Renegades (Renegades Trilogy 1.) 22 csillagozás

Marissa Meyer: Renegades Marissa Meyer: Renegades Marissa Meyer: Renegades Marissa Meyer: Renegades

From #1 New York Times-bestselling author Marissa Meyer, comes a high-stakes world of adventure, passion, danger, and betrayal.

Secret Identities.
Extraordinary Powers.
She wants vengeance. He wants justice.

The Renegades are a syndicate of prodigies--humans with extraordinary abilities--who emerged from the ruins of a crumbled society and established peace and order where chaos reigned. As champions of justice, they remain a symbol of hope and courage to everyone…except the villains they once overthrew.

Nova has a reason to hate the Renegades, and she is on a mission for vengeance. As she gets closer to her target, she meets Adrian, a Renegade boy who believes in justice--and in Nova. But Nova's allegiance is to a villain who has the power to end them both.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Feiwel and Friends, New York, 2017
Macmillan, London, 2017
ASIN: B06X9YX56R · Felolvasta: Rebecca Soler, Dan Bittner

Adrian Everhart (Sketch) · Danna Bell (Monarch) · Ingrid Thompson (The Detonator) · Nova Jean Artino (Nightmare) · Oscar Silva (Smokescreen) · Ruby Tucker (Red Assassin) · Winston Pratt (The Puppeteer)

fannipfeiffer>!
Marissa Meyer: Renegades

Még sosem olvastam szuperhősös történetet, a képregények világában sem vagyok túl jártas, talán éppen ezért volt a Renegades egy frissítő olvasmány számomra.
A világmegváltó hősök (renegátok) és az elnyomott antihősök (anarhisták) a fő ellenségek, ami egy tíz évvel előtti nagy csatának köszönhető, amikor is a renegátok legyőzték az anarhistákat. Én valamiért mindig az elnyomottakkal, a lázadókkal szimpatizálok hasonló disztópikus történetekben, Marissa Meyer azonban úgy intézte, hogy bizony nem volt ám olyan egyértelmű az anarhistákkal való együttérzésem. A renegátok szervezetét, a céljukat, a háttértörténetüket ugyanúgy átéreztem, mint a levert anarhisták motivációját. Ez a kettős érzés végigkísérte az olvasásomat, végig nagyon érdekelt, hogy melyik oldal sorsa hogyan alakul majd. A világot is ötletesen építette fel az író, a szupererők is egyedire sikeredtek. Sokuknak múltbéli traumához köthető, hogy milyen képesség alakult ki náluk, ez az elgondolás nagyon érdekes háttértörténeteknek adott táptalajt (Rubyének például).
Karakterek terén is színes skálát kapunk, legyen szó származásról vagy identitásról. Nem mondom, hogy elképesztően egyedi a két főszereplő és a mellékszereplők sem lettek túlgondolva (bár Oscar azért nagy arc már az első kötetben is), de az akciódús cselekményben egész okésan megállják a helyüket.
Mivel csak az olvasó tudja a két főszereplő titkát, így csak mi vagyunk beavatottak az igazságot illetően. Talán fokozott volna az izgalmon, ha Nova vagy Adrian alter egoja egyelőre fedetlen az olvasó előtt. De így is tartogatott fordulatokat a könyv, pl. Max képességét szépen lassan adagolta vagy ott az utolsó fejezet, ami önmagában elég nagy csavar.
Bár nem tökéletes a könyv (volt azért néhány plot hole szerintem), de nagyon pörgős a cselekmény és gördülékeny az olvasása. Nálam egy erős négyes, ajánlom mindenkinek.

sentimentalfrappe P>!
Marissa Meyer: Renegades

Sosem szerettem a szuperhősös témát, a jó és a rossz harcáról éppen elég bőrt lehúztak már, meg úgy egyébként sem szeretem azokat a történeteket, ahol minden ennyire fekete és fehér. A Renegadesre is igazából csak a Cinder és a Heartless miatt figyeltem fel, meg a borító miatt, de még így is sokáig tartott míg rászántam magam az olvasásra, végül viszont nem bántam meg, még úgy sem, hogy elég vegyesek az érzéseim.

