66. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Cinder (Holdbéli krónikák 1.) 1198 csillagozás

Hamupipőke a kiborgok között
Marissa Meyer: Cinder Marissa Meyer: Cinder Marissa Meyer: Cinder

Százhuszonhat ​évvel a negyedik világháború után emberek és kiborgok népesítik be Új Peking utcáit. A népességet halálos járvány tizedeli. Az űrből kegyetlen holdlakók figyelnek és várnak a megfelelő alkalomra… Senki sem sejti, hogy a Föld sorsa egyetlen lány kezében van…
Cindert, a tizenhat éves kiborgot a társadalom nagy része technológiai tévedésnek tartja, mostohaanyja pedig ki nem állhatja. De a kiborglétnek is megvannak a maga előnyei: Cinder szinte mindent meg tud javítani (robotokat, lebegőket, sőt még a saját meghibásodott alkatrészeit is), ezért Új Peking legjobb műszerészének tartják. E hírnevének köszönheti azt is, hogy Kai herceg személyesen keresi fel, hogy hozza helyre meghibásodott androidját. A megbízás „nemzetbiztonsági ügy”.
Vajon tényleg Cinder kezében van a Föld jövőjének kulcsa? Vagy a holdbéli királynőnek sikerül varázserejével és más fondorlatokkal meghódítania Kai herceget és vele az egész világot? A Holdbéli krónikák első könyve Hamupipőke… (tovább)

Tartalmazza a Glitches kiegészítő történetet is.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Tagok ajánlása: 13 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634574804 · Fordította: Bujdosó István, Szabó Krisztina

Kapcsolódó zóna

!

Holdbéli Krónikák

254 tag · 105 karc · Utolsó karc: 2020. február 18., 10:23 · Bővebben

Linh Cinder · Kai · Iko · Linh Peony · Dmitri Erland · Torin · kiborg · Levana Blackburn · Linh Adri · Linh Pearl

Gorkie

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Régóta várt a polcomon ez a kötet. Kicsit tartottam tőle. Kellemes meglepetést okozott.
Nagyon érdekes és izgalmas történet volt.
A világ egyedi és jól kidolgozott. A szereplők szerethetőek vagy épp utálhatóak, de mind 1-1 egyéniség.
Le a kalappal az Írónő fantáziája előtt.
Igazából csak egy bajom volt vele… képtelen voltam összeegyeztetni a történetet a Hamupipőke-elemeket. Ettől eltekintve nagyon tetszett.

Milli88 P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Gondolkodtam, hogy 4,5 vagy 5 csillagra értékeljek, de a fene essen bele, megadom az 5 csillagot.
Egy hónap híján egy éve vigyorog a polcomon ez a kis csoda. Minden nap láttam a csodaszép cipellős borítót és én balga csak most vettem kézbe. Már csak azt kérdezem magamtól, hogy miért most, miért nem hamarabb?
Mivel Hamupipőke meséje már régi ismerős, ezért a történet vázával már tisztában voltam, de a kiborgos, androidos, holdlakós plusz fűszerezés érdekessé tette számomra a könyvet. Nagyon kevés időm volt olvasni, de amikor sikerült megkaparintanom napi fél-egy órára a könyvet, akkor teljesen elmerültem a Nemzetközösségben.
Persze, amikor Nainsi újra üzembe helyezte magát és elkezdett dalolni, akkor már tudtam, hogy mi lesz a végkifejlet, de így is izgatottan vártam a végét.
Iko a legcukibb android. :)

