Star ​Wars: Han Solo 71 csillagozás

Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Mindenki kedvenc gazfickója, Han Solo!

Ez a képregény gyűjtemény a MARVEL Han Solo sorozatának 1-5. számát foglalja magában. A kötetben található történeteket Marjorie Liu írta és Mark Brooks rajzolta.

Han titkos küldetést kap: meg kell mentenie a felkelők néhány informátorát és kémét. Hogy mi az álcája? A galaxis legnagyobb és leghírhedtebb csillaghajó versenye, a Sárkányűr futam – egy bajnokság, aminek a megnyeréséről egész életében álmodozott. Most itt az esély a győzelemre, de vajon képes-e így is koncentrálni a küldetésre vagy cserben hagyja Leiát? Hamarosan adódik még egy feladat: meg kell találni egy árulót a Felkelők Szövetségében. Miközben a Sárkányűr futam egyre izgalmasabbá válik, egy bizonyos vuki segédkezet nyújt az áruló elleni vadászatban. Tegyétek meg a téteteket, mert máris zajlik a galaxis legdurvább versenye! Mi Hanra fogadunk és a Millenium Falconra – végül is, ez az a hajó, ami kevesebb, mint tizenkét parszek alatt teljesítette a Kessel futamot!

Szukits, Szeged, 2018
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974789 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Mark Brooks, Dexter Vines

Han Solo

Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Szórakoztató, önálló sztori volt, címének megfelelően Hannál a középpontban.
Időben röviddel az Új remény után járunk, Han és örök vukicimborája visszatértek a csempészkedéshez, de Solo válogatós lett, nem hajlandó mindent elvállalni. Ekkor érkezik egy megkeresés Leia-tól: meg kell mentenie a Szövetség három ügynökét és ehhez részt kell vennie a legendás Sárkányűr futamon.
Ilyen felütés után talán nem meglepő, hogy a történet szinte végig nagy sebességgel halad előre, és a verseny miatt jelentős része az űrben játszódik, kellő teret adva Solo kapitány madárkájának is.
Grafikailag szerintem szép volt ez a képregény, az ismert figurák, fajok teljesen jól felismerhetőek voltak. Egyszeri Star Wars képregénynek teljesen jó ez a kötet.

Szukits, Szeged, 2018
Juci P>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

A képregény maga tetszett, most hadd dühöngjek a fordítás miatt. Ha a mennyiséget nézzük, Szente Mihályt egész nyugodtan mondhatjuk gyakorlott fordítónak ~145 munkával a háta mögött, de akkor mégis hogy sikerült az "I've got this"/"we've got this" kifejezést úgy fordítani, hogy „Nekem itt van ez”, sőt „Itt van nekünk ez”, mikor a beszélő egyértelműen meg akarja nyugtatni a másikat? Vagy veszekedés közben a „Give me a break”-et úgy, hogy „Kérek egy kis szünetet”? És ne feledjük ugye ezt: https://moly.hu/karcok/1187365. Nem látja a szöveget a képekkel együtt? Vagy másfél órája van az egészre? Vagy mi?

FélszipókásŐsmoly P>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Végig pörgős képregény, tényleg meglepő fordulatokkal, kalandos mesével és még mondanivalóval is. A rajzok látványosak, űrverseny száguldó sodrását, űrhajócsata izgalmait, a karakterek érzelmeit jól tükrözik. Az ismert szereplőknél, mint Han, Chewie és Leia nem kísérletezett sem az író, sem a művész túl merészen, így hűen visszaadták a jellemüket (jó, Chewie-nál nem nehéz, mert csak morog meg aggályoskodik :D).

Nem számítottam rá, hogy ilyen nagyszerű élményt nyújt, kellemes csalódás!

DE:
A magyar fordító bakizott pár helyen (alapvető kifejezéseknél, szóval ez legalább annyira a lektor hibája is), de ezek nem vonnak le semmit a szöveg egészének értékéből. Érthető, gördülékeny, átadja a hangulatot.

Nagyobbat bakizott viszont az, aki összeszerkesztette ezt a kötetet… merthogy több összetartozó duplaoldal egy lapra került (pl. a 12 órás akadálypálya meg a végén a birodalmiaktól való szélesvásznú látványos megmenekülés), így lapozni kell hozzá, hogy egyben lásd a jelenetet. Pedig még szerepel is egészoldalas borítókép betoldásként, amiket lehetett volna a jelenetek elé tenni. Érthetetlen… Ha nem élveztem volna ennyire Marjorie Liu meséjét, egy egész csillagot is levontam volna ezért.