Tetszett az alapkoncepció, Ace Anarchy, és az anarchisták azért léptek fel a rendszer ellen, mert az megvetette, és elnyomta azokat, akiknek különleges képességeik voltak, ezt persze ők nem tűrhették, így megdöntötték a gonosz rendszert. Általában a disztópiák többsége itt érne véget, viszont az élet nem volt olyan idilli, mint ahogy elképzelték, és Acenek sem sikerült megvalósítania azt, amit eredetileg szeretett volna, ezért jöttek a renegátok képregénybe illő szuperhősők, hogy az ő “gonoszságuktól” is megszabadítsák a világot. Viszont, mint ahogy semmilyen rendszer sem tökéletes, őnekik sem sikerült 10 év alatt a földi paradicsomot megvalósítani, sőt elég megkérdőjelezhető az ő “uralkodásuk” is. spoiler

Nova (az anarchista) nagyon jó főhős, vagy inkább antihős, megvan az oka arra, hogy utálja a másik oldalt, de mégis látja a hibákat a “rosszak” rendszerében is, tetszett az is, hogy bár váltakozik a szemszög a két főszereplő között, mégis az írónő elérte, hogy az anarchistákkal törődjek jobban, míg a szuperhősők végig közömbösek maradtak számomra. Adrian (a renegát), bár nem lett kedvenc, mégis megszerettem, nem volt túl eredeti a karaktere, de szerencsére nem lett egy tipikus Superman sem, csak Superman fia.

Azt viszont nem igazán tudom eldönteni, hogy hogyan érzek a történet iránt. A jó alapkoncepciót leszámítva maga a cselekmény egy elég tipikus szuperhősös sztori, csak tinikkel, élvezhető, és pörgős volt (bár a közepén voltak unalmasabb részek), de sok volt a klisé, a főszereplők szomorú háttértörténete, vagy hogy többnyire csak a rosszak képesek meghalni spoiler, vagy a sok deus ex machina, amik persze mind a szuperhősös történetek sajátjai, és amiket gondolom az írónő tudatosan rakott bele, viszont nálam jár az egy csillag levonás ezért is, meg azért is, mert érezhető, hogy ez inkább csak egy bevezető volt. Összességében tetszett a történet, és kiváncsi is vagyok a folytatásra, de remélem az már jobban eltér a megszokottól.

Sillya>!
Marissa Meyer: Renegades

Egy kihívás miatt szereztem be a könyvet és mivel gyengéim a szuperhősös történetek, reméltem, hogy végre találok egy igazán jó szuperhősös történetet. Sajnos nem teljesen azt hozta, amit vártam.

Az alaptörténet nagyon tetszett, ezért nagy elvárásokkal indultam neki (hát mi lehet annál jobb, amikor a két főhős a két ellenkező oldalon áll és különböző események miatt elkezdik megismerni egymást?) De csalódva tapasztaltam, hogy bár olvasmányos a könyv, rengeteg az üres járat. A könyv felénél jártam és akkor is még alig történt valami, mert nagyon elnyújtották. A regény sokkal mozgalmasabbnak tűnt volna 300-400 oldal közötti tartalommal. Az elején megismerkedtünk a két oldallal és bár az Anarchist tagjai voltak a gonoszok, mégis ők lettebb az érdekesebbek és összetettebbek, velük együtt Nova nagy kedvenc lett. Ő tipikusan az a „morálisan szürke” karakter, aki a hátteréből adódóan került a „rossz” oldalra, de a céljai és eszméi érthetőek, mégha az eszközök, amiket használ a társaival együtt elfogadható. A másik oldal ellenben kicsit lapos lett, mint Adrian karaktere is. Onnantól kezdett érdekessé válni, amikor Nova és Adrien találkoztak bizonyos események miatt. Bár még így is rengeteg üres járat volt, sokáig azt hittem nem is nagyon fog érdekelni a történet, de a végére egész megszerettem. Érdekes témákat vet fel: mi számít gonoszságnak és mi nem? Szükség van-e szuperhősökre vagy sem? Azt is nagyon jól megoldották, ahogy haladunk a történetbe előre, igazából a „jók” és „gonoszok” közötti szakadék kezd összemosódni. Nova a könyv alatt végig sokat örlődik és próbálja a megfelelő utat megtalálni célja elérése érdekében, ellenben Adrian annyira egysíkúan látja a dolgokat, hogy neki még sokat kell fejlődnie. Van egy érzésem, hogy majd Nova lesz az, aki helyre pofozza ilyen téren. A főszereplő páros sokáig nem fogott meg, de a végére egész megkedveltem a jeleneteiket és tetszett, hogy nem ugrottak egymásnak az első kötet végén, csak érződik a vonzalom.

A történetvezetés egyszerű, tipikus szuperhősös történetre jellemző fordulatokat dobnak be, a kérdések sem újak, de mindig is szerettem ilyenekről olvasni. A mellékszereplők csak úgy vannak (főként a Renegades oldalon), a főszereplők közül Novát éreztem csak kidolgozottnak. A sok üresjárat miatt is eléggé elnyújtottnak érződik a történet. Ennek ellenére a végére inkább a tetszik irányba billent a mérleg és érdekel a folytatás is.

