Árulás (A Paladin-prófécia 3.) 11 csillagozás

Mark Frost: Árulás

Will West veszélyes vizekre evez. Hónapokkal azután, hogy felfedezte a sötét Paladin-próféciát, továbbra is együttműködik a projekt mögött álló aggyal – aki nem más, mint a saját nagyapja, Franklin Greenwood. Will belemegy a játékba, hogy biztonságban tudhassa a barátait. De vajon biztonságban lehetnek egy őrült karmai közt?
Izgalmas rejtélyek és pattanásig feszült idegek jellemzik Mark Frost akciódús Paladin-prófécia című sorozatát – egyszerűen letehetetlen.

MARK FROST a Carnegie Mellon Egyetemen végzett rendező-forgatókönyvíró szakon. David Lynchcsel közösen hozták létre a korszakalkotó Twin Peaks-sorozatot. Frostnak eddig nyolc könyve került fel a New York Times bestsellerlistájára. További információ a ByMarkFrost.com oldalon található.

GABO, Budapest, 2016
332 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634062684 · Fordította: Szabó Luca
GABO, Budapest, 2016
332 oldal · ISBN: 9789634063483 · Fordította: Szabó Luca

White13>!
Mark Frost: Árulás

Végre vége. De gonoszul hangzik ez! Pedig nagyon megkedveltem a sorozatot, és nagyon klassz világot dobott össze Frost bácsi. A harmadik résszel kizárólag az volt a bajom, hogy nekem túl tömény volt. Poén alig, bezzeg mennyi űrlény! A felét elképzelni sem tudtam mi az (jó, ez az én szegénységem, ez van). Sajna néhol meguntam, hogy 5 oldalon keresztül küzdenék x, aztán y lénnyel. Valahogyan furán jött ki az arány. Két könyv a felvezetés, és a lezárás, megoldás meg túl gyors.
Will és a faterja útmutatói az élethez viszont zseniálisak. :D

NewL P>!
Mark Frost: Árulás

Megvolt a hősies befejezés, és elég nyitott a vége, hogy elképzeljük mi történhet még a jövőben. Összességében jó kis sorozat volt ez.

leex_leex>!
Mark Frost: Árulás

Az előző részek jobban tetszettek, ez kicsit elnagyolt.

Mark Frost: Árulás

Kicsit mást kaptam ettől a könyvtől, mint vártam, mégsem mondhatom, hogy csalódnom kellett volna. Mark Frost ezúttal sem fukarkodott az izgalmakkal és a jellegzetes humorával, bár csavarokból ezúttal kevesebbet kaptunk, mint a korábbi két részben. Ugyanakkor imádtam a világalkotását, a karaktereit, és úgy általánosságban a stílusát. Volt ugyan néhány dolog, amit hiányoltam, de végeredményben a trilógia méltó lezárást kapott.

Ametiszt21 >!

– Haver, van számodra egy tanácsom, ami aranyat ér […]. Tiszteld a medvét!

WILL KIS ÚTMUTATÓJA AZ ÉLETHEZ #1
HA VALAMIT TITOKBAN AKARSZ TARTANI, NE MONDD EL SENKINEK

WILL KIS ÚTMUTATÓJA AZ ÉLETHEZ #13:
OLVASS KÖNYVEKET, HOGY OKOSABB LEGYÉL!
FIGYELD AZ EMBEREKET, HOGY BÖLCSEBBÉ VÁLJ!

Ametiszt21 >!

– Iszonytató a démon, mely saját fészkébe piszkít – mondta Ajay.
– William Blake? – kérdezett rá Nick.
– Nem, ezt én találtam ki.

Ametiszt21 >!

– Azt nevezzük bátornak, aki megtesz valamit, amiről a többiek azt gondolják, nem lennének rá képesek. Hidd el nekem, minden bátor ember szokott félni, csak nem hagyják, hogy ez az érzés megbénítsa őket.

WILL KIS ÚTMUTATÓJA AZ ÉLETHEZ #11:
MINDEGY, HOGYAN CSINÁLOD, CSAK CSINÁLD!

Ametiszt21 >!

– Will, büszkén mondhatom, a jelek szerint akár még az is kiderülhet, hogy nem vagy komplett idióta.

WILL KIS ÚTMUTATÓJA AZ ÉLETHEZ #20:
(Ajay-től) A legnagyobb érték, sokkal értékesebb, mint a természet bármely kincse, Isten vagy bármely ember. Nem lehet megvenni, eladni, elcserélni, sem ellopni. Mindenkinek annyi van belőle, amennyi jutott, és sosem tudhatjuk, mikor fogy el, ezért nem szabad pazarolni, nem szabad hagyni, hogy elfolyjon a kezünk közül, és Isten ments, hogy elüssük!

EZ AZ IDŐ. BÖLCSEN OSZD BE AZ IDŐDET!
MERT HA EZT AZ EGYET MEGTANULOD, BÁR EGYSZERRE EGYSZERŰ ÉS BONYOLULT, NOS, BARÁTOM, AKKOR AZTÁN IGAZÁN ÉS TARTALMASAN FOGSZ ÉLNI.

Ametiszt21 >!

Csak egyik hazug ismerheti fel a másikat. És csak egyik hazug verheti át a másikat.

Ametiszt21 >!

– Minél nagyobb valaki – bölcselkedett Nick –, annál nagyobbat esik.