Cinder ​(angol) (The Lunar Chronicles 1.) 81 csillagozás

Marissa Meyer: Cinder (angol) Marissa Meyer: Cinder (angol) Marissa Meyer: Cinder (angol) Marissa Meyer: Cinder (angol)

Prepare ​to see the New York Times-bestselling series like you’ve never seen it before, now with new cover art!

The first book in the #1 New York Times- and USA Today-Bestselling Lunar Chronicles series by Marissa Meyer! See where the futuristic YA fairytale saga all began, with the tale of a teenage cyborg who must fight for Earth's survival against villains from outer space.

„An interesting mash up of fairy tales and science fiction . . . a cross between Cinderella, Terminator, and Star Wars.” ―Entertainment Weekly

„Prince Charming among the cyborgs.” ―The Wall Street Journal

Humans and androids crowd the raucous streets of New Beijing. A deadly plague ravages the population. From space, a ruthless lunar people watch, waiting to make their move. No one knows that Earth's fate hinges on one girl. . . .

Cinder, a gifted mechanic, is a cyborg. She's a second-class citizen with a mysterious past, reviled by her stepmother and blamed for her… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Holdbéli Krónikák

282 tag · 118 karc · Utolsó karc: 2021. június 15., 09:10 · Bővebben

Linh Cinder · Kai · Iko · dr. Dmitri Erland · Torin · Levana Blackburn

Marissa Meyer: Cinder (angol)

Okéé, azt hiszem engem lepett meg a legjobban, hogy ez a könyv tetszett nekem..
Nem vagyok egy nagy disztópia/sci-fi rajongó, csak ritkán olvasok ilyesmiket, és még ritkábban nyerik el a tetszésemet.
Utólag már látom, hogy felesleges volt azon aggódnom, hogy kedvelni fogom-e, elég hamar megtetszett a könyv nem mindennapi stílusa, érdekes volt a helyszín, ráadásul mesefeldolgozás is.
Cindert könnyen meg lehet kedvelni, és bár elég hamar rájöttem, hogy ő az spoiler, attól a könyv még érdekes maradt számomra.
Alig várom, hogy megérkezzen a saját példányom és a sorozat többi része is. *.*

Ittimi78>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Ezt a könyvet egyszer már elkezdtem korábban, de annyira idegen volt a gondolat, hogy egy cyborg bőrébe képzeljem Hamupipőkét, hogy letettem.
De csak nem hagyott nyugodni a dolog, és de jól tettem, hogy újra neki álltam. Mert annyival jobb volt, mint vártam!
Imádom ezt a világot :)

Nicoleee>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Egészen meglepődtem ezen a könyvön, az elvárásaim ellenére egy nagyon összetett, komplex volt. Szeretem a disztópikus YA könyveket, mégis eddig teljesen elkerülte a figyelmemet a Cinder. A világ, amit az írónő felépített igazán érdekes, tetszett, hogy mennyire ki volt dolgozva a jelene, a történelme és off a jövője is. Tetszett, hogy sok hasonlóság megmaradt az eredeti Hamupipőke történetből, de sok elemhez nem ragaszkodott a szerző. Szerettem a szereplőket (már akiket), a történetet és a világot is. Alig várom, hogy megkaparintsam a következő részt.

brigi11 P>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Nagyon régen tologatom már ezt a könyvet, félve is kezdtem bele, mert a sci-fi nagyon nem az én világom. Az elején el is vesztem ebben a csavarhúzokkal, huzalokkal, androidokkal, kiborgokkal felépített világban.
Az alapötlet zseniális, a szereplők hitelesek, a jók szerethetők, főleg Iko, a gonosz mostoha és a mostohatestvérek kellően utálhatók, bár a Peony vonalat nem igazán értettem, egyedül Kai herceg semleges.
Összeségében egy nagyon szerethető, nagyon egyedi történet, a falat sem kell kaparni a folytatásért, igaz én sokkal romantikusabb befejezést vártam.