Sabinomi>!
Marissa Meyer: Renegades

Most már kijelenthetem, hogy Marissa Meyer az egyik kedvenc írónőm, és míg a többi kedvencemnél volt olyan könyv, ami csalódást okozott (Maasnál az ACOTAR 3. része, Schwabnál a City of Ghosts), tőle még nem olvastam ilyet. A sok pozitív értékelés miatt nem is számítottam rá, hogy rossz lesz ez a könyv, mégis kicsit nehezen kezdtem bele… Hónap elején elég sok YA sci-fit olvastam, így már pihennem kellett tőle. Ezért sem haladtam ezzel a hangoskönyvvel, de aztán újra elkezdtem hallgatni, és ahhh Imádom alapból ezt a szuperhősös témát, így már azzal megvett a könyv Novát szerettem, de Adrian annyira cuki volt Meyer tud ám cuki pasikat alkotni, Kai-ért is így olvadoztam a Cinderben. Amúgy meglepődtem, mert sokkal több akciót vártam a könyvtől… Egy sima könyv mértékével is kevés volt, de szuperhősöstől többet vártam… Bár, most hogy belegondoltam, lehet volt elég, csak a végén volt kicsit kisebb mint amire én számítottam… Mindegy… Én szerettem, kicsit lassúnak éreztem a tempóját, de engem nem zavart… Azt hiszem, erről is jó lenne írnom egy hosszabb értékelést, mert annyi mindent megosztanék még róla Na, remélem sikerül

infinitedreams IP>!
Marissa Meyer: Renegades

Bár nagyon szeretem Marissa Meyer írásait, és szerintem elképesztően ügyesen fűzi egymás után a mondatokat, ez a könyv sajnos hagyott kívánnivalót maga után.

A legnagyobb probléma vele az, hogy az egész egy hatalmas felvezetés, borzalmasan lassan indul, és bár több mint 550 oldal, jóval kevesebb benne a tényleges történet, mint amennyi ezt az oldalszámot indokolná. A Cinder sem egy gyors folyású, akciójelenetektől hemzsegő írás, de ott mindig történt valami érdekes, valahogy végig azt érezte az ember, hogy húzza magával a cselekmény, itt viszont végig építkeztünk és húztuk-nyúztuk a dolgot.

És még ez sem lett volna olyan hatalmas gond, ha közben jobban megismerjük a főhősöket, és kapunk még a Marissa Meyerre jellemző cuki romantikus jelenetekből, de szerintem ez most itt túl kevés lett, és valahogy nem tudtam igazán megszeretni a főszereplőket, hiába szimpatikusak egyébként.

A könyv üzenetét szerintem túl szájbarágósan magyarázta az írónő, és bár értem, hogy megpróbálta mindkét oldal álláspontját ugyanolyan megalapozottnak bemutatni, valahogy mégsem járt sikerrel. Nova nagyon naivnak tűnik bizonyos szempontból, és szerintem nagyon érik neki egy pofára esés.

Mindettől függetlenül el fogom olvasni a következő (két) részt, és reménykedem, hogy kellemes meglepetésben lesz részem.

Bővebben: http://blog.infinitedreams.hu/…

robnor>!
Marissa Meyer: Renegades

Hm nem az igazi, van még hova fejlődni. Igazán tetszett az alapsztori és a világfelépítés, ez a szuperhős biznisz úgy látszik az ifjúsági könyvek közé is beférkőzött. Ami végül is nem gond, mert érdekes szálak vannak a történetben, de valahogy a cselekménynek nem sikerült teljesen beszippantania. Nagyon felvezető/bevezető érzete van a könyvnek, amilyen hosszú igazán belefért volna kicsit több történés, kaphattak volna több szerepet más karakterek is.

