Cress (Holdbéli krónikák 3.) 12 csillagozás

Marissa Meyer: Cress

Még a jövőben is akadnak bajba jutott hölgyek…
(Mert néha még a legerősebbeket is meg kell menteni…)

Cress mindent kockára tett azért, hogy figyelmeztesse Cindert Levana királynő gonosz tervére; még úgy is, hogy gyerekkora óta egy műholdba zárva él, netmonitorok társaságában. A rengeteg képernyő előtt töltött idő alatt Cress zseniális hackerré vált. Csakhogy parancs érkezett Levanától, hogy keresse meg Cindert és az ő jóképű tettestársát.

Amikor Cinder, Thorne kapitány, Scarlet és Farkas Cress kiszabadítására irányuló merész küldetése félresiklik, a csapat szétválik. Cress végre kiszabadul, ám ezért súlyos árat kell fizetnie. Mindeközben Levana királynőt semmi sem állíthatja meg abban, hogy feleségül menjen Kai császárhoz.

Lehet, hogy Cress, Scarlet és Cinder nem önként vállalkozott arra, hogy megmentse a világot, de talán egyedül ők képesek rá.
Vajon megtalálják a kiutat a legreménytelenebb helyzetekből?

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
600 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634578376 · Fordította: Szabó Krisztina

ancsee P>!
Marissa Meyer: Cress

Már az első kötet magába szippantott és ez a 3.részre is igaz. Először kicsit nehezen vettem fel a fonalat, már olyan rég olvastam az előző részeket, nem emlékszem mindenre, de szerencsére tele van utalásokkal a múltra. :) Cress és Thorne „páros” nagyon aranyos, de akkor is Cinder&Kai az igazi, akik némiképp háttérbe kerültek most. Tetszik a több szálon futó cselekmény és a világ kidolgozottsága. :) Izgulok Scarlett és Fakas miatt, de nagyon várom Winter hercegnő történetét. *-* A kedvenc mellékszereplő egyértelműen Iko! :D

bfanni>!
Marissa Meyer: Cress

Ez igen! Az ilyen könyvek miatt szeretek annyira olvasni. Ebben a részben megismerhetjük Cresst, aki nagyon szimpatikus, meg eléggé naív, de mégis van benne egy ellenállhatatlan báj, ami miatt lehetetlen nem kedvelni őt. A pimasz kapitánnyal igazán jó párost alkotnak. Szívesen olvastam volna egy kicsit többet Kairól, valahogy nagyon a szívemhez nőttek Cinderrel. De igazából mindenkivel kapcsolatban az az érzésem, hogy még, még! Ezért is szeretem annyira a Holdbéli krónikákat: akármelyik szereplőről van szó, egy percig sem unatkozom, és bármeddig képes lennék mindegyikőjük történetét olvasni. A sorozat egyre jobb és jobb, minden résszel emelkednek a tétek. Nem gondoltam volna, de itt még több akció és izgalom volt, az utolsó 150 oldal pedig igazi adrenalinbomba, mesterien értek össze a szálak. Természetesen ez a rész is kedvenc lett!

vgabi >!

A műhold tizenhat óránként írt le egy teljes kört a Föld körül.

Justabookworm7>!

Talán tényleg nincs sors. Talán csak lehetőségek adódnak, és rajtunk múlik, kihasználjuk-e őket.

petramakay >!

Cinder összerezzenve elhúzódott.
– Ööö…nagyon sajnálom! De mostanában nem igazán fényképezkedem.
A nő teljesen letört, és visszadugta a zsebmonitort a kötényébe.
– Őszintén sajnálom! Beszélek a doktor úrral a fizetségről, jó?
Felkapta a kosarat a pultról, nehogy a nő győzködni kezdje.
– Nem fényképezkedsz mostanában? – motyogta Jacin, ahogy kifelé siettek az üzletből. – Mint egy igazi holdbéli!
Cinder a hirtelen rájuk vetülő, égető napfény ellenére lesújtó pillantást vetett rá.
– Meg mint egy igazi körözött bűnöző.