Honvédelem (A Különítmény 2.) 32 csillagozás

Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Hulk fél New Yorkot romba döntő ámokfutása váratlan következményekkel járt: a közvélemény tudomást szerzett az amerikai kormányzat addig titkos szuperhumán alakulatáról, a Különítményről. Akik most alaposan próbára tehetik bámulatos képességeiket és adottságaikat, mert a SHIELD egy több évtizede előkészítés alatt álló, földön kívüli beszivárgó invázió nyomaira bukkan,

A gyűjtemény a The Ultimates 7-12. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény

208 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Bryan Hitch, Paul Neary, Andrew Currie

Amerika Kapitány (Steve Rogers)

Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Olyan simán, mint a bársony, drágám.
Szűz Mária! Azt hittem, ez a fickó pacifista.
Pacifista egy nagy kalapáccsal, tábornok.
MEGADÁS??!! Mit gondolsz, ez a betű a homlokomon Franciaországot jelenti?

Az előző részhez képest mind a rajzolás, mind a történet javuló tendenciát mutat – mondjuk volt honnan, és még lenne is hova. Azért határozottan kellemesebb élmény volt, és néhány kiemelkedő pillanat is akadt benne.
Három nyílvessző az ötből.

ftamas>!
Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Az eredeti sorozat szereplő szimpatikusabbak, a rajzok nem rosszak, de nem is kiemelkedőek. A történet jó, de nem éri utol a filmet azért.

Csokky>!
Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Jobb, mint az előző kötet, főleg, mert a tét is sokkal komolyabb volt. A karakterek sokkal komorabb tónust kaptak, valahogy az egész hangulata sokkal komorabb. Ezért is sokkal jobb.

Rozsomak69>!
Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Mark Millarra sosem tudok 100%-ot adni és mindig vannak bugyuta dolgok a munkáiban, de azért így is izgalmas és érdekes olvasmány. Nekem tetszik az, hogy kicsit megfrissíti és emberibbé teszi a hősöket, bár ez tudom, hogy sokaknál kiveri a biztosítékot abban a formában, ahogyan ő teszi. Akinek tetszik az Ultimate Marvel sorozat, annak kihagyhatatlan, minden blődségével és esetenként bugyutaságával együtt. :)

Morn>!
Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Olyan korán volt az első rész, hogy már alig emlékszem rá, csak hogy függő vége volt. Sejtettem, hogy nem fogják annyiban hagyni (főleg nem temetni), de valahogy másra számítottam. Nem voltam teljesen megelégedve vele. Be kellett hozni az asszonyverő vonalat, erről egy kicsit csámcsogni, megmutatni, hogyan is kéne az illető hölgynek (mintha ez ilyen simán menne egy ilyen kapcsolatnál, akkor is, ha van egy érdeklődő, védelmező másik, új fél és akkor is megaláztak és akkor is ha köpenyes igazságosztó vagy mi a szösz vagy) ezt kezelni, hogyan kéne kilépni és új életet kezdeni. Nem éreztem ide illőnek ezeket a részeket, számomra zavaró volt a történet többi részéhez képest.
A földönkívüli támadás már elnézést, de irtó röhejes volt. Emlékeim szerint az első rész nagyon is tetszett, de ha ebben is erről volt szó, hát valami nagyon nem stimmel velem, vagy túl sokat javult az ízlésem, hogy ezúttal ne tudjam elfogadni. Béna volt. Kiszámítható.
Nem volt egy rossz kötet, de vannak ennél sokkal jobbak, igazi kis gyöngyszemek a sorozatban. Legalább az biztossá vált, hogy az eredeti hatvan rész után nem óhajtom tovább folytatni a gyűjtést.

208 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Bryan Hitch, Paul Neary, Andrew Currie
Panda>!
Mark Millar: A Különítmény 2. – Honvédelem

Nekem ez az újfajta felállás nem jött át. Az egész Marvel világ nagyon kaotikus tud lenni, de itt mintha maguknak a szereplőknek a személyisége is más lenne. Egyébként az akciót tekintve izgalmas, meg a rajzok is szépek és részletesek. Egyszerűen csak nem áll közel hozzám.

Razor P>!

Amerika Kapitány: MEGADÁS??!! Mit gondolsz, ez a betű a homlokomon Franciaországot jelenti?

fowler P>!

[Natasha] – Maga csinált bármit korábban, ami ilyen veszélyes volt?
[Tony] – Nos, egyszer jótékonyságból átkeltem hőlégballonnan az Atlantin, de most szinte zavarban vagyok, hogy csak ezzel tudom összehasonlítani. Az elmúlt félórában legalább tucatszor kellett kimennem a mosdóba. Nem voltam ilyen ideges, mióta egyszer Elton John mellett ültem a szaunában.

Kapcsolódó szócikkek: Elton John · szauna
Dávidmoly P>!

Clint Barton / Sólyomszem: Mondj valamit, Özvegy! Mi a pokol folyik ott fent? Simán ment a dolog, vagy mi?
Natasha Romanova / Fekete Özvegy: Ó ne légy ilyen vénasszony, Sólyomszem! Olyan simán, mint a bársony, drágám.

Nyolcadik fejezet: Szakértők

Dávidmoly P>!

Thor: Bocs a késésért, Fury, de csak most kaptam meg Tony üzenetét. Jormungand, a Midgard kígyó és a gonosz féltestvérem, Loki ellen kellett harcolnom egész délelőtt.

Hetedik fejezet: Honvédelem

Dávidmoly P>!

Natasha Romanova / Fekete Özvegy: Oké, fogyóban van a lőszerem, ezért ha jelt adok, dobják ki a helikopterből a puskát, amit a mesterlövész használ.
katona a helikopterből: Mit? Meg van őrülve?
Natasha Romanova / Fekete Özvegy: Lenne szíves befogni, és azt tenni, amit mondanak, engedetlen kisember?

Nyolcadik fejezet: Szakértők

Dávidmoly P>!

Nicholas „Nick” Joseph Fury: Szűz Mária! Azt hittem, ez a fickó pacifista.
Thor: Pacifista egy nagy kalapáccsal, tábornok.

Tizenkettedik fejezet: Tömegpusztító emberek

Dávidmoly P>!

Nicholas „Nick” Joseph Fury: Kapi, maga egy zseni. Mondtam már magának, hogy egy zseni?

Tizenharmadik fejezet: Hogyan szerettem meg Hulkot?

Melinda_Kléri >!

[Herr Kleiser]: Az inváziót mindig is vér nélkül akartuk véghez vinni. Nem állt szándékunkban kitörölni egy életformát, csak ki akartuk gyógyítani magukat a szabad gondolkodás téveszméjéből. Képzelje el az univerzumot, mint egy élő lélegző lényt, és máris csodálni fogja az apró kis fogaskerekeket, ahogyan egymással teljesen összhangban dolgoznak. Ez a kis üzemzavar, a szabad akarat, ahogy maguk nevezik, lehetetlenné teszi a test működését, a mi feladatunk pedig az, hogy kijavitsuk a hibát, mielőtt több bajt okoz.

Tizenegyedik fejezet: A háború művészete

Melinda_Kléri >!

[Nick Fury]: Nagyot puffant egy ötvenkilós biológushoz képest.

Tizenharmadik fejezet: Hogyan szerettem meg Hulkot?