Energiakontroll ​az energikus és boldog élet érdekében 9 csillagozás

Marjolein Dubbers: Energiakontroll az energikus és boldog élet érdekében

„Szeretnél minden reggel úgy felkelni, hogy energiával teli, boldog napod legyen? Ha megfelelően gondoskodsz a kis energiaközpontjaidról, a mitokondriumaidról, akkor ezt fokozatosan elérheted. Fontos tudnod, hogy az életminőségünket nagymértékben meghatározza az energiaszintünk.
Az Energiakontrollban a holland szerző elmagyarázza, hogyan befolyásolja a táplálkozásunk a sejtjeinkben található billió kis energiagyárat. Érthetően leírja, hogyan lehet szó szerint több energiát enni. Mindezt kiegészíti a konyhájából származó 30 csodás recepttel.”

Scolar, Budapest, 2019
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090150 · Fordította: Soós Krisztina

Barby2005>!
Marjolein Dubbers: Energiakontroll az energikus és boldog élet érdekében

Nekem ez a könyv nagyon tetszett, egy csomó hasznos információt találtam benne, szerintem olyanokat is, amiket szívesen beépítenék a mindennapokba. Szeretnék egészséges lenni, és egyébként tényleg sokszor érzem magam fáradtnak. Bele se gondolok nap, mint nap miket viszek be a szervezetembe, mit iszok, mit eszek, milyen következményekkel. Nekem nagyon tetszett, a másik könyvét is elfogom olvasni.

balike>!
Marjolein Dubbers: Energiakontroll az energikus és boldog élet érdekében

Nagyon hasznos információkat tartalmaz. Külön tetszett, hogy a szokásos egyél sok „zöldséget és gyümölcsöt” mellett mennyi mindenre kitért, a napfény fontosságára például. Néhol kicsit szábjarágós és sok az ismétlés. Kiemelném még, hogy nem erőltet semmit, és kifejezetten bíztat arra, hogy ráérezzünk a saját testünk szükégleteire, hiszen mindenki más, és nem lehet egy sémát ráhúzni az összes emberre (bár manapság ez megy, ezért a sok kudarc).