Huckleberry ​Finn kalandjai 3 csillagozás

Mark Twain – Cs. Horváth Tibor – Dargay Attila: Huckleberry Finn kalandjai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Ifjúsági, Budapest, 1986
32 oldal · Illusztrálta: Dargay Attila

mohapapa I>!
Mark Twain – Cs. Horváth Tibor – Dargay Attila: Huckleberry Finn kalandjai

A Tom Sawyer kalandjai-t kötelező szeretni, és nem is lehet nem ezt tenni: kiskamaszokról szól, humorosan, izgalmasan, szerelemmel, kincskereséssel, gyilkossággal, és feledhető-e a fejünk fölött kötélen forgatott döglött macska, mint munka-megváltó cserealap?
A Huckleberry Finn-t viszont már gyerekkoromban sem szerettem igazán. Nem fogott meg a sztori. Ha rabszolgaság, akkor Gyökerek. Akkor is, ha Twain kora közelebb volt a történéshez. Ebben a témában még a Tamás bátya is jobban alap. S hiába, hogy valamiért a hivatalos irodalom jobban szereti Huck-ot, én nem. Még képregényben sem. Valahogy olyan érzésem van, hogy Huck története a polkorrektség miatt győzte le Tom-ot.

Dargay rajzai hatalmasat dobnak a sztorin. Nagyon hatalmasat. A csillagokat Dargay kapta, miatta nálam is marad a füzet.

Gáborr_Nagy>!
Mark Twain – Cs. Horváth Tibor – Dargay Attila: Huckleberry Finn kalandjai

Nagyon jó, de természetesen a képregény elég felületes feldolgozása a történetnek. Mindössze két fő esemény maradt meg, a tutajozás és a fogolyszöktetés.De a humora működik, és Dargay Attila megszokott, nagyorrú, csúzliszájú, idióta mozdulatokba merevedő figurái utánozhatatlanok. Igazi időutazás volt végigolvasni.