Értékelések 24

Sagitarion>!
Mark Lawrence: Szent Nővér

Sziasztok most van 9 óra 30 perc és most fejeztem be a Szent Nővért és ez unalmas nem volt de olvashatatlan sem mindjárt kifejtem . Én még anno 2013 – ban kezdtem el napiszinten két órát vagy három órát olvasni és a Metró 2033 rántott be menthetetlenül a könyvek világába és még a túlvilágon is olvasni fogok szerintem és a Metró könyvek után jött a Széthullott Birodalom krónikái és ehhez hozzátartozik a második trilógia is hiszen a Széthullott Birodalom földjén játszódnak azok a történetek is na meg az Úti testvérek is ide tartozik . Na és ezalatt a hét könyv alatt hát nagyon ritkán volt hogy unatkozni kezdtem és nem volt olyan csak nagyon nehezen tudta fentartani a figyelmemet a mai napig imádom Jorgot és szerintem ő nem volt gonosz hanem egy szociopata akinek am ha kell helyén van a szíve és képes jó és rossz dolgokra is úgy mint az emberek és pont emiatt volt emberi Jorg na és a történet is nagyon izgalmas és nagyon sötét tele drámával és jelentőséggel és rejtéllyel és folyamatosan hajat előre és érezteti az olvasóval hogy valahova haladunk is és végül sok megismeret karakter meg fog halni és a világa is nagyon izgalmas és érdekes a maga posztapokaliptikus darkfantasy világával ahol a technologiából eredeztethető a mágia is és szerintem a Warhammer univerzumból ismerhető káoszisteneknek van egy nagyon kevés behatása már a világra mivel a világok közötti térbe nyíló rés nyitva van és a világok közötti tér az az Imatérium és az emberek híte emiatt lehet varázslat a Széthullott Birodalom világában mivel a Warhammer univerzumban is így működik az Orkoknál . És amikor először olvastam a Vörös Nővér – röl konkrétan kiabáltam egy parkban annyira örültem aztán szépen megveszem és elkezdjük olvasni a barátnőmmel és az első pár fejezett még okés addig ameddig nem jut el Nona a kegyes irgalom kolostoráig ahol a következő 3 könyvből olyan 60 % – on keresztül fogunk tanóráról tanóra menni és szinte semmi nem fog történni ami történni is fog az nincsen jobb szó rá nagyon nagyonnnnn túl van írva és nem is lenne ez baj ha érdekes dolgokról írna túlságosan sokáig Mark Lawrence . Kezdjük a VILÁG ÉPÍTÉSSEL Abeth világa érdekes hely lenne ha a három könyv 60 % – ában nem egy kolostorban ülnénk furcsa hogy a Széthullott Birodalom – at keresztül-kasul beutaztuk Jorggal itt már nincsen erre lehetőség amikor pedig lenne akkor már vége a harmadik könyvnek nagyon nagy probléma hogy Abeth háttértörténetéről szinte semmit nem tudtam meg nem tudom kik az eltűntek nem tudom hogy mik a hajószívek mert hát mindenki mást mond róluk a könyvben nem tudom hogy mért jöttek az emberek Abeth – re nem tudom hogy milyen technológiai szinten álltak amikor Abeth – re érkeztek jó jó biztos elégé magas szinten de azt sem tudom hogy pontosan mért volt technológia degradáció ezen a bolygón említenek háborúkat de a mi földünkön is volt már két világháború és csak lendítettek a technoligánkon szerintem Abeth – nek konkrétan nem találta ki teljesen a történetét hanem csak sok esetben a hasára csapot szerintem az író . Következzenek a KARAKTEREK na hát a karakterek ebben a három könyvben sablonosak és Nonán kívül mindenki egy felejthető karakter a nővérekről pedig inkább nem is beszélek mennyire fellelhetőek lettek ! Következzen a legnagyobb baj a TÖRTÉNET na hát a történet nem volt rossz de jó sem volt mivel a végét már az első könyv alatt simán megjósoltam és azt is hogy az apácák közül akik tanítják Nonákat szinte mindegyik meg fog halni a harmadik könyv végére és Nonáék veszik át a helyüket . Voltak csavarok de azok is mehhhhh szintűek a történet nagyon sokáig egyhelyben toporog és amikor beindul akkor is mondjuk 5 métert előre lép és teljesen ellaposodik . Annyi jó volt a történetben hogy a harmadik könyv végére egy picit jobb irányba terelik az egész folyosó sorsát és van lehetőség a változásra és ennyi ennyi a történet . Összességében a világ építést kevés ami van és azt is lehet bárhogyan értelmezni ami egyszerűen nem jó . A karakterek sablonosak és unalmasak . A történet sokszor túlírt és unalmas amikor halad is nagyon kevés . Kap három csillagot összességében a három könyv vagyis Nona Gray krónikái . A Széthullott Birodalom krónikái után én jóvallllll többet vártam mert Mark Lawrence – ben sokkal több lakozik és nagyon tehetséges ! Most olvasom hogy már következő könyvet megírta ami Abeth – en játszódik na talán majd azzzz jobb lesz mint ez a három .

NewL P>!
Mark Lawrence: Szent Nővér

Szerettem ezt a sorozatot, mert amellett, hogy nagyon érdekes a háttérvilág, az író megint tudott nagyon életteli szereplőket alkotni. És szerencsére a végére minden összeállt a történettel, akár úgy is mondhatjuk hogy korrekt iparos munkát kaptunk. Volt eleje, vége és emellett egy nagyon jó története is. Nem akarom elmesélni a történteket, mert érdemes elolvasni. Remélem ti is annyira tudjátok majd szeretni, mint amennyire én szerettem.