Niitaa P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Úgy érzem, sokan nem fognak szeretni ezért az értékelésért.
Mindenkinek akad a kezébe olyan könyv, melynél a borító megfogja, a cím felkelti a figyelmét és ezen hatásokra bizonyos elvárásokat állít fel. Velem is itt pont ez történt.
Imádom a robotika témakört és ritka ilyen témájú regényre bukkanni. Főleg, ha az egy mindenki számára ismert mese elemeit is tartalmazza.
Kezdjük a Holdlakók kifejezéssel. Az igaz, hogy nagyon találó, de valahogy nevetségesen hangzik, pedig ők lennének a főgonoszok. Folyamatosan a marslakócskák ugrottak be.
Első hangzásra kifejezetten tetszett, hogy Pekingben játszódik a történet, hisz végre nem egy olyan helyről van szó, ami minden második könyv alapszíntere. De utána valahogy még sem tudtam odaképzelni a történetet. Az alapvető kínai elemek hiányoztak. (Jó legalább a Császárság megmaradt) Pl: A kimonó is csak egyetlen egyszer került előtérbe.
Maga a történet elrugaszkodott, néhol túlontúl is és sok helyen gyomorforgató.
Cinder karaktere érdekes, bár a könyv első harmadától lehet tudni, hogy micsoda, kicsoda így egyáltalán nem lepődik meg az olvasó, nem tud együttérezni vele.
A három csak csillag csak és kizárólag a végéért jár. Amikor végre történik is valami, nem csak vánszorog az esemény. De pont amikor az embert már végre elkezdi érdekelni… vége.
Úgy érzem, kézbe fogom venni a második kötetet is, de semmilyen elvárásom nem lesz vele szemben, ne okozzon ekkora csalódást, mint az első kötet.

Naiva P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

A sci-fi számomra az a műfaj, amely talán a legtávolabb áll tőlem. Próbálom őket minél messzebbre kerülni. Nem túlzok, ha azt állítom, ezzel a könyvvel évek óta szemezek, de az a fránya sci-fi címke folyton elbizonytalanított. Most már tudom, hogy nem kellett volna. Bevallom, teljesen más történetre számítottam, de mégis úgy gondolom, sokkal jobbat kaptam.
A sci-fi ugyan erősen érzékelhető, de határesetnek éreztem, mert szerintem legalább annyira fantasynak éreztem. A legjobb az volt az egészben, hogy nem éreztem, hogy ez az olvasmány egy meseátdolgozás lenne. Szegény Cinder nevét a könyv végére sikerült elfogadnom. Szerintem olyan fiús név. Viszont szimpatikus hősnőnek találtam. Kai herceg is aranyos volt, csak azt sajnáltam, hogy viszonylag keveset szerepelt.
A főgonosz karaktere érdekesnek tűnik. Nagyon szeretem, ha egy történetben a főgonosz nő. Annál jobban már csak azt imádom, ha kutya nehéz őt kicsinálni.
Mindent összevetve jó volt, csak hiányoltam valami Wow faktort.

christine

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Komfortzónámon kívüli, és szinte azonnal a kedvencemmé vált. Könnyed, és mégis tele van zűrzavarral, kérdéssel. Erősen felépített fantasy világ, és mégis annyira hamar beleéli magát az olvasó a történetbe, hogy észre sem veszi, és máris az utolsó oldalakat olvassa.

Bővebben a blogon: https://zivataroskonyvek.blogspot.com/2018/10/marissa-m…

AniTiger MP

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Sosem lehetek elég öreg ahhoz, hogy ne faljam az ehhez hasonló érdekfeszítően izgalmas tündérmese újrameséléseket! Cinder elképesztő főhős (bár zavaróan sokat nyafog a kiborgsága miatt, ami amúgy érthető), Kai herceg kedves és imádni való, de az abszolút kedvencem Cinder robotja, Iko volt, akit képtelenség nem szeretni!

Vannak benne olyan részek, amiktől összeszorult a szívem, míg máskor magamban vigyorogva faltam az oldalakat. Kicsit aggódom a kedvenceimet együtt hagyni egy bolygón Levana királynővel, de boldog vagyok, hogy majd érkezik magyarul az összes rész.

(Bónusz pont a kiadónak, hogy beletette ezt a bájos-szomorkás kiegészítő történetet is.)