esztokam P>!
Marissa Meyer: Renegades

Igen, csak 3,5 csillagra értékeltem, de ha máshonnan nézzük 7/10 pontot kapott, ami azért elég jó egy sorozat/duológia/trilógia (hány kötetes lesz ez egyáltalán) első részének.
Meyer könyveivel az a gondom, hogy nekem mindegyik nehezen indul. Az első 60-70 oldal vontatott és alig jutok túl rajta, de aztán elkap a lendület és élvezem minden sorát. Jó, majd minden sorát, mert egy YA fantasyhoz képest túl hosszúnak éreztem.
Sokat kombináltam a Renegátok és az Anarchisták történetét megismerve. A legtöbb sejtésem beigazolódott (pl. Ace és Max kapcsán), de volt olyan, ami kisebb meglepetésként ért. Örülök, ha meglepnek.
Úgy éreztem, Nova két világ között rekedt. Nem igazi anarchista, de neveltetésének köszönhetően a renegátok közé sem illik be igazán. A jót választja, de az eléréséhez nem mindig a legtisztességesebb eszközöket veti be. Igazán összetett karakter, nem fekete vagy fehér, ami mindig feldob.
Vele ellentétben másik főszereplőnk, Adrian esetében, bár szintén a két csapat között találja magát, nem kérdéses, hogy ő a gáncs nélküli lovag, a jófiú, maga a tökély. Külsőleg és belső tulajdonságait elnézve is. Bár teherként nehezedik rá a családi szuperhős biznisz, jól bírja és mindig boldogan, gondolkodás nélkül segít másokon, akár a tűzbe kell vetnie magát, akár egy szülinapi zsúrt kell feldobnia.
Igazság szerint az ő sztorijuk nem is izgat annyira. Jobban érdekelne Ace mozgalma és Captain Chromium ellene folytatott harca. Mi történt valójában Lady Indomitable-lel? Milyen ember Adrian édesapja? Hogy jött össze Captain Chromium és Dread Warden?
De még egy évem van, míg válaszokat kapok, már ha kapok. Addig gyártom az összeesküvés-elméleteket arról, ki milyen szerepet játszott Nova családjának halálában (mindenkiből minden rosszat kinézek, még a renegátokból is).
Izgalmas, kicsit kitekert szuperhős könyvet kaptam, amit élveztem és várom a folytatást.

rumpelstiltskin>!
Marissa Meyer: Renegades

mindenképp valami szuperhősösre volt szükségem, és mostanság valahogy a képregények nem kötik le a figyelmem, így került a Renegades a kezembe, annak ellenére, hogy anno nem igazán szerettem a Cindert.

a történet elég lassú, inkább érződik egy hosszabb prológusnak, de nem zavart, élveztem a világot, ahol a szuperhősök kezében van az irányítás spoiler, könnyen olvasható, a történet nem túl komplikált, sok fordulat kiszámítható, a karakterek motivációi sem túl egyediek.
tetszett, hogy a két főszereplő ellentétes oldalról jött, de egyikőjük sem tartozik teljes mértékben ahhoz a világhoz, érdekes párbeszédeik voltak ezzel kapcsolatban is, kíváncsi vagyok, hogy oldják meg ezt a végére. egyébként, Nova körülbelül a legrosszabb kém valaha, egyszerűen annyira egyértelmű volt a legtöbbször, de úgy tűnik, ennyire nem számítanak kémekre.
a mellékkaraktereket is bírtam, bár utólag, eléggé egyformára sikerültek, nem igazán lehet őket elkülöníteni, még úgy se, hogy megint csak teljesen más oldalakon állnak, más célok vezérlik őket. de azért aranyosak voltak.
a románc se volt rossz, olykor cukormázas, olykor kínos, csak már előre félek, mi lesz itt, ha kiderülnek a titkaik.
elég szórakoztató, könnyed olvasmány volt, pont megfelelt a jelenlegi igényeimnek.

sentimentalfrappe P>!

“I believe Smokescreen asked you a question.”
“Oh, I’m sorry,” said Nova. “I was busy daydreaming about your funerals.”

“What exactly are we looking for?”
“Villains,” Oscar said. “Doing villainous things.”

Chapter Twenty-One

They’d been teenagers—friends since childhood, both with extraordinary powers, both sick of watching their city being run by Anarchists and criminals. Until one night when they decided to do something about it.

Some people liked the way things were before the Renegades took over.

Noctua P>!

"So long as there are heroes in this world, there’s hope that tomorrow might be better.”

Prologue

Noctua P>!

“Your days of villainy are over, Nightmare.”
She scoffed. “You sound like you’ve read too many comics.”
“You sound like you think that’s a bad thing,” he retorted.

Chapter Two

Noctua P>!

The Renegades had so much. And what did the Anarchists have?
A bomb maker, a beekeeper, a poison distiller … and her.
It sounded like the start of a bad joke.

Chapter Twenty

Noctua P>!

“Probably the best thing that ever happened to me, though, right? Just think—if I’d been faster, I might have gotten out of that apartment building just fine, and I’d be stuck with all the other spry, non-prodigy suckers out there.”
“Right,” said Nova. “Not dying of carbon monoxide poisoning when you were five years old would have been awful.”
“See?” Oscar looked pointedly at Adrian. “She gets it.”

Chapter Twenty-One

Noctua P>!

“Is this…,” he started, dismayed, “a villain speech?”
Ingrid laughed. “Maybe so. It’s horrible to go through all this plotting and have no one around to appreciate it."

Chaper Forty-Two

Renegades Trilogy sorozat · Összehasonlítás