Kakigyár ​Vidámpark 22 csillagozás

Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

„A Kakigyár Vidámpark című könyvből megtanulhatod, milyen fontosak a beleid. És a nagyszerű illusztrációkból azt is pontosan megtudod, hogy ezentúl hogy ülj a vécén!"
(Nienke Tode-Gottenbos, a De Poepdoktor [A Kakidoktor] című könyv szerzője)

Hova kerül a falat a szádból? Mi a kaki? Miért fáj néha a hasad? Néha keményet kakálsz, és sokat pukizol? Üdv a saját kakigyáradban! Utazás hammtól placcsig.
Egy büdösül jó, felfedező utazás!

Scolar, Budapest, 2022
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635095193 · Fordította: Rádai Andrea · Illusztrálta: Tjarko van der Pol
Scolar, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632447247 · Fordította: Rádai Andrea · Illusztrálta: Tjarko van der Pol

rita_kalydine P>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

A sztori szerintem elég kaki :))) de tényleg! viszont a kicsinek vicces, egy kicsit nagyobbaknak meg még talán tanulságos is lehet, mert bőven ellát minket információkkal.

Selerdohr>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

Ez elég furi volt. Egyébként meg egész érdekes és tök jók benne a rajzok, az elrendezés.

H_Andi>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

Húha, háááát, szóval nem vagyok egy prűd fajta, de ez a könyv, már nekem is sok(k) volt. Az emésztés efajta bemutatása nekem már túl naturalisztikus volt. Mégis kettős érzésem van, mert ettől függetlenül jó kis könyv, klassz grafikával. Van egy alap történet/mese, mellette pedig egy csomó emésztéssel kapcsolatos infó. Bár az alap történetből nem igazán értem, miért is van veszélyben a gyár működése. Fura, hogy van egy külön álló épület/gyár, ami ugye nem az emberben van, mégis az emberek rossz táplálkozása miatt menne tönkre, szóval ez a gyár nem az emberben van, de mégis, … na szóval itt egy kicsit -bár értem a koncepciót-, zavaros nekem, de azért túl tudok lépni rajta.

kókuszvirágcukor P>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

ÖÖÖ…. Először csak a rajzot pillantottam meg, ami rögtön megfogott, mivel kiskoromban én is mindig ilyen házakat rajzoltam. Aztán a címet kétszer is el kellett olvasnom.
Eredetileg ajándékba szántam / szánom, nem tudom, átmegy-e a cenzúrán, addig pihen egy kicsit a polcon.
Egyébként én nagyon jól szórakoztam rajta, a rajzok egyszerűen zseniálisak, minden apró részletben van valami humoros. A tartalma meg megfelelően informatív és naturalisztikus, nem tudok nem 5 csillagot adni. :-)

Snora>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

Az ovis, kisiskolas gyerekeimnek nagyon tetszett. Ok meg eloiteletmentesen elik a vilagot, naluk ez nem tabutema, sot :)

tollacska>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

Emlékeztek még a vakondos kakis mesére? Na ez a könyv ugyanabban a szellemiségben készült. Mi sem bizonyítaná ezt jobban, mint a 17. oldal sarkán bosszankodó kakis fejű vakondrajz…
Mondjuk, egy kicsit azért sok(k) maga a gyár.

windflower>!
Marja Baseler – Annemarie van der Brink: Kakigyár Vidámpark

Óriási sikere van a 4 évesnél. Nagyalakú, szuper részletgazdag illusztrációkkal, nagyon hasznos információkkal az emésztésről, és mindez valami eszméletlen jól tálalva, nagyon frappánsan sztoriba ágyazva. Ha még nem olvastátok próbáljátok be, sztem nincs olyan gyerek akit ne foglalkoztatna a kaki téma… :D