Időrendileg a yavini csata után játszódik nem sokkal. Ebben az időszakban jó néhány mű torlódik egymásra (link), de legalább több Solo&Chewbacca sztorit lehet egymás után falni.

ftamas>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Ez egy kifejezetten jó kötet nagyon szép rajzokkal. A világhoz nem tesz hozzá, inkább egy űrkalandot láthatunk verseny formájában, remekül visszaadva Han jellemét.

PAVideoStudio>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Marjorie Liu képregényében Han Solo részt vesz a galaxis egyik legveszélyesebb űrhajó-versenyén, a Sárkányűr-futamon, hogy lázadó ügynököket menekítsen ki különböző planétákról és megmutassa a világnak, hogy ő a legjobb pilóta.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/mUR1o6suJyo

Véleményem további Star Wars-regényekről: http://goo.gl/XBEwd
… és Star Wars-képregényekről: https://goo.gl/PUO54i

A_S1M0N P>!

Na, ez pörgős volt!

A régi/első trilógiából Han Solo a kedvencem, szóval örültem, hogy az ő kalandjáról olvashatok, és nem is kellett csalódnom!

Az alapszituáció egyszerű, ám a verseny közben keletkező problémák kellőképpen érdekessé, izgalmassá teszik a kötetet, ráadásul előbbihez kapunk egy csavart is, ami engem spoiler.
A versenyzők többsége sok vizet nem zavart, akik kicsivel több szerepet kaptak, megmutatták, hogy spoiler, viszont spoiler.

Az ismert karakterek hozzák a formájukat, nagyon átjön a Han és Leia közötti kémia, valamint a beszólásaik is hűen idézik a filmeket.

A rajzok is tetszettek, Han arca kicsit a két megformáló egyvelegének hatott számomra, szerencsére Harrison Ford javára. :D

Eddig ez a kedvenc képregényem a Star Wars világából, pedig ez a legrövidebb, mégis nagyon jól össze lett rakva!

Csokky>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Egy viszonylag rövid történet egy űrversenyről, melyen részt vesz egy nagyon érdekes faj, még érdekesebb technológiával. Kár, hogy ez a rész nem került jobban kifejtésre.

Kada22>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Átlagos SW sztori, semmi kiemelkedő, vagy egetrengető. Han elvállal egy küldetést a lázadóknak nem sokkal a Halálcsillag elpusztítása után. A küldetés valójában két fronton zajlik. Egyrészt van itt egy verseny, amit Han meg akar nyerni, és közben a Lázadás számára fontos informátorokat kell felszedniük és visszajuttatniuk Leiának. Nincsenek komoly fordulatok, nincs kiemelkedő történet, ellenben a rajzok nagyon szépek, élettel teliek, helyenként igazán epikussá teszik a történéseket. Han ábrázolásmódja nagyon tetszett, a legtöbb helyen egyértelműen Fordot vették alapul, de én némely rajzon Aldent is beleláttam a dolgokba (persze, lehet, csak beképzeltem.)
Fordítás szempontjából van pár érdekes félrefordítás, illetve az egyik kétoldalas kép, mintha nem egymás mellé került volna, bár ezt nem néztem meg, hogy az eredeti kiadásban is így van-e.
Összességében egy átlagos sztori, átlagon felüli rajzokkal kísérve. Egyszer elment.

theodora P>!
Marjorie Liu: Star Wars: Han Solo

Jó volt hangolódni ezzel a képregénnyel az új SW filmre, Han Solo egy izgalmas kalandban vesz részt – tetszett, hogy a karakter hasonlított Harrison Fordra, de némely képkockán Alden Ehrenreichre is hasonlított (lehet csak beképzeltem).

Razor P>!

Grega: Nem kell félned. Csubakkának jó híre van. Vigyázzni fog rád. Amíg nem éhezik meg.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca

Bot: Meddig bírja ezt?
Han Solo: Elég sokáig, hogy lelőjem, ha tovább dumál.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo
Razor P>!

Han Solo: Gyerünk, kicsim. Tudom, hogy erősebb a szíved, mint az övék.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo · Millennium Falcon
A_S1M0N P>!

Kérem, soha többé ne mentsenek meg!

58. oldal, 3. rész