Venom (Marvel Könyvek: Pókember 2.) 26 csillagozás

Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

Miközben Pókember tovább kutat, a Hírharsona 5 millió dolláros vérdíjat tűz ki a fejére, úgyhogy még a rendőrök is vadászni kezdenek rá. Ezalatt Eddie Brock úgy dönt, hogy elárverezi a Venom-szimbiótát egy szuperbűnöző aukción. Egy maffiafőnök veszi meg a fiának, aki azonnal megtudja, hogy Peter Parker a Pókember.

Marvel Lovagok: Pókember – Venom címen is megjelent.

Kingpin, 2008
96 oldal · ISBN: 9789638766144 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Frank Cho, Terry Dodson

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

714 tag · 957 karc · Utolsó karc: 2022. június 21., 16:02 · Bővebben

Dominik_Blasir>!
Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

Némileg jobb volt, mint az előző rész, de megint azt éreztem, mint korábban: feltűnik egy rakatnyi szuperhős és -bűnöző, de mindez igazából teljesen lényegtelen. Hiába van ilyen sok harc benne, az egésznek semmi tétje, így az egész unalomba fullad.
Pedig ebben is tetszettek a cselekményvezető ötletek (egyrészt: lehet szuperhősködni, ha több millió dolláros jutalom van a fejeden, és hirtelen mindenki a titkodat akarja megtudni?; másrészt: szimbionta-árverés!; harmadrészt, és talán ez volt a legjobb: leégett – értsd: szegény, mindenkinek tartozó – Pókember), már az illusztrációtól sem kaparom a falat (bár az arcok továbbra sem túl szépek), de azért ez még mindig elég kevés nekem.
Talán majd a befejezés?

Razor P>!
Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

Tovább csavarodik az előző részben megkezdett szál, bár későbbi történetek ismeretében túl nagy sokkot nem okozott. Ez még Pókembernek az a korszaka volt, ahol minden jóra fordult a végén.
Érdekes Venom karakterének alakulása is, bár Brock részéről elég hülye indok a „haldoklom, így elárvereztetem és jóra költöm a pénzt”…

rex501>!
Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

Hiába van Venom nevével jelezve a kötet, nem fektettek, olyan nagy hangsúlyt rá, mint amire számítottam. Kár érte. A harcokat a rossz fiúkkal pedig csak egy fajta „tölteléknek” éreztem. Mintha ezzel akarták volna kicsit színesebbé tenni a történetet, Parker erkölcsi dilemmái és lelki gyötrelmei közepette, hogy magunk se essünk mély letargiába.
A képi világát átlagosnak mondanám. Az arcok néha itt-ott kicsit furcsák, a színvilága pedig szép és elfogadható. Ezeket leszámítva viszont grafikailag semmi, olyat nem tudott felmutatni, ami miatt emlékezetessé vált volna számomra.

pelikanbence>!
Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

2008-ban vettem meg Magamnak húsvéti ajándékba ! :) Póki tovább folytatja May Néni keresését és megküzd egy csomó klasszikus ellenfelével és végül az új Venommal, aki úgy néz ki, mint a mostanában Spawn. :D De most komolyan ! :D Izgalmas történet szép rajzokkal. Kedvencem ez a képregény ! :)

Leah P>!
Mark Millar: Marvel Könyvek: Pókember – Venom

Bármilyen Venomos történet jöhet.
Erről a Paolorol nem is hallottam még . De meg is sajnáltam egy kicsit.

Marvel Könyvek: Pókember sorozat · Összehasonlítás