Szamღca>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Hat ez nekem eleg gyengus kategoria…. Sokkal tobbet vartam. Lehet, hogy az is a baj, hogy magasra tettem a lecet a sok jo kritika lattan. A konyv eleje meg igeretesnek is tunt. Szorakoztatonak, erdekesnek talaltam. Mondjuk az is hozzatartozik a teljes kephez hogy en nem tudtam a vegeig sem megbaratkozni ezzel a Hamupipoke mint cyborg temaval. spoiler
A tortenet szamomra tobb sebbol verzett. Egyreszt szamomra abszolut nem volt meggyozo miert alakult ki egyik percrol a masikra a herceg nagy rajongasa a cyborg Hamupipoke irant. spoilerRengeteg logikatlansag volt szamomra benne. A herceg viselkedese nekem sokkal inkabb hasonlitott egy hisztis, szerelmes tinedzser viselkedesere mint egy olyan emberere akinek akkora nagy felelosseg nyomja a vallat mint mondjuk az egesz foldi emberiseg sorsa….
A hatalmas csattanora es csavarra mondjuk en a legelejen rajottem….
Maga az alapotlet szerintem igeretes lett volna de sajnos nalam nagyon nem valtotta be a hozzafuzott remenyeket….

Lish>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Újabban melléfogok a sorozatokkal… Egy ideje szemezgettem a könyvvel, de mégsem kezdtem bele sokáig. Most rávettem magam, és sajnos kicsit csalódott vagyok. Az eleje nagyon tetszett, a könyv feléig meglepően jó volt, nem is számítottam rá, hogy ennyire tetszik majd. De aztán a második fele nagyon unalmassá vált számomra. Jóformán az elejétől fogva kiszámítható, szinte semmilyen meglepetés nem ért olvasás közben, így a végére nagyon untam már. Nem volt ez rossz könyv, de azért a vége eléggé elrontotta az élményt. Ha folytatom is valaha a sorozatot, az biztos nem mostanában lesz.

gabcsika1>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

A fülszöveg alapján elég összevisszaságnak tűnt ez a könyv. Disztópia, cyberpunk, kiborgok, eddig oké volt, de hogy a Hamupipőke történet hogy jön ehhez?
De nagyon jól működött, legalábbis nekem nagyon tetszett. Cinder szerethető karakter, remélem, Ikoból többet kapunk majd a további kötetekben, Kai herceg szimpatikus volt, Peony is aranyos spoiler, a többi mostohát meg a királynőt utáltam rendesen. A nagy csavart láttam előre, de nem vont le semmit a könyv élvezhetőségéből.

Kemese_Fanni_ IP>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Először egy kicsit szkeptikus voltam az alapfelállással szemben, de csak nem hagyott nyugodni a dolog, ráadásul a Goodreads-es átlag igen magas – plusz korábban vagy egy fél napot csatangoltam a szerző igen csak inspiráló blogján –, így végül megadtam magam, és belekezdtem.
Nem bántam meg! Sőt, menthetetlenül Marissa Meyer rajongó lettem. :)
Összességében azoknak ajánlom a könyvet, akik nyitottak valami újdonságba csomagolt régiségre; ez a futurisztikus mesefeldolgozás, szerintem ínyencségnek számít a tucattörténetek között. Lépjetek túl a téma furcsaságán, és kezdjetek bele!

További részletek a blogbejegyzések között! :)

áfonyamuffin>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Már régóta próbálok több scifi könyvet olvasni, és ez egy tökéletes választásnak tűnt, főleg, hogy egy ideje már elakartam kezdeni ezt a sorozatot is. Sajnos nem tudom azt mondani, hogy nagyon tetszett, voltak benne részek, amik igen, de hiányzott belőle valami.