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
MVivien

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Ennek a könyvnek először a borítója fogott meg, szerintem eszméletlenül szép. A történettől kicsit tartottam, féltem hogy nem fog tetszeni. Nem kellett volna félnem nagyon-nagyon tetszett, bekerült a kedvenc könyveim közé.
Az írónő a könyvben egy teljesen új és egyedi világot tár elénk. A történet főszereplője Cinder, egy kiborg szerelő lány, az ő szemszögéből olvashatjuk az eseményeket, én őt nagyon megkedveltem. Peony-t is sikerült megszeretnem reméltem spoiler. A herceget is imádtam a történetben, néhány fejezetet az ő szemszögéből is olvashatunk. Cinder másik mostohatestvérét, és a gyámját viszont nagyon nem szerettem. Levana királynő egy nagyon gonosz nő, remélem Cindernek spoiler A könyv végén nagyon megdöbbentem, sok váratlan fordulat volt benne.
Kedvencem lett ez a történet, ajánlom mindenkinek aki szereti a sci-fi-t mert ez a könyv biztosan tetszeni fog. Remélem a Scarlet-ben sem kell majd csalódnom és ugyanúgy megszeretem, mint ezt a történetet.

Deszy P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Imádtam ezt a világot! Egyszerre volt nagyon sci-fis és nagyon meseszerű, talán pont ezért merem kijelenteni, hogy azok is imádni fogják, akik inkább a fantasyregényeket preferálják a sci-fikkel szemben. A világ jól átgondolt, érdekes és rengeteg rétege van, aminek a mentén még tovább lehet tágítani – és ez persze a sorozat további részeiben minden bizonnyal meg is fog történni.

Külön kiemelném, hogy rengeteg a szerethető szereplő. A legjobban talán a különböző robotokat szerettem, külön kiemelném Ikót. Mindegyik jelenetében képes volt mosolyt csalni az arcomra, és ha most itt lenne, legszívesebben jól megölelgetném.

Bővebben:
» http://www.deszy-konyv.hu/2018/10/marissa-meyer-cinder-…

K_A_Hikari P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

„Jobb vagy, mint ők. Értékes vagy.”

Azt az anyacsavaroskiborgmindenségét neki, hogy ez mennyire jó volt!
Mikor elkezdtem, nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni, de egyszerűen sodort magával a történet, mindig történt valami, ami miatt nem tudtam letenni.
Aki talpraesett hősnőt, jó fej herceget és sodró lendületű könyvet keres, megtalálta.
Amint tudom, olvasom a 2. kötetet, mert ilyen függővég után tudnom KELL mi fog történni.

Blogbejegyzés: http://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/10/marissa-meye…

perpetua P

Marissa Meyer: Cinder Hamupipőke a kiborgok között

Tavaly meggyőztem magam, hogy szeretni fogom ezt a könyvet, ezért megvettem. Mégis sikerült egy évig halogatnom az olvasást, mert féltem ettől a sci-fi-s kiborgos világtól, pedig egyáltalán nem kellett volna. :)
Az alaptörténetet mindenki ismeri, de fantasztikus volt ilyen új köntösben olvasni. Gyerekkorunk meséinek a lényege inkább a boldog befejezés volt és az, hogy a jó mindig győzedelmeskedjen. Most Hamupipőkét is felruházták egy „igazi” személyiséggel, akit könnyű szeretni. Nehéz sorsa ellenére keményen dolgozik a megélhetésért, de próbálja meglátni a jót minden szituációban. Kedves, segítőkész, lehet rá számítani és ami a legfontosabb, egy kiborg. Ettől idegenkedtem kicsit, de nem is tudom miért, mert semmit nem rontott a jellemén, sőt ennek köszönhetően még pár extra tulajdonságot is kapott. Kai herceg is megtartotta nagyrészt a mesebeli jellemét. Sármja mellett azonban ő is kap értékesebb tulajdonságokat is. Törődik a népével, igyekszik mindig az ő érdekeiket nézni, okos is, átlát a politika kusza hálóján. Tehát engem teljesen meggyőzött a két főszereplő.
A történet megtartotta a tündérmese főbb jellemvonásait, de sok meglepetést is belecsempészett az írónő, hogy ne unatkozzunk. Érdekes helyzet alakult ki a járvány miatt, és sok szomorú pillanatot is okozott ugyanez a betegség. A Levana királynő körüli történések is nagyon tetszettek. A fő poént hamar ki lehetett találni, de egyáltalán nem volt ez zavaró, mert közben élveztem a cselekményt.
Utólag már tényleg csak a fejemet tudom a falba verni, hogy miért voltam ilyen buta, hogy eddig halogattam, mert ilyen könyveket mindig öröm olvasni. :)

