3 ​vélemény az újraházasodásról 2 csillagozás

Mark L. Strauss (szerk.): 3 vélemény az újraházasodásról

Válás és újraházasodás a mai egyházban
A kötetben három különböző véleményt ismerhetünk meg a válás utáni újraházasodás kérdésében. Mindhárom nézőpont képviselője bibliai érvekkel támasztja alá álláspontját, és reflektál az eltérő nézetekre.
„Könyvünk célja, hogy fölvessük a dialógus lehetőségét, amely azzal a nyereséggel járhat, hogy az egyház nagyobb bölcsességgel és belső meggyőződéssel közeledik ehhez az összetett kérdéshez. Ne csupán saját meggyőződésünk igazolását keressük benne, hanem próbáljunk meg nyitottan viszonyulni mindhárom nézethez, az eredendő krisztusi elgondolást keresve.”

A művek szerzői: Gordon Wenham, William A. Heth, Craig Keener

Harmat, Budapest

mohapapa I>!
Mark L. Strauss (szerk.): 3 vélemény az újraházasodásról

Persze, az érintettség jogán, főleg… De a vicc az, hogy ez a könyv is inkább csak kérdéseket hagyott bennem, s nem a válaszai, megoldásai, útmutatásai domináltak. S nem tudtam olvasása közben szabadulni a gondolattól: ha keresztényként azt mondjuk, hogy a Biblia a legegyszerűbb ember számára is pofon egyszerűen értelmezhető, akkor három tanult, bölcs lelkipásztor mit szenved ennyit pl. ezen a kérdésen?
Marad tehát a józan ész és a tiszta lelkiismeret…