Koldusból ​királyfi 8 csillagozás

Mark Fisher: Koldusból királyfi Mark Fisher: Koldusból királyfi

Vajon a sikeres emberek keményebben dolgoznak, mint azok, akik csak álmodoznak a sikerről? Ők talán okosabbak, szerencsésebbek vagy könyörtelenebbek? És az anyagi siker vajon meghozza a boldogságot? Ezek az örök kérdések manapság talán időszerűbbek, mint valaha. A Koldusból királyfi egy nagy tudású és igen gazdag öregember feledhetetlen hangján válaszolja meg őket. Az egyperces milliomos néven ismert bölcs, aki birtokába jutott a titoknak, miként szerezhetünk vagyont egyik napról a másikra, mentorául szegődik egy fiatalembernek, akit kiábrándítottak kudarcba fúlt álmai és a napi nyolcórás taposómalom. Az öregember gyakorlatias, azonnal alkalmazható leckékben tárja fel előtte azon gondolkodás- és viselkedésmódokat, melyek bárkit képesek felruházni egy milliomos beállítottságával. Ez az egyszerű, mégis hatékony szellemi váltás nem csupán az anyagi siker, de a mélyreható személyes beteljesülés és jólét útját is egyengeti.

Bagolyvár, Budapest, 2012
108 oldal · ISBN: 9786155030192 · Fordította: Hegedűs Péter
Network TwentyOne, Budapest, 1996
250 oldal · ISBN: 9630470500 · Fordította: Károlyi Eszter

Nagy_Barna>!
Mark Fisher: Koldusból királyfi

Felemás érzésem van a könyvvel kapcsolatban. Egyrészt én elhiszem, hogy egy milliomos akár ezeket a tanácsokat tekintené a legfontosabbnak, mert tapasztalatból mondom, hogy tényleg nagyon fontos alapelvekre mutat rá. Az is tetszett, hogy mindez egy sztoriba van csomagolva, még ha nem is a legjobban sikerültbe. Másrészt viszont mára közismert, hogyha valaki ennek az útnak az elején ilyen rövid, kifejtetlen tanácsokat kap, az számára inkább semmitmondónak hat, ezért inkább csak frusztrációt és szorongást okoz neki, nem sikert.

Aszill>!
Mark Fisher: Koldusból királyfi

Nagyon jó könyv volt.Kicsit kisarkitva ugyan, de mégis benne van minden ami a sikert és sikertelenséget elválaszt egymástól.