A világfelépítés nagyon jó volt, tisztában vagyok vele, hogy lényegében a mi világunk egy disztópikus változata, de nagyon tetszett, hogy például a hold be volt népesítve egy másik néppel és ennek a megjelenítése a könyvben. Az írásstílus is egészen jó volt, könnyen és gyorsan olvasható, igaz ennek ellenére tovább tartott elolvasni, mint azt gondoltam volna, amiért csak is az egyetemet tudom hibáztatni. Amikor végre folytattam az olvasást, akkor már nagyon egyszerű és gyors volt, viszont eléggé lefoglalt az egyetem meg az élet és így kevesebb időm volt olvasni… (Ezért is olvastam egyre több mangát, mert azt könnyű olvasni és emellett a Manga Madness Readathon is nemrég volt). Meyer nagyszerű munkát végzett azzal, ahogyan beleszőtte a saját történetét Hamupipőke történetébe, és közben még is egy egészen egyedi dolgot alkotott. Például, Cinder mostoha anyjának is két lánya van, mint Hamupipőke esetében, itt viszont az egyik Cinder egyetlen ember barátja. A történet amúgy lassan haladt egy kicsit, és egészen kiszámítható is volt. Emellett pedig nem volt igazi tetőpontja, inkább olyan érzést keltett, mintha a másik könyv bevezetője lenne.

Bővebben a blogon: https://berriesandbooksblog.wordpress.com/2018/04/24/ci…

Juci P>!
Marissa Meyer: Cinder (angol)

Ez egy nagyon szórakoztató kis könyvecske, az alapötlet remek, a világot részletesen és hihetően sikerült ábrázolni (bár vagy nem figyeltem rendesen, vagy tényleg nem derült ki, hogy hogy kerültek a holdlakók a holdra és mitől vannak ilyen képességeik), nagyon tetszett, ahogy a klasszikus mesét megcsavarta. Kicsit nekem sok volt benne a tinédzserlihegés, meg elviselne több jellemábrázolást, meg hát ugye a történet eléggé borítékolható, szóval összességében inkább YA, mint sci-fi (én vártam volna még például, hogy foglalkozzon azzal a kérdéssel, mitől ember az ember), de kikapcsolódásnak tökéletes, és érdekel a folytatása is.

“Africa?”
“Yes, I am going to Africa.”
“When?”
“In about three minutes.”

376. oldal, 37. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: dr. Dmitri Erland · Linh Cinder
Nymeria96>!

“Now, I don’t want to tell you how to run your business or anything,” he said, “but have you considered actually charging people for your services?”
(…)
“I don’t want to tell you how to be a prince, but shouldn’t you have some bodyguards or something?”
“Bodyguards? Who would want to harm a charming guy like me?”

289-290. oldal, 30. fejezet (Puffin, 2012)

Nymeria96>!

(…) but in that moment he was not the prince who had brought a broken android to the market or almost kissed her in an elevator.
He was her emperor.

309. oldal, 31. fejezet (Puffin, 2012)

Nymeria96>!

“I hope you’ll find what you’re looking for.”

218. oldal, 24. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Linh Cinder
Nymeria96>!

“We all have our weaknesses.”
“I know,” said Iko. “Mine is shoes.”

193. oldal, 21. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Iko · Linh Cinder

“But I need you.”

226. oldal, 24. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai
Nymeria96>!

“What a shame you cannot blush, Miss Linh.”

165. oldal, 18. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: dr. Dmitri Erland · Linh Cinder
Nymeria96>!

“Kai cleared his throat. Stood straighter. „I assume you are going to the ball?”
„I-I don't know. I mean, no. No, I'm sorry, I'm not going to the ball.”
Kai drew back, confused. „Oh well… but… maybe you would change your mind? Because I am, you know.”
„The prince.”
„Not bragging,” he said quickly. "Just a fact.”

164. oldal, 18. fejezet (Puffin, 2012)

Nymeria96>!

“Kai shrugged and turned to Cinder. His eyes softened a little with a polite bow of his head. “I hope our paths will cross again.”
“Really? In that case, I guess I’ll keep following you.”

163. oldal, 18. fejezet (Puffin, 2012)

Nymeria96>!

“Would you consider being my personal guest at the ball?”

164. oldal, 18. fejezet (Puffin, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai

The Lunar Chronicles sorozat · Összehasonlítás