mindenkinek a szerepet, életet cserélő két fiúról. Most a két kislányomnak olvastam. 6 és 8 évesek. Áhítattal hallgatták és minden nap követelték az új részt. Nagyon bejött nekik.

konyvolvaso >!

Tom Caunty és családja a London Bridge közelében lakott, az Offal Court nevű utcában.