Spartacus ​– Morituri 4 csillagozás

Mark Morris: Spartacus – Morituri

Spartacusnak és gladiátortársainak, akik egymás után vívják vad, véres csatáikat az arénában, ezúttal új kihívójuk akad: gazdájuk, Batiatus régi ellenfele, Solonius mellett feltűnik egy görög rabszolga-kereskedő, Hieronymus is, és vadonatúj gladiátoriskolát alapít Capuában. Batiatus harcosai egészen új kihívással szembesülnek – vajon úrrá tudnak lenni önmagukon és a ludusban megjelenő titokzatos betegségen?

A kérdést kétségbeesett harc dönti el, amelynek során mindkét fél kímélet nélkül küzd az aréna véráztatta homokján.

Az igen nagy sikernek örvendő Spartacus filmsorozat első évadának eseményei után játszódó újabb regénynek köszönhetően a gladiátorok korának rajongói ismét elmerülhetnek az aréna vérrel, szexszel és intrikával teli könyörtelen, öldöklő világában.

Delta Vision, Budapest, 2013
ISBN: 9786155314353

Marée_Noire
Mark Morris: Spartacus – Morituri

Izgalmasabb volt, mint a Kardok és hamvak; egy ponton már rendesen szorítottam nekik. :)
Nagy szívfájdalmam, hogy az engem legérdeklőbb részt, amit a legszívesebben olvastam volna, teljes egészében kihagyták, a két könyv közötti időszakra sorolták, és csak pár mondatos említéssel rendezik le (Sura)…
A kialakuló konfliktus viszont bőven kárpótolt, érdekes volt, kidolgozott, és teljességgel passzolt a sorozat hangulatához és stílusához! ;)

ftamas
Mark Morris: Spartacus – Morituri

Ez a könyv a sorozatot utánozza, azaz sok erőszak és erotika, de míg a sorozatot elvitte a látvány, itt az hiányzik. Van viszont helyette taplóság és trágárság, mérhetetlen mennyiségben. Csak fanatikusoknak… Nekem nagyon nem jött be!