Az ​univerzum atlasza 7 csillagozás

Mark A. Garlick: Az univerzum atlasza

Az ​univerzum atlasza teljes és átfogó képet nyújt mind az univerzumról, mind pedig benne elfoglalt helyünkről. Több száz különleges térkép, diagram, illusztráció és a kozmoszról készült legújabb színes fényképek segítségével mutatja be az univerzumot.
E lenyűgöző kötet saját bolygónkkal, a Földdel és mellékbolygójával, a Holddal kezdődik. Ezután fejezetről fejezetre a kozmosz egyre nagyobb térségeit tekinti át, végül a nyolcadik fejezet témája a teljes látható univerzum. Mindegyik részben diagramok és térképek segítenek áttekinteni e hatalmas léptékeket. A bolygókat és a Naprendszer számos mellékbolygóját rendkívül részletes, gyönyörű térképek ábrázolják. A könyv végén évszakok és félgömbök szerint összeállított csillagtérképeket találunk, melyeket a csillagképek részletes bemutatása követ, hogy magunk is megszemlélhessük az emberiséget évezredek óta lenyűgöző alakzatokat.
A könyv több mint atlasz. Egyértelmű leírások mutatják be a csillagokat, a ködöket, a… (tovább)

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2009
304 oldal · ISBN: 9789632511184 · Fordította: Király Róbert

escape_velocity>!
Mark A. Garlick: Az univerzum atlasza

Grandiózus alkotás, igényes felépítéssel és gyönyörű illusztrációkkal. Mint az univerzum szerelmesének, végtelen utazás volt, mellesleg igazi kincs a gyűjteményemben.