Az ​ébredés könyve 3 csillagozás

Mark Nepo: Az ébredés könyve

Az ​vagy, amit keresel.
Szent Ferenc

A könyvben leírt felismerések gyűjtögetése olyan volt számomra, mint az úton megcsillanó kődarabokra lelni. Megálltam, hogy eltűnődjem rajtuk, tanuljak belőlük, majd zsebre tettem őket, és továbbmentem. Két év elteltével elképedve pakoltam ki a zsebemből a köveket, hogy megnézzem, mit találtam. Ezen út ragyogó darabkáiból állítottam össze ezt a könyvet.
Őszintén remélem, hogy könyvem lapjai meglepnek, felfrissítenek, kifényesítik a lelked, és hogy segítenek neked élni, szeretni és megtalálni a boldogságot.

Az ébredés könyve a lélek útját segítő kalauz. Az év minden egyes napjára jut egy elmélkedés, napi meditáció a lélekről, a barátságról, a szeretet misztériumáról. Mindegyik felismerés szüntelenül arra emlékeztet, hogy bármilyen nehézség kerüljön is az utunkba, szeressük az életet. Ez az útitársnak és lelki társnak is beillő kötet a szerző életéből, valamint másoknak a saját emberségükkel folytatott küzdelméből vett… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2020
Édesvíz, Budapest, 2020

Annamarie>!

Lent emlékezz a felszínre.
A felszínen emlékezz a mélyre.

Annamarie>!

Szorongásból, félelemből, kötelességtudatból azt hisszük, hogy attól vagyunk jó puritánok, ha nem mondjuk ki, ami felkavar.

Annamarie>!

Az információ nem bölcsesség.

391. oldal - Szeptember 9

Kapcsolódó szócikkek: információ
Annamarie>!

..nem kell késznek lennem ahhoz, hogy teljes legyek.

március 20

Annamarie>!

Mert a szívünk csak várakozó kismadár.

70. oldal február 6.

Annamarie>!

Ahhoz, hogy mélyen lássunk, mélyen meg kell nyílnunk.

120. oldal, március 9.

Annamarie>!

Az élet élése és megfigyelés közötti határvonal igen vékony.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Annamarie>!

Az elme pók, mely, ha hagyjuk, mindent összekuszál ..

március 20

Annamarie>!

Most a magány lámpásával világítom meg a sohasem látott sarkokat. És bár félek, hogy miután ezt a nagy utat megtettem, üresen fogok feljönni, még mindig hiszem, hogy az egyetlen különbséget az jelenti, ha befelé haladunk és elhozunk mindent, amit ott találunk.

Kapcsolódó szócikkek: magány