Polgárháború (Polgárháború) 10 csillagozás

Mark Millar: Polgárháború

TE KINEK AZ OLDALÁN ÁLLSZ?

Amikor az Új harcosok nevű szuperhőscsapat gondatlansága miatt több száz ember meghal, az amerikai kormány döntő lépésre kényszerül. Minden hősnek regisztrálnia kell magát, és az állam szolgálatába kell lépnie. Mivel ez azzal jár, hogy az összes álruhásnak fel kéne fednie magát, a hősök egy része azonnal fellázad az új törvény ellen. Akik viszont beleegyeznek, máris megkapják az első feladatot a kormányuktól: indítsanak hajtóvadászatot lázadó társaik ellen – zárják őket börtönbe.

Az addigi barátok, szövetségesek, csapattársak egymásnak esnek, és véres hajsza indul a renegát hősökért. Még az új Bosszú Angyalai is kétfelé szakadnak. Vasember, Pókember, a Fantasztikus Négyes, Amazon, Thor, Darázs és még sokan mások Amerika Kapitány, Luke Cage, Rozsomák, Fenegyerek, Góliát, Herkules, Köpeny és Kard ellen.

A felállás időnként megváltozik… de a harc ugyanaz marad. Hősök hősök ellen a végsőkig.

Eredeti mű: Mark Millar: Civil War

Kingpin, Budapest, 2017
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155090011 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Dexter Vines, Steve McNiven

Pókember · Amerika Kapitány

Leah
Mark Millar: Polgárháború

Nagyon jó a története . Annyira hogy amikor hirtelen véget ér a harc. Én csak néztem egyet.. Ennyi? Persze talán pont a lényeg benne , hogy nem kötelező epic lezárás egy csatának, hanem lehet így is.

megaten666
Mark Millar: Polgárháború

A film ehhez képest olyan, mint kisóvodások a homokozóban.
Az ötlet nagyszerű, Amerika Kapitány „bukását” bűnös élvezet olvasni és máig fogalmam sincs, hogy mit keres Rozsomák a borítón, amikor a történetben nem szerepel. Bár rengeteg fel és levezető története van a Polgárháborúnak, a könyv szerencsére önmagában is érthető és élvezhető, minden más csak drága pénzen megvehető extra. A történet tovább arra is megtanít minket, hogy miért nem jó önbíráskodni.
Kár a befejezésért: hirtelen vége lesz a dolgoknak. Csak így.
A Polgárháború igazán jelentős záróeseményét még csak nem is a Polgárháború könyv tartalmazza, hanem bizonyos Marvel+ füzetek.

Fleur_Rouge_Cerise

– Nem annyira fontosak azok az álarcok. A Fantasztikus Négyes kiléte már kezdetektől fogva közismert, és ez sosem okozott komoly gondot nekünk.
– Ja, hát… Nekem sem fog, amíg egyszer arra nem érek haza, hogy a feleségemet felszögezték egy csápra, és a nő, aki felnevelt, az életéért könyörög.

Kapcsolódó szócikkek: Pókember
Fleur_Rouge_Cerise

– … majd leszállt a repülővel egy focipalyán, és meghívta a pilótat egy hamburgerre és egy sült krumplira. Ez Amerika Kapitány! Barmekkora pácban van, azért vigyáz, hogy egy kétmilliárd dolláros repülőnek ne essen baja.

Kapcsolódó szócikkek: Amerika Kapitány
Fleur_Rouge_Cerise

– Nekem is bejön, öreg. Minha minden kezdene visszazökkenni a régi kerékvagasba. Fogod?
– Jézusom. Nem akartok szobára menni?
– Mi az cicám? Féltékenyek vagyunk?