Apa ​kerestetik! (Lucky Girls 1.) 21 csillagozás

Marion Van De Coolwijk: Apa kerestetik!

Joan, Hanna és Tanja amszterdami kamaszok, de nem ismerik egymást. Joan családja gazdag, menő cuccai és barátai vannak. Hanna egy népes családban él, kitűnő tanuló. Tanja egy intézetben nevelkedik: ő a harsány megmondóember. Vajon mi köti össze ezt a három lányt azon kívül, hogy ugyanazon a napon születtek? „ – Joannak mákja van, mert jól megy a szüleinek, neked mákod van, mert erős vagy, és én… Nekem is mákom van, hogy ennél a szónál maradjak. Tudom, hogy milyen egy meleg, meghitt és biztonságos otthon, és irtó nagy szerencsém van a szüleimmel, akik nagyon figyelnek rám, és megtanítottak arra, hogy bátran legyek az, aki vagyok. Egy darabig hallgattak, és az elhangzottakon gondolkodtak. Tanja szólalt meg először. – Igazából mindhárman óriási mázlisták vagyunk. MI VAGYUNK A LUCKY GIRLS!”

Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2015

Szimirza P>!
Marion Van De Coolwijk: Apa kerestetik!

Egész jó kis történet, olvastatja magát, és a maga műfajában érdekes is. Ami nem tetszik benne, hogy nincs vége … Miért kell minden tini könyv sorozat legyen?? Lehetne jó történetet írni, kerek történetet…

Alexa18>!
Marion Van De Coolwijk: Apa kerestetik!

Aranyos kis történet. Mondjuk nekem a főszereplők nem voltak szimpatikusak és nem tetszett hogy nem volt lezárása. Miért kell mindig sorozatnak lennie?! Alig találok olyan könyvet amiről nem akarnak több bőrt lehúzni…

Gáborr_Nagy>!
Marion Van De Coolwijk: Apa kerestetik!

Érdekes, egyszerű és különös történet, de eléggé kiszámítható. Sajnos egyáltalán nem tűnt hitelesnek, ez a három csaj biztosan nem így viselkedik, nem ezeket teszik, nem így reagálnak erre a meglepő helyzetre szerintem. De a szereplők eredetiek, bírtam őket. Nagyon hiányoltam a humort a műből, elég vékonyka volt.
A sorozat további köteteit kihagyom.

AnnaBouk>!

Nagyon tetszett!
Érdekes volt a három szálon futó történetet olvasni, ami közben össze-össze ért.
Egy hármasikerpár akik egymás létezéséről sem tudnak a főszereplők.
A 16. születésnapjuk egy különleges meglepetést hoz magával.
Lehetőségük nyílik egymás és az édesapjuk megismeréséhez. De képesek rá?
Annyi időt töltöttek egymástól távol. Mindegyikőjük másképp nevelkedett/élt. Semmilyen hasonlóságot nem véltek felfedezni egymás között.
Letudják küzdeni a különbözőségüket egy közös „cél” érdekében: az édesapjuk megtalálása/megismerése.
A három lány a könyv végére vérbeli testvérből (többé-kevésbé) lelkileg is azzá válnak. Szép a folyamat, kalandos a cselekmény és izgalmas a végeredmény!
Hol laza és felemelő máskor viszont drámai és szomorkás volt.
Aki szeretne nevetni és pityeregni, aggódni és örülni is azoknak szeretettel tudom ajánlani!

Réthi_Anna>!
Marion Van De Coolwijk: Apa kerestetik!

Meseszerű történet, vulgárpszichológiával és szép tanulságokkal és a végén totálisan a folytatásra hajtva. Nincs már olyan ifjúsági regény, aminek a végén VÉGE van, és nem akarnak róla száz bőrt lenyúzni?
De jó volt olvasni, persze, profi munka.

Nórcsy08>!

– Majd megyünk a szag után – mondta Tanja.
– Milyen szag után?
– A pénz, a kaviár és a pezsgő szaga után.

Lucky Girls sorozat · Összehasonlítás