Algernon +SP

– Európában sok beteg volt? Hogy emlékszik? Voltak esetleg nagyobb járványok a környékükön?
– Nem tudom. Az a helyzet, hogy nincsenek emlékeim az operáció előttről.
A férfi felvonta a szemöldökét, kék szeme magába szívta a szoba fényét.
– A kibernetikai operációra gondol?
– Nem, amikor nővé operáltattam magam.
A doktor arcáról lefagyott a mosoly.
– Csak vicceltem.

111. oldal - Tizenegyedik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri Erland · Linh Cinder
Algernon +SP

– Ha már a szemműtétnél tartunk, észrevette, hogy nincsenek könnycsatornái?
– Nem mondja! Tényleg? Én meg már azt hittem, szimplán érzelmi idióta vagyok – húzta fel a lábát az asztalra Cinder, és szorosan átölelte a térdét.

130. oldal - Tizenharmadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri Erland · Linh Cinder

– Ezt most miért kell?
A fiú arcán egy pillanatnyi fájdalom suhant át.
– Miért? Nem vehetek neked ajándékot? – kérdezte olyan hangon, hogy Cinder vezetékeiben majdnem elakadtak az elektromos impulzusok.
– Nem. Azután semmiképp, hogy a héten vagy hat üzenetedre nem válaszoltam. Eszednél vagy?

321. oldal - Harmincadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai · Linh Cinder
bzsolti10

– Az a terve, hogy a jövőben minden döntést átenged a tanácsadójának?
– Nem – felelte a herceg, és megengedett magának egy fagyos mosolyt. – Előbb-utóbb beszerzek majd egy feleséget erre a célra.

231. oldal - Huszonharmadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai · Levana Blackburn
SophieHale

– Az a terve, hogy a jövőben minden döntést átenged a tanácsadójának?
Levana királynő tekintete ellágyult, Kai pedig alig bírta megállni, hogy hangosan hozzá ne tegye, amit gondol: De az hétszáz, hogy nem te leszel az!

231. oldal - Huszonharmadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai · Levana Blackburn
Aurore

– Remélem, összefutunk még.
– Valóban? Akkor továbbra is követni fogom.

181. oldal - Tizennyolcadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Kai · Linh Cinder
SophieHale

– Mit gondolsz, vírusos? – csücsörített Cinder.
– Lehet, hogy ő is annyira belezúgott Kai hercegbe, hogy tönkrement a processzora.
– Lehetne, hogy egy kicsit ne beszéljünk a hercegről? – hőkölt vissza Cinder.
– Szerintem az nem fog menni. Elvégre az ő androidján dolgozol. Képzeld csak el, hogy ez a robot milyen dolgokat láthatott… – Iko beszéde érezhetően felgyorsult. – Szerinted látta meztelenül is?

214. oldal - Huszonegyedik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Iko · Linh Cinder

Ott.
Az a pillanat. Az a mosoly.
Újra és újra. És újra.

410. oldal - Harminchetedik fejezet (Alexandra, 2012)

inka0507

– Hát, igen – csípett bele Cinder a fémujjaiba a fogóval. – Mindenkinek megvan a gyengéje.
– Tudom – mondta Iko. – Nekem a cipők.

213. oldal - Huszonegyedik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Iko · Linh Cinder
brena

– Még mit nem! Én ezért a bodegáért bérleti díjat fizetek, nem fogom csak úgy itthagyni azért, mert valami hercegecske felbukkan itt nekem.

325. oldal - Harmincadik fejezet (Alexandra, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Linh Cinder

Marissa Meyer: Scarlet Piroska és az Ordas Rend katonái